گذراندن مراحل آزمایشی از سوی مخابرات ایران
تهرانی‌ها صاحب اینترنت فوق سریع ۱۰۰ مگابیتی شدند!
مخابران ایران برای اولین بار در کشور از اینترنت با سرعت ۱۰۰ مگابیتی روی بستر فیبر نوری برای یکی از مجتمع‌های تجاری تهران رونمایی کردند. این سرویس از فناوری FTTH سود می‌برد.

shabake-mag.jpg

معاون شرکت مخابرات ایران از تست و راه‌اندازی سرویس اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوری با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه در تهران خبر داد. داوود زارعیان اظهار داشت: «اینترنت پرسرعت ۱۰۰ مگابیتی بر بستر فیبرنوری برای اولین بار در یکی از مجتمع‌های تجاری اداری در تهران با حضور رسول سرائیان مدیرعامل مخابرات ایران، تست و راه‌اندازی شده است.»

مطلب پیشنهادی

شروط ورود اینترنت اشیا به ایران اعلام شد
عباس آسوشه از بسترهای اینترنت اشیا می‌گوید

زارعیان گفت: «در این سرویس از فناوری FTTH بر بستر فیبرنوری استفاده شده که امکان دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت را از طریق فیبرنوری فراهم می کند.»

معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه این فناوری برای نخستین بار در یک مجتمع تجاری در تهران به کار گرفته شده است، افزود: «از این طریق، واحدهای تجاری این مجتمع از اینترنت پرسرعت روی فیبرنوری تا سقف سرعت ۱۰۰ مگابیت بهره می‌برند. در همین حال اجرا و راه‌اندازی این طرح که به عنوان پایلوت درنظر گرفته شده، می‌تواند به سایر کاربران مخابرات نیز تعمیم داده شود.»

وی گفت: «با این وجود و در صورت انجام موفق این تجربه، از این خدمت می توان برای استفاده از اینترنت عمومی کاربران در مناطق تجاری و عمومی بهره گرفت.»

پیش از این در مهرماه امسال، همزمان با نمایشگاه تله‌کام، شرکت مخابرات از سرویس VDSL2 که امکان دسترسی به اینترنت ۱۰۰ مگابیتی را روی ADSL برای کاربران فراهم می کند به صورت آزمایشی بهره برداری کرد. در این سرویس، امکان ارائه سرعت ۱۰۰ مگابیتی حداکثر تا فاصله ۱۲۰۰ متری بر بستر کابل مسی، قابل ارائه است.

ایسوس

نظر شما چیست؟