در کنفرانس خبری MWC 2017
سامسونگ روتر خانگی 5G معرفی کرد
شرکت سامسونگ در کنفرانس مطبوعاتی خود برای کنگره جهانی موبایل بارسلونا از مجموعه‌ای دستگاه‌های E2E مبتنی بر شبکه‌های 5G از جمله یک روتر خانگی 5G رونمایی کرد.

سامسونگ در این مراسم فقط به این دستگاه اشاره‌ای کرده و از ذکر جزییات بیشتر خودداری کرد. این شرکت می‌گوید دستگاه‌های E2E شامل یک چیپ‌ست مودم RFIC و ASIC، یک روتر خانگی، ایستگاه کاری رادیویی مبتنی بر 5G و یک سیستم مرکزی نسل بعدی هستند و در حال حاضر دارند مراحل آزمایشی را در کشورهایی مانند کره جنوبی، ژاپن و امریکا طی می‌کنند و منتظر تصویب نهایی استانداردها و مشخصات 5G هستند. دستگاه‌های E2E محصولات و راه‌کارهایی برای کسب‌وکارها و شرکت‌های تجاری هستند که در ابعاد بزرگ و گسترده‌ای استفاده می‌شوند. 

مطلب پیشنهادی

سامسونگ اینترنت 5G فوق‌سریع را به لندن می‌برد
سرمایه‌گذاری یک میلیارد پوندی انگلستان در زیرساخت‌های دیجیتالی

بنابراین، درباره این محصولات و به‌خصوص روتر خانگی 5G که یک دستگاه پرسروصدا است، اطلاعات زیادی نمی‌دانیم جز اینکه سرعت انتقال اطلاعات یک گیگابیت بر ثانیه است. همچنین، این روتر روی یکی از فرکانس‌های رادیویی مختص شبکه‌های 5G کار خواهد کرد. 

سامسونگ به طور سربسته دارد با اپراتورهای ورایزون و برخی دیگر از توسعه‌دهنده‌های 5G همکار می‌کند؛ پس دور از انتظار نیست که روتر خانگی 5G این شرکت روی سرویس‌های ورایزون فعال شود. سامسونگ امیدوار است در همین سال از اولین گوشی تلفن همراه 5G نیز رونمایی کند. 

سامسونگ در مراسم شب گذشته، به طور کلی درباره محصولات جدید 5G خود صحبت کرده و وارد جزییات نشد و محتاطانه پیش رفت. آن‌چه مسلم است، امسال درباره 5G زیاد خواهیم شنید و شاید برخی محصولات خانگی این شبکه‌های موبایل را از نزدیک ببینیم. 

 

برچسب: 

مطالب پربازدید روز