بیل گیتس با استارت‌آپ به جنگ ایدز و مالاریا می‌رود!
بیل گیتس معروف؛ مؤسس شرکت مایکروسافت در تازه‌ترین سرمایه‌گذاری خود؛ بخشی از سهام چند میلیون دلاری یک استارپ‌آپ استرالیایی را خرید. این میلیاردر دنیای فناوری در چند سال اخیر معظلات و مشکلات فراگیر دنیا را رصد کرده و با سرمایه‌گذاری و کمک‌های خیریه سعی در رفع یا کاهش شان داشته است.

این استارت‌آپ بیوتک به‌نام Atomo Diagnostics موفق به ابداع و ساخت تست‌های سریع؛ ارزان و بسیار دقیق برای بیماری‌های HIV؛ مالاریا و ابولا شده است. مؤسسه جهانی سرمایه‌گذاری در سلامت و بهداشت؛ 8.4 درصد از سهام این شرکت پزشکی را به ارزش حدودی 2.5 میلیون دلار خریده است. این مؤسسه که در حقیقت همکاری مشترک بین Gates Foundation و JP Morgan است در پروژه‌هایی که به‌نفع بهداشت جهانی است سرمایه‌گذاری می‌کند.

مطلب پیشنهادی

بیل گیتس 60 ساله شد؛ 5 روشی که او می‌خواهد جهان را تغییر دهد!

تمرکز اصلی آن‌ها بیشتر روی بیماری‌های مسری و واگیردار نظیر مالاریا؛ وبا و کوری رودخانه‌ای است. بعد از جذب سرمایه‌های جدید؛ ارزش شرکت Atomo به 30 میلیون دلار استرالیا رسیده است. به‌گفته سخنگوی این شرکت؛ Atomo یکی از محدود گروه‌هایی است که مؤسسه تحت حمایت بیل گیتس به‌طور مستقیم در آن سرمایه‌گذاری کرده است.

وی ادامه می‌دهد: «هدف اصلی آن‌‌ها دنیای در حال توسعه است؛ به‌همین خاطر است که Atomo چشم آن‌ها را گرفت. شرکت ما تصمیم گرفته تا روی بزرگ‌ترین و کشنده‌ترین بیماری‌های دنیا از قبیل HIV و مالاریا تحقیق و مطالعه کند و راه‌حل‌های جدید را در این خصوص ارائه دهد.»


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز