آزمون‌های روان‌شناختی در دستان شما
اپلیکیشن موبایلی برای ارزیابی توانایی ذهنی در خانه + لینک دانلود
اگر به دنبال آن هستید تا سلامت روان خود را مورد ارزیابی قرار دهید، می‌توانید این‌کار را در منزل انجام دهید. به دلیل این‌که اکنون نرم‌افزاری در اختیار شما قرار دارد که همانند کارشناسان روان‌شناسی، این قابلیت را دارد تا توانایی ذهنی شما را مورد ارزیابی قرار دهد. برنامه‌ای که سطح سلامت روان شما را با آزمون‌های ساده‌‌ای بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام می‌دارد. اما ساونیکس چگونه این‌کار را انجام می‌دهد؟

ثبثبثب.gif

ساونیکس (Savonix) شرکتی است که ادعا می‌کند، راه‌کاری را ابداع کرده است که فرآیندهای آنالوگ مرتبط به ارزیابی شناختی را به عصر دیجیتال وارد کرده است. برای نیل به این هدف، کاربران به مدت شش هفته این توانایی را دارند تا نسخه‌های اندرویدی و ios این برنامه را دانلود کرده و مورد بررسی قرار دهند. این برنامه به کاربران این توانایی را می‌دهد تا به ارزیابی توانایی ذهنی خودشان بپردازند.

مطلب پیشنهادی

آیا ذهن دانشمندان با ذهن هنرمندان تفاوت دارد؟
بررسی افسانه ذهن علمی در مقابل ذهن هنری

کاربران در این برنامه باید به مجموعه‌ای از تست‌ها پاسخ داده تا محدودیت‌های ذهنی خود را در ارتباط با توانایی تفکر هوشمندانه و کنترل عواطف مشاهده کنند. اگر به گذشته نگاه کنیم، شاهد آن هستیم که این چنین تست‌هایی با حضور کارشناسان (عبوس) این حوزه و تنها با استفاده از قلم و کاغذ انجام می‌شد. آزمون‌هایی که در بیشتر موارد غیرقابل انعطاف‌ بودند. اما اکنون هر شخصی این توانایی را دارد تا این آزمون‌ها را بدون نیاز به حضور کارشناسان انجام دهد. این برنامه  قرار است بعد از گذراندن دوره‌های آزمایشی و نشان دادن قابلیت‌های خود، به طور انحصاری تنها با مجوز سازمان‌های بهداشت و درمان در اختیار کاربران قرار گیرد.

دنیل کوپر، سردبیر ارشد انگجت در ارتباط با تجربه کاربری خود از ساونیکس این چنین گفته است: «تصمیم گرفتم خود را به عنوان سوژه در اختیار این برنامه قرار دهم. برای این منظور 40 دقیقه در اتاقی آرام به تست‌های مطرح شده توسط این برنامه پاسخ دادم. اگر جزء آن گروه از کاربرانی هستید که تجربه بازی ذهنی دکتر کاواشیمای در کنسول Nintendo DS را دارید، به راحتی با محیط این نرم‌افزار تعامل برقرار خواهید کرد. اما اگر تجربه این بازی را نداشته‌اید، باید به شما بگوییم محیط این نرم‌افزار مجموعه‌ای از 12 تست شناختی است.

مجموعه‌ای که از به خاطر سپردن فهرستی از کلمات تا ترسیم عکسی ذهنی را شامل می‌شوند. در این برنامه تست‌های پیشرفته‌تری همچون تست آیووا (سرنام Iowa Gambling Task)، تشخیص دقیق عواطف (چهره) و مشاهده تصویر ثابت چهره در آن قرار دارد. چینش و طراحی تست‌ها در این برنامه ساده و منطقی بوده، فهم آن‌ها به آسانی بوده و پاسخ‌گویی به آن‌ها در محیط آرام منزل به راحتی امکان‌پذیر است. البته من در مدت زمان انجام بازی به یک باگ برخورد کردم که دسترسی به یکی از بخش‌ها را برای من غیر ممکن کرد. اما در مجموع این ابزار به شیوه‌ای سریع، آسان و مقرون به صرفه به‌طور حرفه‌ای سلامت روان شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.» مدت زمان متوسط برای پاسخ‌گویی به سوالات 30 دقیقه بوده و بعد از بررسی و پالایش جواب‌ها گزارشی از اعضاء حیاتی مغز که در ارتباط با حوزه شناختی و عواطف هستند به شما گزارش داده می‌شود.

 

لینک دسترسی به این برنامه ویژه کاربران اندرویدی

لینک دسترسی به این برنامه ویژه کاربران iOS

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟