پیش‌بینی از ویژگی‌های آیفون بعدی اپل
17/08/1395 - 09:30
هر آنچه باید درباره آیفون ۷ اس اپل بدانید + عکس
سال آینده آیفون‌های اپل تولد ده سالگی خود را جشن می‌گیرند! به بیان دیگر دهمین سری از آیفون‌های اپل به طور رسمی در سال 2017 معرفی می‌شود. گفته شده اپل قصد دارد که آیفون‌های بعدی خود را دچار تغییرات عمده‌ای کند و با قابلیت‌های ویژه‌تری عرضه نماید. در این مقاله قصد داریم که مروری بر مشخصات و ویژگی‌های آیفون‌های بعدی اپل داشته باشیم، بنابراین با سایت شبکه همراه باشید.

آیفون‌های اپل هرچقدر که گران قیمت باشند، باز هم طرفداران منحصر به فرد خود را دارند. بدون تردید در کیفیت تولید و کارایی آیفون‌های اپل تردیدی نیست، اما این موضوع به آن معنا نخواهد بود که آیفون‌های اپل نقاط ضعفی را شامل نشوند و طراحی آن‌ها جای بحث و انتقاد نداشته باشد!

مطلب پیشنهادی

با اسمارت‌فون‌تان صدای قلب جنین خود را گوش دهید
شنیدن صدای امیدبخش و شادی‌آور به کمک فاوری شرکت BELLABEAT

یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعفی که طی چند وقت اخیر به شدت در مورد آیفون‌های اپل مورد بحث واقع شده مربوط به سبک طراحی و ظاهر این محصولات می‌شود. متاسفانه چند سالی است که آیفون‌های اپل از نظر ظاهری و سبک طراحی هیچ تغییر قابل لمس و بزرگی را شامل نشده‌اند و اپل هر سال تنها قابلیت‌های سخت افزاری آیفون‌های جدیدش را ارتقاء داده است.

بنابراین اگر اپل قصد دارد که سیر انتقادهای وارد بر سری محصولات آیفون خود را متوقف کند، باید نسبت به ایجاد تغییر ظاهری و مرتبط با طراحی آیفون‌هایش وارد عمل شود. گفته شده که اپل در همین راستا برای آیفون‌های سال آینده خود برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد. آیفون‌های بعدی اپل که احتمالا با لقب آیفون 7 اس (iPhone 7S) معرفی می‌شوند، رسما دهمین سری از آیفون‌های این شرکت خواهند بود. اپل در سال 2007 اولین آیفون خود را معرفی کرد و در سال 2017 رسما سری دهم آیفون‌هایش را معرفی می‌کند!

بنابراین سال آینده آیفون‌های اپل تولد ده سالگی خود را جشن می‌گیرند! انتظار داریم که آیفون‌های سال آینده نسبت به تمام آیفون‌هایی که تا کنون دیده‌ایم متفاوت باشند. پیش‌بینی می‌شود که آیفون 7 اپل از نظر سبک طراحی و ظاهر محصولی نو و کاملا متمایز باشد. در این مقاله قصد داریم که مروری بر مشخصات و ویژگی‌های آیفون بعدی اپل یا همان آیفون 7 اس داشته باشیم. با سایت شبکه همراه باشید.

ویژگی اول: آیفون بعدی اپل احتمالا با نام "آیفون 10" معرفی می‌شود!

طبق روالی که اپل طی چند سال اخیر طی کرده است، می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که آیفون بعدی اپل باید با نام "آیفون 7 اس" یا همان "iPhone 7S" معرفی شود. ما هم در این مقاله آیفون بعدی اپل را با نام آیفون 7 اس مورد خطاب قرار داده‌ایم اما ظاهرا برخلاف تصور عموم افراد، اپل قصد دارد که به دلیل تغییرات عمده‌ای که در آیفون‌های سال 2017 خود ایجاد می‌کند، نام این سری از محصولاتش را هم دست‌خوش تغییراتی نماید.

آیفون 7 اس

بنا به پیش‌بینی‌های انجام شده، نام آیفون‌های بعدی اپل حرف "S" را در بر نمی‌گیرند، بنابراین آیفون 2017 با نام آیفون 7 اس معرفی نمی‌شود. گفته شده که اپل آیفون‌ جدید خود را با نام آیفون 8 یا آیفون 10 معرفی می‌کند. نظر شما در رابطه با این پیش‌بینی چگونه است؟

ویژگی دوم: پنل جلویی آیفون بعدی اپل کاملا توسط صفحه نمایش آن پوشانده می‌شود!

ویژگی بعدی که آیفون 2017 اپل احتمالا از آن بهره‌مند می‌شود، مربوط به صفحه نمایش دستگاه است. تاکنون شایعات و خبرهای زیادی در رابطه با صفحه نمایش آیفون بعدی اپل شنیده‌ایم، اما بخشی از این خبرها که با ظاهر این محصول در ارتباط است مربوط به دربرگیری کل پنل جلویی آیفون بعدی اپل توسط نمایشگر آن می‌شود.

آیفون 7 اس

به بیان دیگر پنل جلویی آیفون بعدی اپل توسط صفحه نمایش آن پوشانده خواهند شد و نمایشگر آن بدون حاشیه (Bezel-less) طراحی می‌شود. این موضوع سبب می‌شود تا نسبت نمایشگر به بدنه آیفون 2017 اپل به شدت افزایش یابد و شاید نزدیک به 100 درصد شود.

ویژگی سوم: آیفون 7 اس پلاس با نمایشگر با لبه خمیده مجهز می‌شود!

آیفون 7 اس

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که احتمال دارد در نسخه پلاس آیفون 7 اس اپل شاهد به‌کارگیری آن باشیم مربوط به لبه‌های خمیده صفحه نمایش می‌شود. چند وقت پیش شایعاتی در رابطه با احتمال تجهیز آیفون 7 اس پلاس به نمایشگر خمیده منتشر شده بود. با افزایش استقبال کاربران از نمایشگرهای با لبه خمیده، بعید به نظر نمی‌رسد که اپل هم در آیفون 7 اس پلاس خود از نمایشگری با لبه خمیده و قابلیت‌های متنوع‌تر استفاده کند.

ویژگی چهارم: بدنه اصلی آیفون 7 اس اپل از جنس شیشه و فلز خواهد بود!

آیفون 7 اس

طبق پیش‌بینی‌هایی که انجام شده، به احتمال زیاد اپل قصد دارد که در جنس بدنه آیفون‌های جدید خود هم تغییراتی ایجاد کند. در همین راستا گفته می‌شود که بدنه آیفون 7 اس اپل از پنلی شیشه‌ای بهره‌مند می‌شود و به نوعی ترکیبی از شیشه و فلز را به همراه خواهد داشت. قاب اصلی یا فریم آیفون 7 اپل هم احتمالا آلومینیومی طراحی می‌شود.

ویژگی پنجم: آیفون 7 اس اپل از نظر اندازه در سه نسخه معرفی می‌شود!

آیفون 7 اس

بنا به پیش‌بینی برخی از کارشناسان، اپل آیفون بعدی و جدید خود را از نظر اندازه در سه نسخه مختلف روانه بازار می‌کند. نسخه‌های 4.7 اینچی و 5.5 اینچی این محصول همچنان عرضه می‌شوند، اما نسخه سوم آیفون‌ 7 اس به احتمال زیاد 5.8 اینچی یا 5 اینچی خواهد بود! گفته می‌شود که نسخه سوم آیفون 7 اس اپل به قابی فولادی و ضد زنگ هم مجهز می‌شود.

ویژگی ششم: اسکنر اثر انگشت آیفون 7 بعدی اپل در قالب دکمه فیزیکی تعریف نمی‌شود!

آیفون 7 اس

یکی دیگر از تغییرات اصلی که مدت‌هاست در رابطه با آن شایعات زیادی منتشر می‌شود و منتظر پیاده‌سازی آن در آیفون بعدی اپل هستیم مربوط به حذف حالت فیزیکی اسکنر اثر انگشت از دستگاه می‌شود. همانطور که اشاره داشتیم، احتمالا پنل جلویی آیفون 7 اس اپل به طور کامل توسط صفحه نمایش آن پوشانده خواهد شد، بنابراین امکان تجهیز دکمه فیزیکی به عنوان اسکنر اثر انگشت دستگاه وجود ندارد. گفته می‌شود که اپل قصد دارد در نمایشگر آیفون‌های جدید تکنولوژی را ارائه کند که امکان اسکن اثر انگشت کاربر با لمس صفحه نمایش مقدور شود.

ویژگی هفتم: آیفون 7 اس اپل از پنل نمایشگر OLED بهره‌مند می‌شود!

آیفون 7 اس

احتمال به حقیقت پیوستن این موضوع بسیار زیاد است. تقریبا شواهدی به دست آمده که صحت این ادعا را تایید می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین این شواهد مربوط به ادعای آقای ای جنگ وو (Tai Jeng-wu) مدیرعامل شرکت ژاپنی شارپ (Sharp) می‌شود که اشاره داشته این شرکت برای آیفون بعدی اپل نمایشگر OLED تولید می‌کند. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با این موضوع، مقاله "شرکت شارپ برای آیفون 8 نمایشگر OLED تولید می‌کند" را مطالعه کنید.

ویژگی هشتم: آیفون 7 اس اپل از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند!

آیفون 7 اس

با توجه به اینکه هم اکنون تقریبا اغلب پرچمداران اندرویدی از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند، جای تعجبی ندارد که آیفون‌های بعدی اپل هم از این تکنولوژی پشتیبانی کنند. پیش از این سایت McRumors هم از پشتیبانی آیفون 10 (آیفون بعدی اپل) به قابلیت شارژ بی‌سیم اشاره کرده بود.

ویژگی نهم: آیفون 7 اس پلاس به دوربین دوگانه مجهز می‌شود!

آیفون 7 اس

پیش‌بینی می‌کنیم که اپل سبک طراحی دوربین اصلی نسخه پلاس آیفون‌هایش را حفظ کرده و در همین راستا آیفون 7 اس پلاس را به دوربین اصلی دوگانه مجهز کند. به احتمال زیاد نسخه معمولی آیفون 7 اس به دوربین دوگانه مجهز نمی‌شود.

ویژگی دهم: خبری از سوکت 3.5 میلیمتری هندزفری نخواهد بود!

آیفون 7 اس

پیش‌بینی می‌شود که مانند طراحی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در نسل بعدی آیفون‌های اپل هم سوکت 3.5 میلیمتری هندزفری از بدنه دستگاه حذف شده باشد و اپل به سبک طراحی خود در این راستا ادامه دهد.

جمع‌بندی

همانگونه که مشاهده کردید در این مقاله سعی کردیم تا مروری بر ویژگی‌های احتمالی آیفون‌های بعدی اپل داشته باشیم. به نظر شما کدامیک از پیش‌بینی‌های انجام شده به حقیقت پیوسته و کدامیک از آن‌ها پیاده‌سازی نخواهند شد؟

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟