توربوگرام یک تلگرام غیر رسمی با امکانات ویژه
دانلود کنید: توربو (تلگرام پیشرفته) با قابلیت تغییر صدای کاربر
اگر به دنبال به‌کارگیری نسخه‌ای از اپلیکیشن تلگرام هستید که بتواند قابلیت‌های متعدد و پیشرفته‌تری نظیر امکان تغییر صدای کاربر در ویس، فوروارد پیشرفته پیام‌ها، مخفی کردن چت‌ها، تغییر قالب و تم، ایجاد حالت نامحسوس و غیره را ارائه کند، همین حالا اپلیکیشن توربوگرام را دانلود کنید. با سایت شبکه همراه باشید تا مروری بر قابلیت‌ها و ویژگی‌های این اپلیکیشن جالب داشته باشیم.

تلگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان فعلی موجود به شمار می‌رود که کاربران زیادی در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. تلگرام در بین ما ایرانی‌ها هم به شدت محبوب شده است. اما آیا تلگرام کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین قابلیت‌های ممکن را ارائه می‌کند؟ از نظر ما این چنین نیست و تلگرام می‌تواند ویژگی‌های پیشرفته‌تری داشته باشد که استفاده از آن را نسبت به آنچه که هم اکنون می‌بینید، لذت‌بخش‌تر کند. یکی از اپلیکیشن‌هایی که می‌تواند این ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته‌تر یا مکمل  را در اختیارتان قرار دهد، توربوگرام یا توربو (تلگرام پیشرفته) نام دارد.

توربوگرام امکان استفاده از قابلیت‌های پیشرفته متعددی را محقق می‌سازد. قابلیت‌ها و امکاناتی همچون انتخاب مخاطبین خاص، تغییر صدای کاربر در ویس، فوروارد پیشرفته پیام‌ها، مخفی کردن چت‌ها، تغییر قالب و تم، ایجاد حالت نامحسوس و غیره برخی از ویژگی‌های پیشرفته توربوگرام محسوب می‌شود. 

مشابه با هر اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر، برای استفاده از توربوگرام هم باید شماره تماس مد نظرتان را وارد کنید. سپس کد تأییدی به صورت پیام برای شماره وارد شده ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد در توربوگرام مراحل راه‌اندازی آن به اتمام می‌رسد و شما وارد اکانت خود می‌شوید. در این شرایط با توجه به زبان پیش‌فرض گوشی هوشمندتان، توربوگرام با زبان مشابه اجرا خواهد شد. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید با مراجعه به منوی اصلی برنامه و انتخاب گزینه‌های تنظیمات و نهایتا زبان نسبت به تغییر زبان پیش‌فرض این اپلیکیشن اقدام کنید.

همانگونه که اشاره داشتیم، توربوگرام مجموعه‌ای از قابلیت‌های پیشرفته را در اختیارتان قرار می‌دهد که اشاره به تمام این قابلیت‌ها در قالب یک مقاله کوتاه امکانپذیر نیست. در منوی فوقانی توربوگرام هشت تب مختلف ارائه شده‌اند که به ترتیب از راست به چپ شامل تب‌ پیام‌های خوانده نشده، کل لیست مکالمات، مخاطبین برگزیده، کل مخاطبین، گروه‌ها، سوپر گروه‌ها، کانال‌ها و ربات‌ها می‌شود. همانطور که می‌بینید در بخش فوقانی این تب هم سه آیکون جستجو، مکالمه با خود و آیکون فعال سازی حالت نامحسوس ضمیمه شده‌اند. با لمس آیکون "نقاب" موجود در بخش فوقانی صفحه حالت نامحسوس توربوگرام فعال می‌شود. این حالت سبب می‌شود تا علیرغم آنلاین بودن شما، سایر کاربران نتوانند از این موضوع باخبر شوند.

انتخاب مخاطبین برگزیده در توربوگرام هم از دیگر قابلیت‌های آن است. بدین منظور کافی است که انگشت خود را بر روی پنجره مکالمه مخاطب مد نظر قرار داده و کمی نگه دارید تا منویی نمایان شود. سپس از این منو گزینه "افزودن به مخاطبین برگزیده" را انتخاب کنید. همچنین با انتخاب گزینه "مخفی کردن چت" هم از منوی مشابه می‌توانید پنجره گفتگوی مورد نظر را مخفی کنید. مخفی کردن چت‌ها برای پنجره مکالمه شخصی، گروه و کانال‌ها قابل استفاده است.

در منوی اصلی برنامه توربوگرام هم گزینه‌های زیادی وجود دارند که هر یک قابلیت‌های جالبی را ارائه می‌کنند. برای مثال با انتخاب گزینه "مخاطبین خاص" می‌توانید برخی از مخاطبین مد نظرتان را به عنوان مخاطب خاص انتخاب کنید و به این صورت تغییرات دقیق پروفایل آن‌ها را دنبال نمایید. توربوگرام در این شرایط هر تغییری که در پروفایل مخاطبین خاص شما ایجاد شود را لیست می‌کند. همچنین با انتخاب گزینه "تغییرات مخاطبین" قادر به مشاهده لیستی از تغییرات کل مخاطبین اکانت خود خواهید بود.

از دیگر ویژگی‌های توربو (تلگرام پیشرفته) یا توربوگرام باید به امکان انتخاب پیام‌های برگزیده اشاره کرد. برای انجام این عمل کافی است که آیکون موجود در کنار هر پیام را لمس و گزینه "افزودن به علاقمندی‌ها" را انتخاب کنید. دسترسی به پیام‌های برگزیده از طریق منوی اصلی توربوگرام و بخش با عنوان "پیام‌های برگزیده" امکانپذیر می‌شود. اما اصلی‌ترین قابلیت‌های توربوگرام با مراجعه به منوی "تنظیمات توربو" در دسترس شما قرار می‌گیرند.

در این بخش گزینه‌های متعددی ارائه شده‌اند. به عنوان مثال با انتخاب گزینه قالب‌بندی قادر به ساخت قالب یا تم اختصاصی برای توربوگرام خواهید بود. یکی دیگر از جالب‌ترین قابلیت‌هایی که توربوگرام ارائه می‌کند مربوط به امکان تغییر صدا می‌شود! با انتخاب گزینه "تغییر صدا" در منوی "تنظیمات توربو" در اپلیکیشن توربوگرام می‌توانید صدای خود را به حالت‌های مختلفی تغییر دهید. در این شرایط اگر نسبت به ارسال ویس (Voice) برای دوستان خود اقدام کنید، آن‌ها صدا شما را به شکلی متفاوت دریافت می‌کنند.

به واقع اگر بخواهیم به تک تک قابلیت‌های پیشرفته و جالب اپلیکیشن توربوگرام اشاره کنیم، باید مقاله بسیار طولانی را تدارک ببینیم که مطمئنا خواندن آن از حوصله شما عزیزان خارج می‌شود. بنابراین سایر قابلیت‌های اصلی توربوگرام را به صورت زیر لیست کرده‌ایم:

 • پشتیبانی کامل از زبان پارسی، تاریخ خورشیدی و قالب 24 ساعته
 • امکان اشتراک‌گذاری قالب‌های طراحی شده با سایر کاربران
 • فوروارد چندگانه
 • امکان فوروارد پیام به همراه قابلیت ویرایش
 • فوروارد بدون نقل قول و متن
 •  مخفی کردن عبارت "در حال تایپ" در حین نوشتن پیام
 • امکان مخفی کردن شماره تلفن در منوی برنامه
 • ترک گروه با امکان بازگشت (فقط گروه‌های معمولی)
 • امکان رمزگذاری چت‌های مخفی شده
 • آیدی‌یاب اختصاصی با قابلیت تشخیص کانال، کاربر و ربات
 • نمایش دقیق تعداد اعضا و تعداد بازدیدها
 • بهره‌مندی از سیستم مدیریت دانلود اختصاصی
 • منشی اختصاصی توربوگرام
 • زیبانویس

توربوگرام توسط گروه نرم افزاری بارانک طراحی و عرضه شده است. برای استفاده از نسخه اصلی این اپلیکیشن ملزم به پرداخت مبلغ 3000 تومان خواهید شد، اما نسخه رایگان (دمو) آن بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از کافه بازار قابل دانلود است. نسخه رایگان توربوگرام تمام امکانات و قابلیت‌های نسخه اصلی آن را دارد و فقط شما را به کانالی دعوت می‌کند که در آن تبلیغات ارسال می‌شود. با کلیک بر روی آیکون‌های زیر به صفحه دانلود توربو توربوگرام از کافه بازار هدایت می‌شوید.

دانلود نسخه اصلی توربوگرام از کافه بازار:

دانلود نسخه رایگان (دمو) توربوگرام از کافه بازار:


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

 • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

 • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال