مانکن؛ دکتر تغذیه و تناسب اندام در تلفن همراه
دانلود کنید: اپلیکیشنی برای سلامتی و تناسب اندام در ایام نوروز
ایام نوروز، تعطیلات سال جدید، آجیل و شیرینی، دید و بازدیدهای عیدانه، میهمانی‌های شبانه، استراحت‌های طولانی و خواب بیشتر همگی در یک چیز مشترک هستند: خوردن بیشتر و مصرف کالری بیشتر و در نتیجه چاقی! اما نگران نباشید؛ تا تعطیلات نوروز به نیمه نرسیده است اپلیکیشن پیشنهادی ما برای تناسب اندام و کنترل وزن و دیگر آیتم‌های سلامتی‌تان را نصب و همه‌چیز را مدیریت کنید.

تناسب اندام یکی از موضوع‌های داغی است که این روزها به دنیای دیجیتال قدم گذاشته است و در دستبندهای سلامتی، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها، گوشی‌های موبایل، انواع اپلیکیشن، سایت و کانال تلگرام نمود پیدا می‌کند. در این حوزه نمی‌شود به هر نرم‌افزار و اطلاعاتی اطمینان کرد. به همین دلیل، ما می‌خواهیم اپلیکیشنی به شما معرفی کنیم که آزمون خود را پس داده و توانسته است اعتماد کاربران را جلب کند. 

اپلیکیشن «مانکن» به اعتقاد بسیاری از کاربران و سایت‌های بررسی نرم‌افزار، بهترین اپلیکیشن حوزه سلامتی و تناسب اندام در ایران است. بیش از ۲۰ هزار بار فقط از روی کاقه‌بازار دانلود شده است و نشان پنج ستاره گرفته است. این اپلیکیشن براساس الگوبرداری از محصولات Runtastic و دیگر اپلیکیشن‌های خارجی موفق کالری‌شمار و تناسب اندام می‌تواند وزن شما را کنترل و چربی‌های اضافه را آب و به فرم ایده‌آل برساند. 

این اپلیکیشن از بخش‌ها و ابزارهای مختلفی تشکیل شده است که هریک سعی می‌کنند شیوه صحیح زندگی، تغذیه و ورزش صحیح، رژیم غذایی و اصول استاندارد کاهش وزن و تناسب اندام را نشان شما بدهند. با هم نگاهی به بخش‌های مختلف این اپلیکیشن می‌اندازیم:

کالری شمار: شمارش کالری مصرفی روزانه و مدریت بر سوخت و ساز بدن روشی جدید برای دستیابی به وزن مناسب است. در مانکن با استفاده از بانک اطلاعاتی غنی و رابط کاربری روان سعی شده که به ساده‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن از کالری‌های دریافتی خود اطلاع پیدا کنید.

هدف‌گذاری: هدف خودتان را از اهداف پیشنهادی مانکن یا انتخاب شخصی تعیین کنید و با فعال کردن بخش‌های مدیریت هدف و مدیریت کالری، زمانبندی شده به وزن ایده‌آل خود برسید. در بخش هدف با فعال‌سازی چربی‌سوز، موتور چربی‌سوزی خودتان را روشن کنید!

گام شمار: با استفاده از گام شمار مانکن تعداد گام‌های روزانه خودتان را شمارش کنید و مقداری را که در طول روز رفتید را در چالش‌های 6000 و 10000 گام با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

تعیین شکل بدن: انتخاب لباس بر حسب شکل بدن راهی آسان برای انتخاب لباس شیک و راحت در سریع‌ترین زمان ممکن است. قبل از انتخاب لباس برای شکل بدنتان باید شکل بدن خود را بدانید. در این بخش سوالاتی ساده را جواب دهید و ببینید بدنتان در چه دسته‌بندی قرار دارد.

محاسبه شاخص توده بدنی (BMI): این شاخص می‌تواند وزن ایده‌آل شما را طبق استانداردهای جهانی و وزارت بهداشت محاسبه نماید؛ علاوه بر وزن ایده‌آل، میزان افزایش و یا کمبود وزن شما را نیز نمایش می‌دهد.

محاسبه نسبت کمر به باسن (WHR): این شاخص نسبت دور کمر به باسن را محاسبه کرده و توصیه‌ای در جهت تغیر یا تثبیت این نسبت ارائه می‌نماید. همچنین نوع چاقی (گلابی‌شکل یا سیب شکل) را مشخص می‌کند.

تشخیص نوع استخوان‌بندی: نوع استخوان‌بندی تأثیر زیادی در اثرات فشار اضافه‌وزن بر بدن دارد، شما می‌توانید با استفاده از این شاخص در کنار شاخص توده بدنی برای افزایش و یا کاهش وزن برنامه‌ریزی صحیح‌تری داشته باشید.

محاسبه کالری مصرفی: این شاخص نشان می‌دهد که شما با وضعیت فعلی هرروز به چه میزان کالری نیاز دارید، همچنین میزان کالری مصرفی جهت افزایش و یا کاهش یک کیلوگرم وزن در هفته را نمایش می‌دهد که می‌تواند راهنمای بسیار خوبی در کنار رژیم‌های غذایی باشد.

محاسبه درصد چربی بدن: این شاخص درصد چربی بدن شما نسبت به وزنتان را نمایش می‌دهد و به شما توصیه‌هایی در جهت کاهش و یا افزایش چربی بدن با توجه به سن و جنسیت شما می‌کند. این ابزار بیشتر مناسب افرادی است که ورزشکار هستند یا فعالیت ورزشی دارند.

کتابخانه: در این بخش اطلاعات به صورت دسته بندی شده با قابلیت جستجوی پیشرفته و فیلتر موضوعی قرار دارد.

برای دانلود اپلیکیشن تناسب‌اندام «مانکن» روی اندروید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟