WiFi Connection Manager
دانلود کنید: اپلیکیشنی کاربردی برای مدیریت وای‌فای با ۱۰ میلیون دانلود
یکی از اپلیکیشن‌های رایگان که در گوگل‌پلی بیش از 10 میلیون بار دانلود شده است، WiFi Connection Manager نام دارد. این برنامه شامل سه قسمت اصلی است که در هر قسمت امکانات فراوانی وجود دارد.

1606683296_1_0.gif

 در بخش Scan وای‌فای‌های موجود نمایش داده می‌شود. اگر به یکی از آن‌ها متصل باشید، می‌توانید آن را انتخاب و اطلاعات مربوط به آن را در Connection info مشاهده کنید. همچنین، با انتخاب گزینه IP & Proxy setting می‌توانید نشانی آی‌پی ایستا یا پروکسی را وارد کنید. بخش دوم Network tools نام دارد و امکاناتی مرتبط با شبکه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

به‌عنوان مثال، می‌توانید سایت گوگل را Ping و از اتصال به اینترنت اطمینان حاصل کنید یا IP عمومی خود را با انتخاب گزینه Get public IP به دست آورید.

بخش سوم که Spectrum نام دارد، قدرت سیگنال‌ها را نشان می‌دهد. هر دستگاهی که سیگنال آن قابل دریافت باشد، در این قسمت نشان داده می‌شود. یکی از کاربردهای این بخش می‌تواند پیدا کردن محل مناسب برای قرار دادن مودم با سیگنال دریافتی تا حد ممکن بالا باشد.

در این بخش می‌توان مودم‌های مختلف که در باند 2.4 یا 5 گیگاهرتز هستند را از یکدیگر تفکیک کرد. علاوه بر این سه بخش امکانات دیگری نیز در این اپلیکیشن وجود دارد که از منوی بالای صفحه قابل دسترسی است. از جمله این امکانات می‌توان به حل مشکلات وای‌فای، تعیین اولویت برای اتصال به شبکه‌های مختلف و پشتیبان‌گیری یا بازگردانی از تنظیمات وای‌فای‌ اشاره کرد.

این اپلیکیشن را از روی لینک‌های زیر دانلود کنید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟