توسعه اکوسیستم سیستم‌عامل موبایل
گوگل ساخت اپلیکیشن آندروید را رایگان آموزش می‌دهد!
آموزش یادگیری ساخت اپ‌های آندروید اصلا کار ساده و راحتی نیست؛ به خصوص اگر مبتدی باشید و تازه به فکر کدنویسی و ساخت برنامه افتاده باشید. تابه‌حال چند بار فایل‌های آموزشی دانلود کرده یا خریده‌اید به امید این‌که شاید این‌بار موفق شوید؟ چند بار تصمیم گرفته‌اید تا در دوره‌های آموزشی که در مؤسسات مختلف برگزار می‌شود ثبت‌نام کنید؟ اما به‌نظر می‌رسد گوگل راه‌حل مناسب‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

shabake-mag.jpg

گوگل اصول پایه‌ای آندروید را در یک دوره به‌نام Nanodegree به مدت یک هفته و رایگان به علاقمندان کدنویسی و ساخت برنامه‌های آندروید آموزش می‌دهد. این دوره در Udacity و تحت‌نظر کارشناسان گوگل برگزار می‌شود و طرز ساخت اپ‌های ساده آندرویدی آموزش داده می‌شود. گوگل می‌گوید کسانی‌که تجربه یک خط کدنویسی را هم ندارند می‌توانند در این دوره شرکت کنند. این دوره آنلاین ثبت‌نام کنندگان را تا جایی از Android Studio پیش می‌برد که با اتمام آن تعداد زیادی برنامه در کارنامه آن‌ها ثبت خواهد شد. شاید نباید از شرکت‌کنندگان این دوره انتظار داشت که اینستاگرام بعدی را بنویسند اما بی‌شک احساس آرامش بیشتری خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی

سومین دوره ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه برگزار می‌شود

علاقمندانی که در کار خود پیشرفت ببینند می‌توانند از مربی‌های حرفه‌ای؛ مشاوره کاری و مواردی دیگر از این قبیل استفاده کنند البته مشخص است که باید برای آن‌ها پول پرداخت کنند حتی گوگل آن‌‌ها را تشویق به شرکت در دوره پیشرفته و گسترش فعالیت‌های خود در این حوزه می‌کند. کسانی‌که جزء ۵۰ نفر اول این دوره قرار بگیرند و کلاس‌های آموزشی را با موفقیت پشت سربگذارند می‌توانند از بورسیه گوگل برای دوره mini-degree استفاده کنند.

گوگل با این برنامه به‌دنبال تقویت سیستم‌عامل آندروید و ایجاد تحولی عظیم در آن است. خیلی از سازندگان سیستم‌های عامل با آغوشی باز ابزارهای لازم برای شروع را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهند اما شاید فقط کمپانی بزرگی مانند گوگل باشد که به افراد کاملا خام و بی‌تجربه نحوه کار با این ابزار را آموزش دهد.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟