هیوندای جدید: خودرویی مجهز به شبکه اترنت داخلی با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه
سیسکو و هیوندای با همکاری یکدیگر، بر روی توسعه شبکه‌‌ای کار می‌کنند که با پیاده‌سازی آن در داخل خودرو، امکان ارتباط مؤثر و پرسرعت اجزای خودرو نظیر حسگر‌ها، دوربین‌ها و بخش‌های پردازشی فراهم خواهد شد.

حدود دو سال پیش بود که دو شرکت سیسکو و هیوندای، از توسعه خودروهایی با قابلیت‌های ارتباطی و امنیتی جدید خبر داده بودند. امسال این دو شرکت در نمایشگاه CES، خبر از تولید نسل جدید خودروهای فرامتصل (hyperconnected ) دادند. هیوندای اعلام کرده است که با کمک سیسکو، خودروهای مجهز به شبکه داخلی یا شبکه درون-خودرویی ( in-vehicle network ) را تا سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد کرد و به احتمال، جنسیس ( Genesis ) نخستین محصولی خواهد بود که بجای شبکه CAN، به شبکه‌ اترنت داخلی مجهز خواهد شد و چندین دوربین، حسگر و نمایشگر را بر روی این شبکه خواهد نشاند. پلتفرم جدید، قابلیت پیکربندی و امنیت بالایی دارد. این شبکه داخلی خودرو، امنیت یکپارچه و چند لایه به همراه قابلیت شبکه‌سازی end-to-end و پهنای باند ( اترنت) یک گیگابیت بر ثانیه را در اختیار قرار داده و در کنار انعطاف‌پذیری، کاهش هزینه‌ها و افزایش امنیت را به همراه خواهد داشت.

سیسکو مدعی است مجهز شدن خودروها به چنین شبکه‌هایی، ابعاد سیستم را کاهش داده و استفاده از کابل‌های ارتباطی سبک‌تر و بهره‌گیری از نرم‌افزارهایی انعطاف‌پذیرتر را ممکن می‌سازد و بدین ترتیب شاهد صرفه‌جویی ۳۰ تا ۴۰ درصدی در هزینه‌ها خواهیم بود. از نظر خدمات پس از فروش هم این امکان وجود دارد تا ویژگی‌ها و فناوری‌های جدید از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری از راه دور، بر روی خودرو اعمال شوند و عملکرد خودرو بهبود یابد یا نقایص آن برطرف شود.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز