اپراتور سوم تلفن همراه به مشترکانش هشدار داد
هشدار رایتل: مراقب آدرس‌ وب‌سایت‌‌های اعلام شده در پیامک‌ها باشید!
با گسترش خرید‌های الکترونیک در میان مشترکان تلفن همراه، این حوزه زمینه مناسبی را برای کلاهبرداری و سودجویی برخی از افراد فراهم کرده است. کلاهبرداران با استفاده از حربه‌‌های مختلف سعی دارند تا کاربران را هنگام خریدهای الکترونیکی فریب دهند. تاکنون هشدارهای زیادی به کاربران اینترنت و مشترکان تلفن همراه داده شده تا نسبت به فیشینگ و هدایت به سایت‌های جعلی، حساس باشند. در همین راستا، اپراتور رایتل طی ارسال پیامکی به مشترکان خود نسبت به استفاده از نشانی وب‌سایت‌‌هایی که در متن پیامک اعلام شده است، هشدار جدی داده است.

فیشینگ درواقع به تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و... از طریق جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و... گفته می‌شود. شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های پرداخت آنلاین از جمله اهداف حملات فیشینگ هستند و علاوه بر آن، ایمیل‌هایی که با این هدف ارسال می‌شوند و حاوی پیوندی به یک وب‌سایت هستند در اکثر موارد حاوی بدافزار هستند.

به‌عبارت‌دیگر  فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند. بر همین اساس به‌تازگی اپراتور سوم تلفن همراه که از ابتدا کار خود را با ارائه نسل سوم ارتباطی یعنی 3G آغاز کرده، با ارسال پیامکی به مشترکان خود هشدار مجددی در این زمینه داده است.

به گزارش ایسنا، در متن این پیامک که به نقل از معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ارسال‌شده، آمده است:
"مشترک گرامی! همواره پیش از انجام تراکنش‌های اینترنتی از صحت آدرس وب‌سایت اعلام‌ شده در پیامک‌ها یا تبلیغات اینترنتی اطمینان حاصل نمایید، زیرا ممکن است این آدرس‌ها ظاهری موجه داشته باشند، ولی شما را به سایتی جعلی هدایت نمایند."

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟