دنیای موبایل شماره 187
پرنده هکر
اغلب اوقات، هکرها قادراند از کیلومترها آن‌سوتر، به قربانیان خود حمله کنند. با این حال، نوع دیگری از حملات که این روزها بیشتر شاهد هستیم، حملاتی هستند که از فواصل نزدیک صورت می‌گیرند. برای مثال، هکر در نزدیکی قربانی خود حضور دارد و از طریق سیگنال‌های بی‌سیم، به دستگاه وی نفوذ می‌کند.

چنین روشی برای هک، محدودیت‌های زیادی دارد و لازم است هکر خود را به طور فیزیکی تا حد امکان به دستگاه قربانی نزدیک کند. گروهی از هکرها با توجه به این محدودیت، پهپادی طراحی کرده‌اند که هک از فاصله نزدیک را ساده‌تر می‌کند. هکر می‌تواند این پهپاد با نام Danger Drone را بر فراز ساختمانی که سوژه مدنظر در آن قرار دارد به پرواز درآورد، روی سقف خانه افراد بنشاند و نه تنها به شبکه وای‌فای و تلفن‌های همراه آن‌ها نفوذ کند، بلکه به ابزارهای پوشیدنی، دستگاه دیجیتال متصل به تلویزیون، ساعت‌های هوشمند و حتی به یخچال هوشمند آن‌ها حمله کند.

دیوید لاتیمر، یکی از سازندگان این پهپاد می‌گوید: «شما باید به سیگنال بی‌سیم نزدیک باشید تا بتوانید آن را بخوانید. Danger Drone این محدودیت را رفع می‌کند.» بروان فران، یکی از سازندگان Danger Drone آن را این گونه توصیف می‌کند: «لپ‌تاپی پرنده برای هک.» به طور دقیق‌تر، Danger Drone یک پهپاد چهار ملخ 500 دلاری مجهز به Raspberry Pi است. او می‌گوید: «هدف ما پیاده‌سازی یک پهپاد ارزان‌قیمت و با قابلیت ساخت ساده برای هک بود تا با استفاده از آن متخصصان امنیت بتوانند توان دفاعی سامانه‌های خود را بسنجند. Danger Drone پهپادی برای اجرای آزمون نفوذ است تا مشخص شود دیواره‌های دفاعی تا چه اندازه در مقابل چنین حملاتی توانایی دارند.»

شرح عکس اصلی : Danger Drone پهپادی مجهز به Raspberry Pi است و هکرها را توانا می‌سازد از فاصله‌ای نزدیک به سامانه‌های مدنظر خود نفوذ کنند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال