رونمایی رسمی از لوگوی نسل بعدی شبکه‌های موبایل
لوگوی رسمی 5G را ببینید!
24 بهمن 1395
تقریبا همه می‌دانستند که نسل بعدی شبکه های موبایل، 5G نام دارد اما موسسه استانداردسازی و پروژه مشارکتی 3GPP که متولی استانداردسازی شبکه‌های موبایل است، تا کنون به طور رسمی این موضوع را عنوان نکرده بود.

اما بالاخره روز جمعه، موسسه 3GPP به طور رسمی بیان داشت که نسل بعدی شبکه‌های ارتباطی و مخابراتی موبایل، 5G نام دارد. در ضمن، از لوگوی این شبکه‌ها نیز رونمایی کرد که عبارت 5G با امواج سبزرنگ است. این لوگوی به لوگوی شبکه‌های موبایل LTE Advanced Pro بسیار شبیه شده است. البته، از نظر تایپوگرافی متفاوت از لوگوهای استانداردهای LTE است و به راحتی قابل تشخیص است. 

مطلب پیشنهادی

امسال اینترنت 5G با سرعت یک گیگابیت راه‌اندازی می‌شود
رویای اینترنت فوق سریع به واقعیت تبدیل می‌شود

در حالی نام و لوگوی شبکه‌های 5G به طور رسمی معرفی و رونمایی شده است که هنوز خبری از استاندارد 5G یا مشخصات و جزییات آن نیست و احتمالا باید تا سال ۲۰۱۸ صبر کنیم. در بسیاری از نقاط دنیا، شبکه‌های 5G به طور آزمایشی کار می‌کنند و چندین شرکت مانند سامسونگ، نوکیا، هواوی و شرکت‌های مطرح دیگری دارند روی توسعه این نسل از شبکه‌های موبایل کار می‌کنند اما هنوز یک استاندارد مشترک حاصل نشده است. به عنوان مثال، هنوز هیچ‌کس نمی‌داند شبکه‌های 5G دقیقا چه سرعت دانلود و آپلودی دارند و روی کدام طیف‌های فرکانسی کار می‌کنند. 

قرار است فاز اول ویژگی‌های 5G در اواخر سال ۲۰۱۸ اعلام شود و اولین شبکه‌های 5G عمومی را در سال ۲۰۲۰ ببینیم. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز