با معرفی یک اپلیکیشن اختصاصی کسب و کار خود را توسعه دهید
۳ روش ساخت اپلیکیشن موبایل بدون نیاز به مهارت‎های فنی
امروزه صنعت موبایل به یکی از سودآورترین کسب و کارهای جهان تبدیل شده است، به همین دلیل خیلی از استارت‌آپ‎هایی که حتی سابقه‎ای در فناوری هم ندارند، در حال منتشر کردن اپلیکیشن‎های اختصاصی خود هستند. خبر خوب اینجا است که شما هم می‎توانید با یادگیری مهارت‎های جدید، فراهم کردن یک گروه مناسب و حتی استفاده از ابزارهای مبتنی بر وب وارد صنعت اپلیکیشن‎های موبایل شوید.

در ادامه سه روش که شما به وسیله آن می‎توانید بدون داشتن سابقه فنی گسترده یا مهارت برنامه‌نویسی وارد صنعت پرسود اپلیکیشن‎های موبایل شوید را بررسی خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی

۹ منبع آنلاین و رایگان آموزش برنامه‌نویسی

1. برنامه‌نویسی را هر چه سریع‎تر یاد بگیرید

اگر شما می‎خواهید بدون صرف هزینه برای استخدام یک گروه برنامه‌نویس اپلیکیشن موبایل بسازيد، یاد گرفتن کدنویسی ضروری است. برنامه‌نویسی نیز مانند یادگیری یک زبان جدید به روش‎های گوناگونی قابل انجام است. یادگیری این مهارت به برنامه ریزی و صرف مقدار زمان مشخصی نیاز دارد، اما به لطف آموزشگاه‎های آن‎لاین مثل Codecademy شما می‎توانید بر اساس برنامه‌ریزی شخصی خود از مطالب آموزشی استفاده کنید یا با کمک  DevBootcamp از یک برنامه آموزشی فشرده 16 هفته‎ای استفاده کنید.

یادگیری مهارت کدنویسی به میزان کافی برای ساخت یک اپلیکیشن این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا محصول مورد نظر خود را منتشر کنید، به فرآیند فروش خود سرعت بخشید و همزمان درآمد خود را افزایش دهید. از این مرحله به بعد شما می‎توانید وارد دنیای برنامه‌نویسی و ساخت اپلیکیشن شده و با استخدام یک گروه توسعه، اپلیکیشن خود را با قابلیت‎های پیچیده‎تر توسعه دهید. یادگیری مهارت‎های کدنویسی همچنین به شما کمک خواهد کرد تا درک بهتری از عملکرد کلی وب‎سایت خود داشته باشید و آن را با قابلیت‎های جديد گسترش دهید.

2. با یک کارشناس توسعه مشارکت کنید

اگر ترجيح می‎دهيد وقت خود را صرف یادگیری برنامه نویسی نکنید، می‎توانید با استخدام یک گروه توسعه نرم‌افزار این وظیفه را به آنها محول کنید. اما این کار بخش عمده‎ای از سرمایه شما را به خود اختصاص خواهد داد. اگر قصد دارید با یک گروه توسعه نرم‌افزاری کار کنید، مطمئن شوید كه آنها تجربه کار با استارت‌آپ‎ها و کارآفرینان غیر فنی را نیز داشته باشند. این نوع از تجارب برای گذر از موانع پیش روی فرآیند توسعه کسب و کار شما ضروری است.

موسس و مدیرعامل شرکت تولید اپلیکیشن‎های موبایل Bouxtie، رناتو لیبریک می‎گوید: «همکاری با یک گروه زبده توسعه یک ضرورت است. بدون هدایت و راهنمایی صاحب نظران این صنعت نمی‎توان یک اپلیکیشن قدرتمند و کاربردی را توليد کرد. شما به فردی نیاز دارید که بتواند گروه توسعه شما را مدیریت کرده و حرف آنها را درک کند.»  

اگر چه همکاری با کارشناسان توسعه برای ساخت اولین اپلیکیشن شما هزینه‎های کلی شما را افزایش می‎دهد، اما این کار به شما کمک می‎کند در حالی که توسعه دهنده شما مشغول ساخت اپلیکیشن و سایر پلتفرم‎های تحت وب است، شما نیز تلاش خود را روی سایر جنبه‎های تجاری خود متمرکز کنید.

3. از ابزارهای ساخت اپلیکیشن استفاده کنید

اگر تمایلی به یادگیری کدنویسی و تشکیل یک گروه متخصص ندارید، چندین سرویس تحت وب وجود دارد که شما را قادر می‎سازد بدون دانش قبلی در زمینه برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن موبایل ساده بسازید. ابزارهای ساخت اپلیکیشن اغلب از قابلیت‎های کشیدن و رها کردن (drag and drop) برای ساخت اپلیکیشن استفاده می‎کنند.

عل‎رغم این که ابزارهای ساخت اپلیکیشن قابلیت‎های گسترده‎ای را ارائه می‎کنند، اما با این وجود نمی‎تواند یک روش ایده‎ال برای کسانی که به دنبال ساخت اپلیکیشن‎های سفارشی شده هستند باشد. بعضی از بهترین ابزارهای آن‎لاین ساخت اپلیکیشن مثل AppyPieKinetise و  Nativ طرح‎های گوناگونی را با قیمت‎های متفاوت ارائه می‎کنند تا شما بتوانيد بر اساس نیاز خود بهترین گزینه برای تولید محصول یا خدمات خود را انتخاب کنید.

ساخت یک اپلیکیشن موبایل بدون دانش قبلی در زمینه برنامه‌نویسی و اصول فنی مرتبط به زمان، طرح، برنامه و صبر زیادی نیاز دارد. با در اختیار داشتن مهارت درست و کافی، همکاری با یک گروه متخصص و استفاده از ابزارهای موجود همگی به شما کمک می‎کنند تا اولین اپلیکیشن موبایل خود را با موفقیت تولید کنید.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: