با اینترنت 5G یک فیلم 4K را در ۱۸ ثانیه دانلود کنید
5G‌ بزرگ‌ترین پدیده دنیا بعد از الکتریسیته است
همه از انقلابی که 5G می‌تواند در دنیای فناوری ایجاد کند؛ صحبت می‌کنند. حتی برخی ورود آن به دنیای واقعی 5G را با معرفی و ورود الکتریسیته به زندگی انسان‌ها مقایسه می‌کنند. شاید کمی اغراق باشد؛ اما کوالکام هدف خود را روی آینده‌ای با فناوری 5G گذاشته است. ولی همه چیز به‌سرعت خلاصه نمی‌شود.

در نمایشگاه CES 2017 که مملو از روبات‌های هوشمند؛ دِرون‌های خودران و تلویزیون‌های والپیپری است؛ ممکن است نسل بعدی فناوری وایرلس آن‌چنان به‌چشم نیاید. اما کوالکام بر این عقیده است که این فناوری زندگی مردم را تغییر می‌دهد همان‌طور که الکتریسیته سال‌ها پیش این کار را کرد.

مطلب پیشنهادی

تخصیص بهینه منابع در شبکه‌های 5G
آیا منابع موجود پاسخ‌گوی نیازهای آینده هستند؟

«استفان مولنکوف»؛ مدیرعامل کوالکام در پاسخ به‌کسانی که می‌گویند 5G همان 3G و 4G است؛ این‌گونه اظهار نظر می‌کند: «مهم‌ترین مسئله آن است که زمانی می‌رسد که نسل بعدی ارتباطات موبایلی خیلی فراتر از پخش ویدیو‌های 4K بر روی اسمارت‌فون‌ها خواهد بود. هرچه هست به ارتباطات مربوط می‌شود.»

این‌گونه به مسئله نگاه کنید: اگر 3G برای ارسال و تماشای عکس به‌وجود آمد و بعد از آن؛ 4G برای ویدیو پدید آمد؛ 5G برای متصل کردن همه دنیا به‌هم است. از پخش زنده‌ VR بگیرید تا خودروهای خودرانی که باید در لحظه پاسخ دهند و واکنش داشته باشند تا شهرهای متصل که در آن همه چیز؛ از خانه‌ها گرفته تا چراغ‌های خیابان‌ها با هم حرف می‌زنند.

«مولنکوف» می‌گوید: «5G نوع جدیدی از شبکه خواهد بود که می‌تواند طیف وسیعی از دستگاه‌ها در مقیاس غیرقابل انتظار با سرعت و پیچیدگی‌های بسیار را پشتیبانی کند.»

آن‌طور که کوالکام می‌گوید آینده‌ای که در آن همه اجسام به‌هم متصل هستند، به سه چیز خلاصه می‌شود: «VR؛ IoT و ارتباطات برای کارهای حیاتی و مهم مانند بهداشت و درمان و خودروهای خودران.»

نسل بعدی 5G قطعا خیلی سریع است و به کاربر این امکان را می‌دهد تا یک فیلم 4K را در تنها 18 ثانیه دانلود کند. اما یک مورد خیلی مهم دیگر هم وجود دارد: میزان تأخیر بسیار کم و ناچیز. با عددی کمتر از یک میلی‌ثانیه؛ VR در زمان واقعی و خودروهای خودران می‌توانند به جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره انسان‌ها تبدیل شوند.

بدون شک؛ کوالکام ایده‌های بزرگی در سر دارد و فقط برخی از آن‌ها را در نمایشگاه CES 2017‌ معرفی کرده است.

برای مشاهده دیگر اخبار نمایشگاه CES 2017 می‌توانید اینجا کلیک کنید. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟