کارآفرینان میلیونر چگونه می‌توانند الگوی ما باشند؟
۱۰ تقلب از روی دست کارآفرینان موفق میلیونر
کارآفرینان خصوصیات و ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را از دیگر افراد متمایز می‌سازند، خصوصیاتی که دید آن‌ها را به مسائل متفاوت می‌سازد تا با وجود همه خطرات و سختی‌ها همچنان به رویای خود بیاندیشند و در راه رسیدن به آن‌ سخت تلاش کنند. اگر شما هم به کارآفرینی علاقمند هستید و می‌خواهید طعم میلیونر شدن را بچشید، می‌توانید روش آن‌ها را الگوی کار خود قرار دهید.

شکی نیست که میلیونرها در مقایسه با افراد عادی، عادت‌ها، خصوصیات و شیوه‌های فکری متفاوتی دارند. و وقتی بحث از روش‌های مدیریت پولشان به میان می‌آید، این عادت‌ها شایع‌تر می‌شوند. میلیونر شدن دیگر یک رویای دستنیافتنی نیست. تبدیل شدن به میلیونر خودساخته هرگز کار ساده‌ای نبوده است، اما اگر بخواهید فداکاری‌ها و تغییرات لازم برای رسیدن به این هدف مالی را انجام دهید، به طور قطع امکان‌پذیر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

۱۰ رمز موفقیت کارآفرینان از زبان جوان‌ترین میلیاردر دنیا
توصیه‌های مارک زاکربرگ؛ خالق فیسبوک

 و اینک 10 روشی که می‌توانید از موفقیت کارآفرینان میلیونر الگو بگیرید

1- سخت‌‌کوشی استعداد را مغلوب می‌کند

" استعداد از نمک ارزانتر است. آنچه که فرد با استعداد را از فرد موفق متمایز می‌سازد، سخت‌کوشی است." استفان کینگ

هیچ راه دیگری هم ندارد. اگر موافق پشتکار و سخت‌کوشی نیستید، نمی‌توانید یک میلیونر خودساخته باشید. حتی شانس هم به سخت‌‌کوشی و تلاش نیاز دارد، حداقل برای این که بتوانید ثروت خود را حفظ کنید.

2- جریان درآمد خود را متنوع کنید

گرچه میلیونرها مایلند مطابق با احساسات و علایق خود کار کنند، اما بهتر از هر کسی می‌دانند که نباید تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد بگذارند. میلیونرها مایلند چندین منبع درآمدزایی داشته باشند تا در آن‌ها تنوع ایجاد کنند. گرچه ممکن است روی یک زمینه همچون املاک و مستغلات تمرکز کنند، اما استراتژی‌های متعددی برای ایجاد درآمد از آنها را دارند همچون سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی، سرمایه‌گذاری سهام خصوصی، مشاوره و مدیریت املاک.

3- پولتان را خرج نکنید، سرمایه‌گذاری کنید

میلیونرها افراد صرفه‌جویی هستند به این دلیل که می‌دانند ارزش واقعی پول در سرمایه‌گذاری است. رئیس خود شدن ارتباط نزدیکی با میلیونر شدن دارد. بالاخره یک روزی شغل معمولی خودتان را ترک خواهید کرد. کارکردن به خاطر پول را متوقف کنید و کاری کنید پولتان برای شما کار کند. به جای آن که برای خودتان یک آیپد جدید بخرید می‌توانید پول آن را در بازار سهام سرمایه‌گذاری کنید. اگر سهام‌های خوب و مناسب را پیدا کنید و در آن‌ها سرمایه‌گذاری نمایید، پول شما به راحتی ظرف یک سال دوبرابر می‌شود.

4- هرگز دست از آموختن نکشید

میلیونرها لحظه‌ای از آموختن دست برنمی‌دارند. 85 درصد میلیونرها هر ماه دو کتاب یا بیشتر می‌خوانند. البته نه هر کتابی، کتاب‌هایی که باعث ارتقاء رشد و پیشرفت می‌شوند، همچون کتاب‌های علمی، روانشناسی، کسب و کار، بیوگرافی‌های الهامی و مدیریتی. در سال 2015، مارک زاکربرگ  یک باشگاه کتاب خوانی آنلاین تحت عنوان " یک سال با کتاب" راه انداخت که دنبال‌کنندگان آن هر ماه دو کتاب می‌خوانند و در مورد آن در صفحه فیس‌بوک صحبت می‌کنند.

5- یک مربی پیدا کنید

مربیان انواع و اقسام زیادی دارند، اما مخلص کلام این که مربی فردی باتجربه و بادانش است که می‌تواند شما را در مسیر رسیدن به اهدافی که دارید، راهنمایی ‌کند. وقتی کاری را آغاز می‌کنید، اغلب اشتباهاتی که انجام می‌دهید ممکن است برای شما گران تمام شود. اینجاست که وجود یک مربی بسیار ارزشمند می‌گردد. مربیان باتجربه نه تنها دوراندیشی‌های لازم را انجام می‌دهند، بلکه اغلب می‌توانند مشوق شما باشند و بازخوردها را انعکاس دهند.

6- بزرگ اندیش باشید

اگر یک ایده تجاری دارید پس این هدف نهایی شماست- کسب و کار را آغاز کنید و در آن موفق شوید. اگر می‌خواهید در این مسیر میلیون‌ها تومان سرمایه‌گذاری کنید و کمتر کار کنید، این هدف بزرگ شما است. اگر به هدف بزرگ خود دست نیافتید، نباید احساس خجالت و شرمندگی کنید. اگر کسب و کاری را راه می‌اندازید و هدفتان این است که در سال مثلاً یک میلیارد تومان سود کسب کنید، اما در نهایت تنها 60 میلیون تومان عایداتان شده، بدانید که هنوز هم از خیلی‌ها جلوتر هستید.

7-  اهداف مشخصی داشته باشید

میلیونرها اهداف بسیار مشخصی دارند و الویت‌بندی به آن‌ها کمک می‌کند که در کارشان تمرکز داشته باشند. آن‌ها می‌دانند که کدام نیازها در چه زمانی باید برآورده شوند. آنان بیش از همه مایلند فرسنگ‌ها راه را طی کنند تا به اهدافشان برسند. آن‌ها نه تنها سخت، بلکه هوشمندانه کار می‌کنند و زمان قابل توجه‌ای را صرف فکر کردن به این موضوع می‌کنند که آیا کارهایی که انجام می‌دهند آن‌ها را به هدفشان نزدیکتر می‌کند یا دورتر.

8- یاد بگیرید شکست را بپذیرید و ثابت قدم باشید

میلیونرها به رویاهایشان بسیار ایمان دارند و همین به آن‌ها کمک می‌کند مثبت‌اندیش باشند و هرگز تسلیم نشوند، حتی زمانی که دیگران کارهای آنان را باور نداشته باشند. میلیونرها می‌دانند که شکست بخشی از رشد است؛ شکست معلم بزرگی است و بازخورد باارزشی دارد. آن‌ها به اندازه افرادی که موفقیت مالی کمتری دارند از شکست نمی‌ترسند و از سوال پرسیدن و درخواست کمک از دیگران در صورت نیاز ، هیچ ابایی ندارند.

9- روی زمان خود کنترل داشته باشید

اگر نتوانید روی زمان خود کنترل داشته باشید، میلیونر شدن را فراموش کنید. وقتی حرف از مقدار زمان به میان می‌آید، باید بگوییم که در این مورد بخصوص تمام انسان‌ها کاملاً یکسان آفریده شده‌اند. چه میلیونر باشید چه نباشید، تنها 24 ساعت در روز فرصت دارید. این که چه کاری با زمانی که در اختیار دارید انجام می‌دهید، میزان موفقیت شما را مشخص می‌کند.

10- از توجه لذت ببرید

اگر می‌خواهید موفق باشید باید خودتان را تبلیغ کنید و تا اندازه‌ای از این توجه لذت ببرید.  لازم نیست خودتان مرکز توجه باشید، این توجه می‌تواند به علامت تجاری شما باشد، اما به طور حتم توجه می‌تواند پول جذب کند. هرگز به خاطر فاش شدن نامتان آشفته‌خاطر نشوید. یعنی یک کانون توجه بیابید وآنقدر شجاع باشید که  گام‌های رو به جلو بردارید.

=========================

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟