مهارت‌های روز دنیای فناوری
۱۰ مهارتی که باعث استخدام و افزایش حقوق می‌شوند!
آیا به دنبال آن هستید تا در سال آینده میزان حقوق دریافتی خود را افزایش دهید؟ آیا به دنبال پیدا کردن شغل تازه‌ای هستید؟ اگر چنین است باید بدانید در زمان آماده کردن یک رزومه، اگر مهارت‌های روز بازار را به روزمه شخصی خود اضافه کنید، آن‌گاه یک افزایش سطح دستمزد را در چک ماهیانه خود مشاهده خواهید کرد. اما در حال حاضر چه مهارت‌هایی مورد توجه شرکت‌ها قرار دارد؟

جای هیچ‌گونه شکی نیست که مشاغل موجود در عرضه فناوری اطلاعات یکی از پرتقاضاترین مشاغل به شمار می‌روند که بیشترین دریافتی‌ها را از آن خود می‌کنند. اما از طرفی سرعت فوق‌العاده دنیای فناوری در زمینه تغییر و تحول و همچنین نوآوری‌هایی که به طور مستمر در آن رخ می‌دهد این مشکل را به وجود آورده است تا همراه مهارت‌های خاص مورد توجه قرار داشته باشند. همین موضوع باعث شده است تا شرکت‌های فعال در عرضه فناوری یا سازمان‌هایی که در صنایع دیگر حضور دارند همواره به دنبال مهارت‌های تازه و جذاب باشند.

مطلب پیشنهادی

با دیدن این ۷ نشانه شغل خود را ترک کنید!
نشانه‌های تغییر شغل کدامند؟

کتی باردارو معاون بخش تجزیه و تحلیل داده‌ها در شرکت PayScale در این ارتباط گفته است: «فناوری در همه جا مورد نیاز است. اما بعضی مواقع امتیازهای ویژه‌ای به لحاظ داشتن یکسری مها‌رت‌ها عاید متخصصان می‌شود. با این وجود بعضی صنایع همچون کارخانجات و امور مالی در بیشتر موارد به متخصصانی نیاز دارند که مهارت‌های مضاعفی را در اختیار داشته باشند. به طوری که بتوانند نقش‌آفرینی بهتری را در مجموعه خود ایفا کنند. ما انتظار داریم سال آینده میلادی این روند همچون ادامه پیدا کرده و مهارت‌های پایه همچنان پر تقاضا باشند. البته شرکت‌ها نسبت به سال جاری میلادی با جدیت بیشتری به دنبال مجموعه مهارت‌های تخصصی خواهند بود.»

در همین ارتباط تیم PayScala تغییراتی که در نیمه اول سال جاری میلادی به وجود آمده و باعث شکل‌گیری نوع مهارت‌های مورد تقاضا شده است و همچنین میزان دستمزدهایی که در این مدت به متخصصان پرداخت شده است را مورد بررسی قرار داده و گزارشی را منتشر کرده است که در آن گزارش به پیش‌بینی ده مورد از فناوری‌های پر تقاضایی پرداخته است که در سال آینده نیز همچنان پرطرفدار خواهند بود. PayScala پیش‌بینی کرده است اگر هر یک از مهارت‌های زیر را به رزومه خود اضافه کنید، این احتمال وجود دارد که یک افزایش حقوق را در زمان دریافت چک ماهیانه دستمزد خود مشاهده کنید.

1. Scala

Scala یک زبان برنامه‌نویسی چند منظوره گسترش‌پذیر است که در واکنش به انتقاداتی که به زبان جاوا وارد شده بود، ساخته شد. نام این زبان برگرفته از دو کلمه گسترش‌پذیر (Scalable) و زبان (language) اقتباس شده است. به این معنا که به آسانی می‌تواند با نیازهای رو به رشد کاربران هماهنگ شود.

2. React.js

React.js یک کتابخانه متن باز جاوااسکریپت است که برای ساخت رابط‌های کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این زبان به شکل بسیار گسترده‌ای در صنایع مهم فناوری اطلاعات و از سوی شرکت‌های بزرگی همچون فیسبوک و ایسنتاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3. Algorithm development

Algorithm development یک ابزار مهم برای مدیران پروژه‌ها، برنامه‌ها و محصولات است. افرادی که مسئولیت هدایت یک پروژه فنی یا اطلاعات-فشرده را عهده‌دار هستند، افرادی که باید عملکرد یک محصول را آزمایش کرده یا آن‌را شبیه‌سازی کنند، افرادی که به دنبال بهبود وضعیت فعلی یک محصول هستند یا راه‌حل‌های ارائه شده را باید بهبود بخشند، به این ابزار نیاز دارند.

4. Django

Django یک چهارچوب توسعه سریع نرم‌افزاری است که با استفاده از زبان پایتون نوشته شده است. این چهارچوب به طراحان کمک می‌کند تا به سرعت برنامه‌های وب را ایجاد کنند.

5. Amazon Web Servicesم(AWS)

آمازون یکی از رهبران اصلی بازار سرویس‌های کلاود است. همین موضوع توضیح می‌دهد که چرا Amazon Web Services می‌تواند یکی از مهارت‌های داغ بازار به شمار می‌رود. AWS مجموعه‌ای از ابزارهای محاسباتی کلاود است که روی تقاضا، گسترش‌پذیری و مقرون به صرفه بودن زیرساخت سرویس‌های کلاود تاکید دارد.

6. Apache Hive

Apache Hive با استفاده از SQL نوشته شده است. Apache Hive یک زیرساخت نرم‌افزاری انبار داده است که به منظور تسهیل خواندن، نوشتن و ذخیره‌سازی حجم بسیار زیادی از داده‌ها روی منابع توزیع شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7. Ruby On Rails

Rails یکی دیگر از چهارچوب‌های توسعه برنامه‌های تحت وب است که با استفاده از زبان برنامه‌نویسی رابی نوشته شده است. این چهارچوب به طراحان رابی کمک می‌کند تا به سرعت برنامه‌های تحت وب را آماده کنند.

8. DevOps

DevOps کوتاه شده واژه عملیات توسعه (development operations) است. DevOps مجموعه‌ای از قواعد و الگوها بوده که در کنار حفظ قابلیت اطمینان، پایداری و امنیت در مقیاس بالا به روند توسعه، آزمایش و عملیاتی کردن کارها سرعت ویژه‌ای می‌بخشد. به طوری که در مجموع باعث تسریع جریان کار می‌شود. DevOps بر همکاری میان توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و کسب‌وکارهای فناوری‌اطلاعات در شرایطی که بر خودکارسازی تحویل نرم‌افزار متمرکز است، تاکید دارد.

9.iOS

سیستم‌عامل اختصاصی iOS شرکت اپل در همه تجهیزات همراه این شرکت یعنی آی‌فون، آی‌پاد و آی‌پاد‌تاچ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم‌عامل بعد از آندروید به لحاظ جهانی به شدت محبوب است. در نتیجه آشنایی با این سیستم‌عامل و برنامه‌نویسی مبتنی بر آن می‌تواند تاثیر مطلوبی بر شغل شما داشته باشد.

10. بانک اطلاعاتی

در ابتدایی‌ترین سطح، یک پایگاه داده مجموعه‌ای از اطلاعات است که به سادگی و با استفاده از یک کامپیوتر می‌توان به آن دسترسی داشت. سازمان‌ها به مرور زمان وابستگی زیادی به بانک‌های اطلاعاتی پیدا کرده‌اند. به طوری که در زمینه جمع‌آوری داده‌ها؛ تجزیه و تحلیل داده‌ها و در نهایت اخذ تصمیمات بر مبنای داده‌هایی که از بانک‌های اطلاعاتی به دست می‌آید، از آن‌ها استفاده می‌کنند. مهارت‌های وابسته به بانک‌های اطلاعاتی امروزه مورد توجه بخش اعظمی از سازمان‌ها قرار دارد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟