با کدهای محرمانه اندروید امنیت حریم شخصی خود را بالاتر ببرید
11 کد امنیتی محرمانه در اندروید که باید آنها را بشناسید
آیا به دنبال بهترین کدهای محرمانه اندروید هستید؟ در این مقاله، بهترین کدهای USSD را به شما معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آنها سطح امنیت و حریم شخصی گوشی‌های خود را بالا ببرید.

کدهای USSD که به آنها "کدهای محرمانه" هم گفته می‌شود، کدهای ساده‌ای هستند که از آنها برای آنلاک کردن فعالیت‌های مخفی در داخل گوشی‌ها استفاده می‌شود. کد USSD یک پروتکل رابط کاربری است که با استفاده از آن می‌توان به ویژگی‌های مخفی داخل گوشی‌ها دسترسی پیدا کرد.

برای اجرای کد امنیتی اندروید باید آن را مستقیما در قسمت شماره‌گیر گوشی وارد کنید. اگر کد را درست وارد کنید، کد یک پاسخ سریع و آنی را به شما برمی‌گرداند یا ممکن است فقط به ضربه زدن روی Dial نیاز باشد. حالا ببینیم رایج‌ترین کدهای امنیتی اندروید کدام‌ها هستند و اینکه "کدهای محرمانه" در واقع چه کاری انجام می‌دهند.

11 کد امنیتی محرمانه در اندروید که باید آنها را بشناسید

1- 3855#*2767* (دستگاه را پاک می‌کند و فریم‌ور را دوباره نصب می‌کند)

این کد یکی از کارآمدترین کدهای امنیتی اندروید است که با استفاده از آن می‌توانید تمام اطلاعات روی گوشی را خیلی سریع پاک کنید. می‌توان آن را نوعی "فکتوری ریست" دانست. این کد را در قسمت شماره‌گیر گوشی وارد و اجرا کنید. بعد از آن، تمام اطلاعات روی گوشی به بهترین شکل ممکن پاک شده و از بین می‌روند.

این کد یک مرحله جلوتر هم می‌رود و فریم‌ور دستگاه را دوباره نصب می‌کند.

هشدار: این روش، ریست سخت است و همه چیز را پاک می‌کند، پس آن را فقط در شرایط اضطراری استفاده کنید.

2- *#*#7780#*#* (فکتوری ریست را اجرا می‌کند)

اگر نمی‌خواهید ریست سخت انجام دهید، این کد بهترین گزینه بعدی است. کد فوق مانند فکتوری ریست به‌سادگی تمام اطلاعات اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های روی دستگاه را پاک می‌کند، این مسئله شامل همه اپلیکیشن‌ها هم می‌شود. بعد از آن، دستگاه را به شرایط کارخانه برمی‌گرداند.

اگر تمایلی به ریست کردن و نصب دوباره فریم‌ور ندارید و فقط می‌خواهید اطلاعات شخصی و اطلاعات اپلیکیشن‌ها را پاک کنید این کد بهترین گزینه است. اگر قصد فروش گوشی را دارید کد مورد اشاره برای حفظ حریم شخصی عالی است.

3- #06#* (شماره IMEI دستگاه را چک می‌کند)

این کد یکی دیگر از کدهای خیلی مهم است که برای چک کردن تطابق شماره IMEI دستگاه با آنچه روی جعبه آن چاپ شده استفاده می‌شود. در بسیاری از گوشی‌های فعلی، IMEI روی پشت آنها چاپ شده، اما اگر می‌خواهید مطمئن شوید، از این کد استفاده کنید.

قسمت شماره‌گیر گوشی را باز کنید، کد را وارد کنید تا شماره IMEI به شما برگردانده شود. اگر این کد را روی دستگاه اندرویدی سامسونگ استفاده کنید شماره سریال دستگاه هم به شما برگردانده می‌شود. این کد برای مسائل امنیتی مهم است، به خصوص اگر قصد دارید دستگاهی بخرید که قبل از آن متعلق به شخص دیگری بوده است.

4- #*#0* (تست مود عمومی دستگاه را فعال می‌کند)

وقتی دستگاه اندروید به درستی کار نمی‌کند ممکن است به وجود یک برنامه طرف سوم مشکوک شوید. این کد را وارد دستگاه کنید تا لیستی از ویژگی‌های مختلف ببینید:

- تست لمس

- دوربین جلو

- LED

- کلید Sub

- تست امولاتور بارکد

- نسخه دستگاه

- تست RGB

- تست حسگر Grip

اگر شک دارید که خرابکاری روی روت دستگاه است با این کد ویژگی‌های مختلف را یک به یک تست کنید.

5- *#*#232338#*#* (مک آدرس را نمایش می‌دهد)

مک آدرس یک آدرس منحصر به‌فرد است که به هر دستگاهی اختصاص داده می‌شود. این کد زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بخواهیم منحصرا کامپیوتری که به یک شبکه وصل است را شناسایی کنیم.

اگر فکر می‌کنید مک آدرس دستکاری شده با این کد آن را چک کنید و با بررسی آن روی شبکه از صحت آن مطمئن شوید.

6- *#*2650468#*#4986*#* (اطلاعات مهم فریم‌ور)

این کد با توجه به اینکه اطلاعات کلیدی مرتبط با فریم‌ور دستگاه را برمی‌گرداند اهمیت دارد. این کد اطلاعات PDA، فریم‌ور گوشی، سخت‌افزار و تاریخ تماس RF یا تاریخ تولید را برمی‌گرداند. اگر فکر می‌کنید فریم‌ور دستگاه توسط یک خرابکار دستکاری شده، با استفاده از این کد اطلاعات فریم‌ور دستگاه را چک کنید.

7- *#*#7594#*#* (رفتار دکمه پاور را تغییر می‌دهد)

اگر می‌خواهید رفتار دکمه پاور را تغییر دهید از این کد استفاده کنید. به جای اینکه دکمه پاور را نگه دارید و بعد از منوی پاور گزینه موردنظر برای خاموش کردن گوشی را انتخاب کنید، با این کد می‌توانید بدون نیاز به منوی پاور گوشی را خاموش کنید.

فایده این کد زمانی است که گوشی به مشکل خورده و باید بدون فوت وقت دستگاه را خاموش کرد. وقتی گوشی مجددا روشن شود تقاضای کد عبور می‌کند. به همین دلیل، این کد برای زمانی که گوشی به سرقت می‌رود مفید است.

8- #*727336*#3282* (اطلاعات سیستم و فضای ذخیره را ببینید)

با این کد اطلاعات سیستم و فضای ذخیره را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید آمار مرتبط با میزان مصرف دیتا را ببینید. با اجرای این کد USSD، می‌توانید اطلاعات دقیقی در رابطه با سیستم اندروید دستگاه و مقدار فضای در دسترس را مشاهده کنید.

همچنین هر گونه مصرف دیتا روی دستگاه با این کد روی نمایشگر قابل مشاهده خواهد بود.

9- #67#* (فوروارد کردن تماس را چک کنید)

اگر می‌خواهید متوجه شوید که تماس‌های شما روی یک گوشی دیگر فوروارد می‌شود از این کد استفاده کنید. اگر ویژگی فوروارد تماس روی گوشی فعال شده باشد با این کد از آن مطلع می‌شوید، همچنین شماره‌ای که تماس‌ها روی آن فوروارد می‌شوند را به شما نشان می‌دهد. اگر شماره شما اشغال باشد یا زمانیکه رد تماس می‌کنید و تماس فوروارد می‌شود با این کد به شما اطلاع داده می‌شود.

10- 31#* (کالر ID را غیرفعال می‌کند)

اگر می‌خواهید حریم شخصی خود را حفظ کنید و مانع از متوجه شدن دیگران از تماستان شوید، با استفاده از این کد Caller ID را غیرفعال کنید.

اگر بخواهید آن را دوباره فعال کنید، کد را دوباره وارد کنید. در هر حالت به شما پیامی نشان داده می‌شود که با استفاده از آن متوجه می‌شوید این کد فعال یا غیرفعال شده است.

11- *#*#34971539#*#* (اطلاعات مربوط به دوربین را ببینید)

با این کد می‌توانید اطلاعات دقیق و کاملی از جمله تعداد دوربین‌ها، حداکثر زوم، نسخه فریم‌ور و سایر اطلاعات را مشاهده کنید. با توجه به اینکه در گوشی‌های جدید دوربین‌ها شامل چندین ماژول مختلف هستند، با این کد هر گونه دستکاری و خرابکاری احتمالی در فریم‌ور دوربین را متوجه می‌شوید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟