چشم بسته از ساعت مطلع شوید!
دانلود کنید: ساعت هوشمند گویا با ویجت پارسی
اگر به دنبال اپلیکیشنی هستید که ضمن نصب در دستگاه اندرویدیتان بتواند نقش یک ساعت گویا و خودکار را ایفاء کند، اپلیکیشن "ساعت هوشمند گویا با ویجت پارسی" از بهترین گزینه‌های پیش‌رویتان محسوب می‌شود. با اپلیکیشن ساعت هوشمند گویا می‌توانید چشم بسته از ساعت مطلع شوید! با سایت شبکه همراه باشید تا معرفی کوتاهی از این اپلیکیشن داشته باشیم.

shabake-mag.jpg

این روزها یکی از نقش‌های جانبی که اسمارت‌فون‌ها ایفاء می‌کنند، مربوط به نمایش زمان می‌شود. چه بسیاراند افرادی که دیگر تمایلی نسبت به بستن ساعت مچی و استفاده از این گجت‌ها نداشته و عقیده دارند که اسمارت‌فون می‌تواند بهترین گجت موجود برای مشاهده زمان در هر مکان و هر لحظه‌ای باشد. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بی‌شک باید به دنبال یک اپلیکیشن نمایش دهنده ساعت مناسب باشید.

مطلب پیشنهادی

دانلود کنید: ده اپلیکیشن جذاب و محبوب وای‌فای
با این برنامه‌ها از وای‌فای لذت ببرید

به جرائت می‌توانیم بگوییم که در بین تمام اپلیکیشن‌هایی پارسی که تاکنون به منظور نمایش زمان طراحی شده‌اند، اپلیکیشن ساعت هوشمند گویا یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. این اپلیکیشن با شعار چشم بسته از ساعت مطلع شوید به صورت رایگان در کافه بازار عرضه شده است، اما برای استفاده از قابلیت‌هایش پیشرفته‌تر آن می‌توانید نسخه طلایی این برنامه را خریداری کنید.

اپلیکیشن ساعت گویا امکانات و قابلیت‌های متعددی را در اختیارتان قرار می‌دهد. هنگامی که برای اولین بار این اپلیکیشن را اجرا می‌کنید، صفحات راهنمای کوتاهی برای آشنایی بیشتر شما با آن نمایش داده می‌شوند. سپس به صفحه اصلی برنامه هدایت می‌شود که در تصویر زیر نمایش داده شده است.

همانطور که می‌بینید، گزینه‌های مختلفی در صفحه اصلی اپلیکیشن وجود دارند. یکی از نقاط قوت اصلی برنامه مذکور این است که تمام گزینه‌ها و آپشن‌هایی که به منظور تنظیم و شخصی‌سازی عملکرد اپلیکیشن ارائه شده‌اند، دارای توضیحات جامع و دقیق پارسی هستند. بنابراین؛ شما می‌توانید با مطالعه توضیحات ارائه شده برای هر گزینه، کاملا آگاهانه تغییرات مورد نیازتان را بر اعمال نمایید.

با لمس گزینه "راهنمای نصب ویجت" که اولین گزینه موجود در لیست است، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن نحوه اضافه کردن ویجت پارسی برنامه به اسکرین دستگاه اندرویدی آموزش داده شده است. حتی در بخش زیرین این صفحه نحوه اضافه کردن ساعت گویا به لاک اسکرین دستگاه هم آموزش داده می‌شود.

گزینه دوم موجود با عنوان "تنظیمات اعلان ساعت" ارائه شده و شامل زیرشاخه‌های مختلفی می‌شود. این بخش در واقع تنظیمات صوتی ساعت گویا را در بر می‌گیرد و نحوه بیان زمان در حالت‌های مختلف از سوی این اپلیکیشن را مشخص می‌نماید. برای مثال شما می‌توانید از این طریق، اعلان صوتی زمان در حالت سکوت را غیرفعال کنید. امکاناتی همچون تغییر صدای گویای ساعت، تغییر هشدار قبل از اعلام ساعت، گرد کردن ساعت، امکان عملکرد ساعت گویا در حالت سکوت و نمایش در نوار اعلان هم از طریق این بخش قابل تنظیم و بهینه‌سازی هستند. در عکس زیر گزینه‌های موجود در این بخش را مشاهده می‌کنید.

اما دو گزینه بعدی که با عناوین "تنظیمات ویجت ساعت دیجیتال" و "تنظیمات ویجت ساعت عقربه‌ای" ارائه شده‌اند مربوط به شخصی‌سازی ظاهری ویجت اختصاصی اپلیکیشن می‌شوند. شما می‌توانید ویجت ساعت هوشمند گویا را به صورت دیجیتال یا نمایی از یک ساعت عقربه‌ای روی اسکرین‌های گوشی یا تبلت اندرویدی خود ضمیمه کنید. یکی از قابلیت‌های اختصاصی ویجت این برنامه مربوط به اعلام زمان در صورت لمس آن است. بنابراین شخصی‌سازی ظاهری این ویجت از طریق دو گزینه نام برده شده صورت می‌پذیرد.

بخشی که با عنوان "تنظیمات اعلان دوره‌ای ساعت" در منوی اصلی این برنامه ارائه شده، امکان تنظیم و تغییر شرایط اعلام خودکار زمان توسط اپلیکیشن را مقدور می‌نماید. اعلام دوره‌ای زمان به آن معنا است که برنامه ساعت گویا در بازه‌های زمانی مشخص به طور اتوماتیک زمان را به صورت صوتی اعلام می‌کند. با این حال شما می‌توانید بازه‌های زمانی خاص و مشخصی را برای اعلام صوتی ساعت توسط برنامه مذکور مشخص کنید. برای مثال می‌توانید اعلان خودکار و صوتی ساعت در فقط از 10 صبح تا ساعت 22 شب فعال باقی بگذارید.

اما یکی از جالب‌ترین قابلیت‌های اپلیکیشن ساعت هوشمند گویا مربوط به توانایی اعلام ساعت از طریق تکان دادن گوشی می‌شود. تصور کنید که گوشی هوشمندتان روی میز قرار دارد و نمایشگر آن قفل است. اگر اپلیکیشن مورد بحث روی دستگاهتان نصب باشد، می‌توانید در این شرایط گوشی اندرویدی خود را تکان دهید و از اعلام صوتی ساعت توسط برنامه لذت ببرید! تنظیمات این قابلیت با استفاده از گزینه "تنظیمات اعلان با تکان دادن" در منوی اصلی برنامه قابل بهینه‌سازی است.

گزینه "تنظیمات دکمه پاور قفل صفحه نمایش" هم امکان شخصی‌سازی تعامل دکمه پاور دستگاه و قفل نمایشگر با برنامه ساعت گویا را فراهم می‌کند. از طریق این گزینه شما می‌توانید تنظیمات برنامه را به گونه‌ای شخصی‌سازی کنید که به محض قفل کردن صفحه نمایش یا قفل‌گشایی از آن، اعلان زمان توسط برنامه ساعت گویا به طور اتوماتیک صورت پذیرد. همچنین برنامه ساعت گویا می‌تواند با سنسور مجاورت دستگاه هم ارتباط مستقیم داشته باشد از دستورات اشاره‌ای پشتیبانی کند. برای مثال شما می‌توانید با عبور دادن دست خود از جلوی سنسور مجاورت دستگاه و بدون نیاز به لمس گوشی از زمان مطلع شوید. تنظیمات این قابلیت در منوی "تنظیمات سنسور مجاورت" قابل شخصی‌سازی هستند.

بنابراین اگر بخواهیم فهرستی از قابلیت‌های کلی اپلیکیشن "ساعت گویا" را ارائه کنیم؛ باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • اعلام ساعت به صورت دوره‌ای و منظم در بازه زمانی مشخص
 • اعلام ساعت با تکان دادن گوشی
 • اعلام ساعت با فشردن دکمه پاور یا هنگام باز کردن قفل صفحه
 • امکان ثبت ویجت ساعت به صورت عقربه‌ای و دیجیتال
 • اعلام ساعت با لمس ویجت
 • امکان اضافه کردن ساعت به لاک اسکرین دستگاه
 • امکان نمایش ساعت در نوار اعلان
 • امکان انتخاب هشدار دلخواه قبل از اعلام ساعت
 • قابلیت شخصی‌سازی ظاهر ساعت و ویجت‌های آن

در نهایت باید اشاره کنیم که برنامه باکیفیت ساعت گویا توسط تیم "رایمون" توسعه داده شده است. با کلیک روی لینک زیر به صفحه دانلود آن در کافه بازار هدایت می‌شوید.

دانلود اپلیکیشن "ساعت هوشمند گویا با ویجت پارسی"  از کافه‌بازار:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

 • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

 • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟