نگران چیزی باشید که می‌توانید کنترلش کنید!
کارآفرینان نگران این ۱۰ چیز نیستند!
هر کسی می‌خواهد رمز موفقیت را بداند. به همین دلیل است که ما به دنبال الگوسازی از افرادی همچون بیل گیتس، استیوجابز و مارک زاکربرگ هستیم. اما بزرگترین درسی که می‌توانیم از آن‌ها یاد بگیریم، چیست؟ این که تنها نگران چیزهایی باشیم که می‌توانیم کنترلشان کنیم و از بقیه چشم‌پوشی نماییم.

کارآفرینان برجسته  و موفق، انسان‌های استثنایی هستند و اقداماتشان ستودنی و شجاعانه است. آن‌ها روی هدف تمرکز می‌کنند؛ نگران عوامل دنیوی یا خطرات احتمالی آن نیستند. آن‌ها به دنبال آینده‌اند و برای آینده کار می‌کنند. با وجود این که ممکن است کارآفرینان انسان‌های کاملی نباشند، اما در یک مورد واقعاً درست عمل می‌کنند ، آن‌ها می‌دانند که برای رسیدن به اهداف بزرگ و متعالی، باید روی کاری که انجام می‌دهند یک نوع تمرکز خاص و تیزبینانه داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

با این ۱۲ ترفند خانه را بهترین دفتر کار دنیا کنید!
برای کار در خانه چه نکاتی را رعایت کنیم؟

و اما 10 چیزی که کارآفرینان مثبت‌اندیش به هیچ وجه نگرانشان نیستند:

1- آن‌ها نگران شکست نیستند

چرا نگران شکست هستید درحالی که اگر هم شکست بخورید راه‌های زیادی برای خلاصی از آن دارید؟ کارآفرینان برجسته نگران شکست یا حتی حرف زدن در مورد آن نیستند. آنان می‌دانند که شکست بخش جدایی ناپذیر موفقیت است و همچنین می‌دانند که قبل از پیروزی باید شکست را تجربه کنند.

2- آن‌ها نگران تعادل میان کار و زندگی نیستند

اکثر کارآفرینان موفق به کارشان همچون بازی می‌نگرند.آن‌ها می‌دانند که شغلشان باید چندان شور و حرارتی در آنان به وجود بیاورد که مشتاق باشند هر روز انجامش دهند. تمام اجزای زندگی آنان همیشه با کار در ارتباط  است. به همین خاطر کارآفرینان بزرگ فقط برای زندگی کردن کار نمی‌کنند؛ بلکه برای کار کردن زندگی می‌کنند.

3-  آن‌ها فقط نگران پول درآوردن نیستند

کارآفرینان برجسته نگران پول درآوردن نیستند و انگیزه‌ای هم برای این کار ندارند. آنان به جای آنکه نگران پول باشند، روی شور و اشتیاق خود تمرکز می‌کنند. سخت کار می‌کنند و توجه خود را معطوف خدماتی می‌کنند که می‌توانند ارزانی جهان اطرافشان نمایند. البته این کار منفعت مالی هم برای آن‌ها بدنبال دارد، اما این موضوعی نیست که کارآفرینان نگرانش باشند.

4- موفقیت دیگران

اشتباه رایجی که اغلب ما انجام می‌دهیم، مقایسه شروع سفرمان با کسانی است که در میانه‌ راه هستند. ما واقعاً نمی‌دانیم که چقدر طول کشیده که آن‌ها به جایی که امروز هستند، برسند. فقط روی کمک‌های خودتان به دنیا تمرکز کنید و بگذارید روزها به سال‌ها تبدیل شوند. در زمان مقتضی شما هم به یک نماد تبدیل خواهید شد.

 5- آنچه که هفته گذشته موفق به انجام‌اش نشده‌اند

شاید هفته گذشته 100 درصد سودبخش نبوده‌اند، اما افراد موفق نگران این موضوع نیستند. آنان به سراغ کارهایی می‌روند که می‌توانند امروز انجام‌اش دهند.

6- نگران ترک کردن شغل‌شان نیستند

برای آدم‌های عادی، همیشه یک راهکار خروج وجود دارد. اما کارآفرینان خود را درگیر انجام کارهایی می‌کنند که برای موفقیت لازم‌اند. اگر مجبور باشند شغل خود را ترک کنند، به این معنی است که می‌خواهند دوباره انرژی بگیرند و مسیرشان را از نو بسازند.

7- در امان بودن

کارآفرینان موفق به زندگی به عنوان یک ماجراجویی نگاه می‌کنند. آنان نگران در امان بودن یا انجام کارهای سهل و آسان نیستند. آن‌ها می‌خواهند هر آنچه را که زندگی هر روز برایشان رقم زده، ببینند و تجربه کنند.

8- داشتن کارمندان باهوش

کارآفرینان برجسته نگران استخدام کارمندان واعضایی که باهوش‌تر از خودشان باشند، نیستند. آنان می‌دانند که به استخدام بهترین‌ها نیاز دارند تا شرکت‌‌شان به موفقیت برسد. آن‌ها به دنبال افراد درجه یک و خاص‌ترین‌ها هستند و این موضوع آنان را تهدید نمی‌کند.

9- آن‌ها نگران قوانین نیستند

قوانین ساخته شده‌اند تا شکسته شوند. اکثر کارآفرینان برجسته خلاف قواعد یا آنچه که به نظر مرسوم می‌رسد، عمل می‌کنند. همیشه در قانون استثناء وجود دارد و هر کارآفرینی می‌خواهد هنجارشکن باشد و فقط دنباله‌روی قوانین نباشد.

10- نگران اشتباه از آب درآمدن کارهای‌شان نیستند

هیچ کس نمی‌تواند همیشه درست بگوید و درست عمل کند. کارآفرینان برجسته به جای آن که نگران اشتباهات‌شان باشند و این که ممکن است گرفتار شوند و باید مسئولیت اقدامات خود را بپذیرند، نگران کاری هستند که انجام می‌دهند. آنان نگران هدف نهایی هستند و هر اقدامی را که لازم می‌دانند؛ انجام می‌دهند.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟