با معرفی یک اپلیکیشن اختصاصی کسب و کار خود را توسعه دهید
۳ روش ساخت اپلیکیشن موبایل بدون نیاز به مهارت‎های فنی
امروزه صنعت موبایل به یکی از سودآورترین کسب و کارهای جهان تبدیل شده است، به همین دلیل خیلی از استارت‌آپ‎هایی که حتی سابقه‎ای در فناوری هم ندارند، در حال منتشر کردن اپلیکیشن‎های اختصاصی خود هستند. خبر خوب اینجا است که شما هم می‎توانید با یادگیری مهارت‎های جدید، فراهم کردن یک گروه مناسب و حتی استفاده از ابزارهای مبتنی بر وب وارد صنعت اپلیکیشن‎های موبایل شوید.

1606683296_1_0.gif

در ادامه سه روش که شما به وسیله آن می‎توانید بدون داشتن سابقه فنی گسترده یا مهارت برنامه‌نویسی وارد صنعت پرسود اپلیکیشن‎های موبایل شوید را بررسی خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی

۹ منبع آنلاین و رایگان آموزش برنامه‌نویسی
افزایش توان‌مندی‌های فردی

1. برنامه‌نویسی را هر چه سریع‎تر یاد بگیرید

اگر شما می‎خواهید بدون صرف هزینه برای استخدام یک گروه برنامه‌نویس اپلیکیشن موبایل بسازيد، یاد گرفتن کدنویسی ضروری است. برنامه‌نویسی نیز مانند یادگیری یک زبان جدید به روش‎های گوناگونی قابل انجام است. یادگیری این مهارت به برنامه ریزی و صرف مقدار زمان مشخصی نیاز دارد، اما به لطف آموزشگاه‎های آن‎لاین مثل Codecademy شما می‎توانید بر اساس برنامه‌ریزی شخصی خود از مطالب آموزشی استفاده کنید یا با کمک  DevBootcamp از یک برنامه آموزشی فشرده 16 هفته‎ای استفاده کنید.

یادگیری مهارت کدنویسی به میزان کافی برای ساخت یک اپلیکیشن این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا محصول مورد نظر خود را منتشر کنید، به فرآیند فروش خود سرعت بخشید و همزمان درآمد خود را افزایش دهید. از این مرحله به بعد شما می‎توانید وارد دنیای برنامه‌نویسی و ساخت اپلیکیشن شده و با استخدام یک گروه توسعه، اپلیکیشن خود را با قابلیت‎های پیچیده‎تر توسعه دهید. یادگیری مهارت‎های کدنویسی همچنین به شما کمک خواهد کرد تا درک بهتری از عملکرد کلی وب‎سایت خود داشته باشید و آن را با قابلیت‎های جديد گسترش دهید.

2. با یک کارشناس توسعه مشارکت کنید

اگر ترجيح می‎دهيد وقت خود را صرف یادگیری برنامه نویسی نکنید، می‎توانید با استخدام یک گروه توسعه نرم‌افزار این وظیفه را به آنها محول کنید. اما این کار بخش عمده‎ای از سرمایه شما را به خود اختصاص خواهد داد. اگر قصد دارید با یک گروه توسعه نرم‌افزاری کار کنید، مطمئن شوید كه آنها تجربه کار با استارت‌آپ‎ها و کارآفرینان غیر فنی را نیز داشته باشند. این نوع از تجارب برای گذر از موانع پیش روی فرآیند توسعه کسب و کار شما ضروری است.

موسس و مدیرعامل شرکت تولید اپلیکیشن‎های موبایل Bouxtie، رناتو لیبریک می‎گوید: «همکاری با یک گروه زبده توسعه یک ضرورت است. بدون هدایت و راهنمایی صاحب نظران این صنعت نمی‎توان یک اپلیکیشن قدرتمند و کاربردی را توليد کرد. شما به فردی نیاز دارید که بتواند گروه توسعه شما را مدیریت کرده و حرف آنها را درک کند.»  

اگر چه همکاری با کارشناسان توسعه برای ساخت اولین اپلیکیشن شما هزینه‎های کلی شما را افزایش می‎دهد، اما این کار به شما کمک می‎کند در حالی که توسعه دهنده شما مشغول ساخت اپلیکیشن و سایر پلتفرم‎های تحت وب است، شما نیز تلاش خود را روی سایر جنبه‎های تجاری خود متمرکز کنید.

3. از ابزارهای ساخت اپلیکیشن استفاده کنید

اگر تمایلی به یادگیری کدنویسی و تشکیل یک گروه متخصص ندارید، چندین سرویس تحت وب وجود دارد که شما را قادر می‎سازد بدون دانش قبلی در زمینه برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن موبایل ساده بسازید. ابزارهای ساخت اپلیکیشن اغلب از قابلیت‎های کشیدن و رها کردن (drag and drop) برای ساخت اپلیکیشن استفاده می‎کنند.

عل‎رغم این که ابزارهای ساخت اپلیکیشن قابلیت‎های گسترده‎ای را ارائه می‎کنند، اما با این وجود نمی‎تواند یک روش ایده‎ال برای کسانی که به دنبال ساخت اپلیکیشن‎های سفارشی شده هستند باشد. بعضی از بهترین ابزارهای آن‎لاین ساخت اپلیکیشن مثل AppyPieKinetise و  Nativ طرح‎های گوناگونی را با قیمت‎های متفاوت ارائه می‎کنند تا شما بتوانيد بر اساس نیاز خود بهترین گزینه برای تولید محصول یا خدمات خود را انتخاب کنید.

ساخت یک اپلیکیشن موبایل بدون دانش قبلی در زمینه برنامه‌نویسی و اصول فنی مرتبط به زمان، طرح، برنامه و صبر زیادی نیاز دارد. با در اختیار داشتن مهارت درست و کافی، همکاری با یک گروه متخصص و استفاده از ابزارهای موجود همگی به شما کمک می‎کنند تا اولین اپلیکیشن موبایل خود را با موفقیت تولید کنید.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟