معرفی بهترین کتاب‌های دنیای فناوری
۵ کتاب پیشنهادی برای علاقه‌مندان سیستم‌عامل
کتاب بهترین منبع و دستیار برای دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه‌ها است. هرچه‌قدر در وب جست‌وجو کنید و مطلب بخوانید؛ باز تاثیرگذاری و یادگیری کتاب بهتر است و اگر بتوانید کتاب‌های معروف دنیای فناوری را به زبان اصلی و قلم خود نویسنده بخوانید؛ برنده اصلی رقابت دانش‌آموختگی هستید. در یک سری مطلب دنباله‌دار می‌خواهیم بهترین کتاب‌های دنیای فناوری به‌خصوص حوزه‌های مختلف علوم کامپیوتری را به شما معرفی کنیم تا از هر کدام خوش‌تان آمد؛ دانلود و استفاده کنید.

1606683296_1_0.gif

سیستم‌عامل از جمله مفاهیمی است که تقریباً همه کاربران کامپیوتر با آن سروکار دارند. از کاربران عادی گرفته تا متخصصان حرفه‌ای، باید با جزئیات و ریزه‌کاری‌های سیستم‌عاملی که از آن استفاده می‌کنند، آشنایی داشته باشند. 

مطلب پیشنهادی

۵ کتاب پیشنهادی برای علاقه‌مندان هوش مصنوعی
معرفی بهترین کتاب‌های دنیای فناوری

Windows 10 Bible, 2nd Edition
نویسندگان: Jeffrey R. Shapiro, Jim Boyce, Rob Tidrow
چکیده: اگر به دنبال مرجعی برای یادگیری سیستم‌عامل ویندوز 10 هستید، این کتاب را پیشنهاد می‌کنیم. «Windows 10 Bible» یکی از کامل‌ترین مراجعی است که این روزها در بازار نشر پیدا می‌شود. مهم نیست کاربر تازه‌کار یا کاربر حرفه‌ای باشید، این کتاب تکنیک‌ها و ترفندهای این سیستم‌عامل را به‌خوبی آموزش می‌دهد.

کتاب مذکور به شما نشان می‌دهد که ویندوز 10 از چه ویژگی‌های جدیدی ساخته شده است، رابط کاربری آن چگونه به کاربر کمک می‌کند، نحوه به اشتراک‌گذاری ایمن داده‌ها چگونه باید سازمان‌دهی شود، چگونه می‌توان مواردی همچون دیوارآتش ویندوز 10 را پیکربندی کرد و در نهایت، نحوه ساخت شبکه‌های خانگی و به اشتراک‌گذاری منابع در شبکه را آموزش می‌دهد. انتشارات Wiley در سال 2015 این کتاب را در 888 صفحه منتشر شده است.

Modern Operating Systems, 4th Edition
نویسندگان: Andrew S. Tanenbaum, Herbert Bos
چکیده: اگر به دنبال کتاب مناسبی برای یادگیری مفاهیم زیربنایی سیستم‌عامل‌ها هستید، کتاب «سیستم‌عامل‌های مدرن ویرایش 4» را پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب به‌خوبی به شما نشان می‌دهد که ریسمان‌ها و پردازه‌ها چه هستند، مدیریت حافظه چیست و چگونه انجام می‌شود.

همچنین مفهوم سیستم فایلی، ورودی یا خروجی، بن‌بست، مجازی‌سازی و کلاود، سیستم‌های چندپردازنده‌ای، امنیت و بسیاری دیگر از مفاهیم مرتبط با سیستم‌عامل را آموزش می‌دهد. انتشارات Prentice Hall در سال 2014 این کتاب را در 1136 صفحه منتشر کرده است.

Operating System Concepts Essentials
نویسندگان: Abraham Silberschatz, Greg Gagne, Peter B. Galvin
چکیده: کتاب «مفاهیم پایه سیستم‌عامل‌ها» سعی دارد تا حد امکان مفاهیمی همچون سیستم‌عامل‌های منبع باز، ماشین‌های مجازی و رایانش خوشه‌ای که از مباحث اصلی دنیای سیستم‌عامل‌ها به شمار می‌رود و به‌سرعت دنیای سیستم‌عامل‌ها و شبکه‌ها را تغییر داده‌اند، به زبانی ساده آموزش دهد. این کتاب سعی دارد به صورت واضح و شفاف این مفاهیم را به خواننده منتقل کند. انتشارات Wiley در سال 2010 این کتاب را در 725 صفحه چاپ کرده است.

Operating Systems: Internals and Design Principles, 8th Editio
نویسنده:
William Stallings
چکیده: کتاب «سیستم‌عامل‌ها، اصول طراحی و مؤلفه‌های داخلی» به‌گونه‌ای نوشته شده است که در دو ترم به مهندسان الکترونیک، مهندسان کامپیوتر و علوم کامپیوتر، اصول طراحی سیستم‌عامل‌ها را آموزش دهد. همچنین مرجع خوبی برای برنامه‌نویسان، مهندسان سیستمی، طراحان شبکه و افراد دیگری که درگیر طراحی محصولات کامپیوتری، سیستم‌های اطلاعاتی و سیستم‌های کامپیوتری پرسنلی هستند، به شمار می‌رود.

این کتاب به‌صورت یکپارچه و جامع، مباحث سیستم‌عامل را به خوانندگانش آموزش می‌دهد. استالینگز در این کتاب سعی کرده است مسائل مربوط به طراحی و اصول زیربنایی در سیستم‌عامل‌های معاصر را بررسی کند تا خوانندگان درک مناسبی از ساختارها و مکانیزم‌های سیستم‌عامل‌ها به دست آورند. او در این کتاب مباحثی همچون طراحی، بهره‌وری و امنیت را که بر آینده تجاری سیستم‌عامل‌ها تأثیرگذار هستند، بررسی کرده است. این کتاب برای اینکه دید مناسبی در اختیار خوانندگان قرار دهد، مطالعه‌ای درباره سیستم‌عامل‌های لینوکس، اندروید یونیکس و ویندوز 8 داشته است. انتشارات Pearson در سال 2014 این کتاب را در 800 صفحه منتشر کرده است.

The Art of Linux Kernel Design
نویسنده: Lixiang Yang
چکیده: به گمان عده‌ای از کاربران، مشکل درک سیستم‌عامل به جنبه‌های فنی آن بازمی‌گردد؛ در حالی که درک صحیح نداشتن از یک سیستم‌عامل به ارتباطات پیچیده‌ای که در آن در جریان است باز می‌گردد. کتاب «هنر طراحی کرنل لینوکس» سعی دارد این پیچیدگی‌ها را بررسی کند. این کتاب از منظر طراح سیستم‌عامل، مسائل مهم و و مشکلاتی را که پیرامون درک سیستم‌عامل‌ها وجود دارند، بررسی می‌کند.

کتاب مذکور سعی دارد رمز و رازهای طراحی سیستم‌عامل‌ها، ارتباط مستقیم کدهای بایوس با سیستم‌عامل‌ها، ساده‌سازی و روابطی را که در پشت پرده در جریان است، به ساده‌ترین شکل آموزش دهد. انتشارات Auerbach Publications در سال 2014 این کتاب را در 534 صفحه منتشر کرده است.  

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟