آینده شبکه‌های موبایل
مدیرعامل سامسونگ: 5G از راه می‌رسد و به طور باورنکردنی زندگی انسان را محتول می‌کند!
چند سالی است که شرکت‌های سازنده تلفن همراه و مخابراتی‌ها در حال توسعه شبکه‌های موبایل نسل آینده یا همان شبکه‌های موسوم به 5G هستند. با وجودی که هنوز استاندارد یا مجموعه قوانین و شرایط مشخصی برای این شبکه‌ها وضع نشده است اما هر روز شرکت‌های موبایلی وعده‌های دلفریبی می‌دهند. در آخرین نمونه، مدیرعامل شرکت سامسونگ امریکای شمالی درباره 5G نظرش را بیان کرده است.

گرگوری لی؛ مدیرعامل شرکت سامسونگ امریکای شمالی درباره آینده شبکه‌های موبایل می‌گوید: «این شبکه به طرزی سریع و اعجاب‌برانگیز است که به شما اجازه می‌دهد یک فیلم را در سه ثانیه دانلود کنید، تمام دستگاه‌های داخل خانه را به اینترنت متصل کنید، از راه دور عمل‌های جراحی انجام دهید و پزشکان به طور آنلاین در اتاق عمل حضور داشته باشند و به طور مجازی اما واقعی در یک کنسرت حضور داشته باشید و به موسیقی گوش کنید.»

مطلب پیشنهادی

شبکه‎های 5G  برای ما چه خواهند کرد؟
چشم‌انداز شهرهای هوشمند

لازم به توضیح است شبکه‌های 5G سرعتی حدود ده گیگابیت بر ثانیه خواهند داشت یا حداقل این‌طور تصور می‌شود و شرکت‌های دست‌اندرکار دوست دارند این چشم‌اندازی را نشان کاربران بدهند. برای اینکه یک مقایسه کوچک داشته باشیم؛ باید گفت شبکه‌های موبایل سریع امروزی سرعتی برابر ۱۲.۳ مگابایت در ثانیه دارند؛ یعنی روی شبکه 5G باید سرعتی صد برابر را تجربه کنیم. 

لی توضیح می‌دهد شبکه 5G می‌تواند با فناوری‌های موجود مانند وای‌فای، 3G و 4G کار کند و کاربران نیازی به به‌روزرسانی و ارتقاء سخت‌افزاری دستگاه‌های خود نخواهند داشت اما به طور قطع نیاز دارند یک گوشی جدید بخرند تا لذت استفاده از فناوری‌های جدید را بچشند. مدیرعامل سامسونگ امریکای شمالی درباره زمان عرضه سرویس‌های 5G و اینکه چه زمانی سرعت ده گیگابیت بر ثانیه در دسترس خواهد بود، هیچ صحبتی نکرده است. 

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟