ده ساله شدن آیفون‌های اپل توأم با نوآوری‌های جدید خواهد بود!
آیفون پلاس بعدی اپل به نمایشگر خمیده مجهز می‌شود
به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد در دهمین سالگرد رونمایی از آیفون‌هایش کلکسیونی از نوآوری‌های جدید را به معرض دید عموم قرار دهد. بنا به تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، احتمالا آیفون پلاس بعدی اپل به صفحه نمایشی از نوع OLED با دو لبه خمیده مجهز می‌شود. با سایت شبکه همراه باشید تا نگاهی دقیق‌تر به جزئیات این موضوع داشته باشیم.

آیفون‌های اپل محصولات فوق‌العاده‌ای هستند اما به واقع مدت‌هاست که شاهد ارائه هیچ تغییر اساسی در طراحی این محصولات نیستیم. عدم ایجاد نوآوری یا ارائه سبک طراحی جدید در آیفون‌های اپل، چند وقتی است که به شدت از سوی منتقدان این شرکت مورد هدف قرار داده شده است. بدون تردید این ادعا صحیح است و اپل تقریبا چند سالی می‌شود که از نظر سبک طراحی و ظاهر در آیفون‌هایش تغییر عمده‌ای را ارائه نکرده است.

مطلب پیشنهادی

شرکت شارپ برای آیفون 8 نمایشگر OLED تولید می‌کند
تجهیز آیفون 8 اپل به نمایشگر OLED توسط شرکت شارپ تایید شد!

حال و بنا به تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، ظاهرا سال آینده و در دهمین سال رونمایی از سری محصولات آیفون، اپل قصد دارد که کلکسیونی از نوآوری‌ و سبک طراحی جدید را در معرض دید کاربران قرار دهد. به بیان دیگر احتمالا آیفون بعدی اپل از نظر سبک طراحی و ظاهر نسبت به آیفون‌های کنونی این شرکت کاملا متفاوت و نوآورانه‌تر طراحی می‌شود.

ظاهرا اپل برای معرفی آیفونی با ظاهر و سبک طراحی متفاوت سعی داشته تا ده ساله شدن این سری از محصولاتش صبر کند. پیش از این هم شایعاتی در رابطه با این استراتژی اپل شنیده بودیم، اما با این حال صحت این موضوع هنوز به طور رسمی از سوی خود این کمپانی تایید نشده است. در این میان به نظر شما آیفون‌های بعدی اپل شامل چه تغیرات و نوآوری می‌شوند؟

چند روز پیش آقای تای جنگ وو (Tai Jeng-wu) مدیرعامل شرکت ژاپنی شارپ (Sharp) رسما اعلام کرد که برای آیفون‌های بعدی اپل صفحه نمایش OLED تولید می‌کند. اطلاعات دقیق‌تر مربوط به این موضوع را می‌توانید از مقاله "شرکت شارپ برای آیفون 8 نمایشگر OLED تولید می‌کند" مطالعه کنید. بنابراین اولین تغییر دهمین سری از آیفون‌های اپل می‌تواند مربوط به تجهیز آیفون‌ها به صفحه نمایش OLED باشد، اما تمام داستان در این موضوع خلاصه نمی‌شود!

آیفون 8 اپل

طبق گزارشی که از سوی سایت گیزمودو منتشر شده، آیفون پلاس بعدی اپل به صفحه نمایشی با دو لبه خمیده نظیر آنچه که در سری پرچمداران سامسونگ دیده‌اید، مجهز می‌شود. بدون تردید این سبک از طراحی آیفون می‌تواند برای طرفداران شرکت اپل بسیار جالب توجه باشد اما در سمت مقابل بی‌شک خشم طرفداران محصولات اندرویدی را بر می‌انگیزد چرا که به عقیده آن‌ها اگر اپل آیفون‌هایش را به نمایشگری با لبه خمیده مجهز کند، در واقع کپی‌برداری از نوآوری سامسونگ و محصولات اندرویدی داشته است!

بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم که اگر اپل آیفون‌های آینده خود را به نمایشگر OLED و با لبه خمیده مجهز کند، گامی رو به جلو و فراتر از آنچه که هم اکنون در محصولات اندرویدی شاهد آن هستیم هم بر می‌دارد. شاید اپل در نحوه عملکرد یا کارایی‌های لبه خمیده آیفون خود تغییراتی ایجاد کند و بی‌شک برای این موضوع برنامه‌ریزی دارد. علاوه بر این شایعات و خبرهای دیگری هم در رابطه با نوآوری‌های جدید آیفون‌های بعدی اپل منتشر شده است.

طبق اطلاعات غیررسمی ارائه شده، این احتمال وجود دارد که پنل جلویی آیفون‌های بعدی اپل به کلی توسط صفحه نمایش آن پوشانده شود. این موضوع به آن معنا است که نسبت نمایشگر به بدنه آیفون بعدی اپل نزدیک به 100 درصد خواهد بود که این امر یک نوآوری کاملا جدید محسوب می‌شود. همچنین گفته شده که این نمایشگر قابلیت اسکن اثر انگشت کاربر را هم خواهد داشت. این موضوع امری بود که پیش از معرفی آیفون 7 هم شایعاتی در رابطه با آن منتشر شده بود.

آیفون 8 اپل

در هر صورت به نظر می‌رسد که آیفون‌های سال آینده که در دهمین سالگرد معرفی آیفون‌های اپل رونمایی می‌شوند؛ از نظر سبک طراحی نسبت به آنچه که تاکنون دیده‌ایم کاملا متفاوت باشند. اگرچه اپل هنوز در رابطه با این موضوع اطلاعات رسمی ارائه نکرده اما بدون تردید معرفی آیفونی جدید با ظاهر مشابه محصولات پیشین در سال آینده اقدام هوشمندانه‌ای محسوب نشده و بدون تردید انتقاد کاربران را در پی خواهد داشت. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟