علت اصلی این خرید ناگهانی و غیرمنتظره چیست؟
مایکروسافت شرکت لینکدین را ۲۶.۲ میلیارد دلار خرید
در میان خبرهای رنگارنگ این روزهای دنیای فناوری و برگزاری کنفرانس‌هایی مانند E3 و WWDC 2016 و ده‌ها رویداد بزرگ و کوچک دیگر؛ هیچ‌کس انتظار شنیدن این خبر غیرمنتظره را نداشت: شرکت مایکروسافت شبکه اجتکاعی لینکدین را به مبلغ ۲۶.۲ میلیارد دلار خریداری کرد و اکنون این پلتفرم بزرگ در اختیار ساتیا نادلا است.

1606683296_1_0.gif

مایکروسافت با خرید شرکت لینکدین می‌خواهد یک شبکه اجتماعی بسیار حرفه‌ای برای کاربران حرفه‌ای ایجاد کند و سرویس‌ها و نرم‌افزارهای خود را روی این شبکه اجتماعی با یکدیگر یکپارچه و مجتمع نماید. به راحتی می‌توان پیش‌بینی کرد مایکروسافت آفیس، کورتانا دستیار دیجیتال شخصی مایکروسافت و اسکایپ به زودی با لینکدین یکپارچه خواهند شد. 

از این پس شما می‌توانید جزئیات ملاقات‌های کاری خود را روی لینکدین به اشتراک بگذارید یا از دیگر کاربران حرفه‌ای کمک بخواهید. مایکروسافت وعده کرده است ساختار کلی لینکدین را از جمله ساختار مدیریتی این شرکت را حفظ کند و جف وینر در سمت مدیرعاملی لینکدین با مایکروسافت همکاری کند. ساتیا نادلا می‌گوید لینکدین بهترین پلتفرم برای کارهای تجاری حرفه‌ای است و شما می‌توانید جزئیاتی از کارها و برنامه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید یا تبلیغاتی هدف‌مند و مبتنی بر کسب‌وکار خود را روی این شبکه اجتماعی دنبال کنید. 

هنوز دنیای فناوری در شوک این خرید و خبر غیرمنتظره است و باید منتظر ماند تا تحلیل‌ها و دلایل فروش لینکدین و از سوی دیگر برنامه‌های گسترده مایکروسافت برای توسعه این شبکه اجتماعی کسب‌وکارمحور را خواند. مطمئنا مایکروسافت روی یک پروژه‌ای به این قیمت بدون برنامه و هدف‌گذاری کاملا دقیقی سرمایه‌گذاری نمی‌کند و باید انتظار داشت لینکدین یکی از بزرگ‌ترین حرکت‌های مایکروسافت در چند سال اخیر باشد.

از سوی دیگر؛ مایکروسافت با خرید لینکدین به طور مستقیم رقابت با فیسبوک و توییتر را آغاز کرده است و پتانسیل استفاده از یک شبکه اجتماعی حدود ۴۳۳ میلیون نفری را به وجود می‌آورد. 

=========================

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟