تولیدکنندگانی که Android 8.0 Oreo را دریافت می‌کنند
گوگل فهرست گوشی‌های دریافت کننده Android 8.0 Oreo را منتشر کرد
شب گذشته گوگل فهرستی را منتشر کرد که در آن فهرست نام 11 شریک سخت‌افزاری خود را که قرار است به‌روزرسانی جدید را دریافت کنند مشخص کرد. نکته جالب توجهی که در ارتباط با فهرست فوق وجود دارد این است که استارت‌آپ اسنشال که از سوی اندی رابین خالق اندروید راه‌اندازی شده اولین شرکتی است که به‌روزرسانی فوق را دریافت خواهد کرد.

استارت‌آپ اسنشال به تازگی از گوشی هوشمند خود موسوم به Essential PH-1 رونمایی کرده است. این گوشی قرار است در ماه‌های آینده یا شاید زودتر اندروید اوریو را دریافت کند. همچنین شرکت HMD Global نیز قرار است نسخه جدید اندروید را به درون گوشی‌های هوشمند نوکیا وارد کند. در حال حاضر پرچم‌دار این شرکت نوکیا 8 است. همچنین گفته شده است تمامی دستگاه‌های همراه عرضه شده از سوی این شرکت اندروید اوریو را دریافت خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی

اندروید O رسما منتشر شد؛ بیسکوییت کرم‌دار گوگل!
کدام اسمارتفون‌ها آپدیت اندروید اوریو را دریافت می‌کنند؟

نام سامسونگ به عنوان یکی از شرکای سخت‌افزار گوگل در این فهرست وجود دارد. در نتیجه این احتمال وجود دارد که اندروید اوریو روی گلکسی نوت 8 که قرار است پاییز امسال در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد نصب شود. مالکان گوشی‌های گلکسی اس 8 و همچنین اس 8 پلاس نیز اواخر سال جاری یا نهایت ابتدای سال نو میلادی به‌روزرسانی جدید را دریافت خواهند کرد. ال‌جی نیز ممکن است گوشی هوشمند V30 را همراه با اندروید 8.0 در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. این شرکت زمانی که V20 را به بازار عرضه کرد جزء اولین شرکت‌هایی بود که اندروید 7.0  ملقب به نوقا را روی گوشی خود نصب کرده بود. G6 و همچنین یکسری از گوشی‌های میان رده و بالا رده این شرکت نیز ممکن است در آینده نزدیک اندروید 8.0 را دریافت کنند. در ادامه شرکت‌های Huawei, Motorola Mobility, HTC, Sony, General Mobile, Kyocera و شارپ نیز نامشان در این فهرست قرار گرفته است. در این میان نام ساکنان Mountain View نیز در این فهرست وجود دارد و در نتیجه سخت‌افزارهای جدید این شرکت نیز اندروید 8.0 را دریافت خواهند کرد. گوشی‌های هوشمند U11, U Ultra, P10, P10 Plus, Xperia XZ Premium و Moto Z2 Force نیز در آینده نه چندان دور به‌روزرسانی بزرگی را از تولیدکنندگان خود دریافت خواهند کرد. همانند سال‌های قبل در چند هفته پیش رو اطلاعات بیشتری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند منتشر خواهد شد و مالکان گوشی‌های هوشمند از کم و کیف این موضوع به خوبی با خبر خواهند شد. 

برچسب: 

مطالب پربازدید روز