چگونه خانواده را با خود همراه کنیم!
۱۰ ترفند برای غلبه بر مخالفت‌های خانواده در کسب‌وکار جدید
سال‌های اولیه شروع یک کسب و کار می‌تواند سختی‌های زیادی برای فرد به دنبال داشته باشد، در این میان حمایت یا عدم حمایت خانواده نقش مهمی در شروع و ایجاد کسب و کار ایفا می‌کند. عدم حمایت از سوی خانواده می‌تواند ذهن فرد کارآفرین را به خود مشغول نماید و او را از وظایف مهمترش باز دارد، بخصوص اگر جوان و در اول راه باشد.

1606683296_1_0.gif

گاهی اوقات، کارآفرین از یک خانواده حقوق بگیر با درآمد ماهیانه است. تصور چنین خانواده‌هایی از کارآفرینی یک کسب و کار بسیار پرمخاطره و ناامن است. اگر شما هم با این مشکل دست به گریبان هستید، با این ایده‌ها می‌توانید نظر خانواده را در مورد کارآفرینی خود تغییر دهید و آنان را با خود همسو نمایید. 

مطلب پیشنهادی

با یک ترفند ساده، زندگی خود را دگرگون کنید!
بلوکه کردن زمان- اسلحه‌ای پنهان برای تمرکز بهتر

1- در مورد طرحتان توضیح دهید

شاید خانواده نگران رفاه و آسایش شما هستند. باید طرح‌های خود را با جزییات برای آن‌ها توضیح دهید تا بفهمند قرار است چه کاری انجام دهید. این کار برای شروع بسیار ضروری است.

2- نتیجه تحقیقات خود را به آن‌ها نشان دهید

باید تحقیق کنید و نتیجه تحقیق خود را به خانواده نشان دهید و بگذارید بدانند پایان کار به کجا خواهد انجامید.

3- نمونه بیاورید

می‌توانید چندین نمونه موفق را برای آن‌ها بازگو کنید. برای آن که بی‌طرف باشید، نمونه‌های شکست‌خورده را عنوان کنید و اشتباهات آنان را آنالیز نمایید. وقتی خانواده ببیند که شما چقدر در انجام این کار جدی هستید، آنان نیز علاقمند خواهند شد.

4- ارتباط برقرار کنید

گاهی‌ اوقات، خانواده متوجه نوع کسب و کار شما نمی‌شود. اگر می‌توانید نمونه‌ای شبیه به کسب و کار خود را پیدا کنید و به آن ارتباط دهید تا خانواده بتوانند تصویری از کسب و کار شما را در ذهن داشته باشند.

5-  آن‌ها را درگیر کار کنید

وقتی می‌خواهید تصمیم‌گیری کنید، باید از آن‌ها بخواهید ایده‌ها و توصیه‌های خود را در آن زمینه ارائه دهند. وقتی آنان را درگیر کار کنید، حتماً علاقمند خواهند شد.

6- طرح جایگزین داشته باشید

حوادث بد همیشه در راهند و وقتی اتفاق می‌افتند باید آماده باشید و طرح جایگزین خود را ارائه دهید. کار بعدی شما این است که طرح جایگزین  را برای خانواده‌تان شرح دهید تا احساس امنیت کنند. 

7- حسابداری

به طور حتم شما به حسابداری نیاز دارید. این گونه می‌توانید از تمام چیزها مدرک داشته باشید. مدارک حسابداری را به خانواده خود نشان دهید، این کار ایده خوبی است تا به آن‌ها ثابت کنید که کسب و کار شما چقدر پتانسیل دارد.

8-  موفقیت‌های کوچک با آنان شریک شوید

هر موفقیت کوچکی را با خانواده خود تقسیم کنید. آن‌ها نسبت به آنچه انجام می‌دهید احساس شادی و علاقمندی بیشتر نشان خواهند داد. این گونه می‌توانید نظر و توجه آنان را به کار خود جلب نمایید.

9- حمایت بیشتری جذب کنید

سعی کنید حمایت‌های بیشتری را جذب کنید. اگر یکی از خویشاوندان شما کارآفرین موفقی است، باید از او بخواهید در توجیه خانواده‌تان به شما کمک کند. این کار واقعاً موثر خواهد بود.

10- ‌آن‌ها را به حال خودشان بگذارید

گاهی اوقات، با وجود تمام تلاش‌هایی که می‌کنید خانواده متوجه حرف‌های شما نمی‌شوند. آن‌ها را به حال خودشان بگذارید. مجبور نیستند کسب و کار شما را دوست داشته باشند، اما یادتان باشد هنگامی‌ که موفق شدید شادی آن را با خانواده‌تان شریک شوید.

لازم نیست تمام این ایده‌ها عملی شوند. شما می‌توانید هر کدام از آن‌ها را که مناسب موقعیت و شرایط شما است، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید این ایده‌ها را به گونه‌ای که برای خانواده شما قابل قبول هستند، تنظیم نمایید. آنان را مجبور نکنید.اگر روی کسب و کار خود خوب تمرکز کنید آن طرف قضیه هم خوب پیش می‌رود. از اين طريق می‌توانید ایده‌های خود را به اثبات برسانید.

=========================

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟