با لرزش دست کیفیت دوربين تلفن هوشمند خود را پایین نیاورید
گجت ساده‌ای برای گرفتن لرزش دست در عکاسی موبایل
امروزه توانایی و قابلیت‎های دوربين تلفن‎های هوشمند افزایش چشم‌گيری پیدا کرده است و این پیشرفت در آینده نیز ادامه خواهد داشت، اما دستانی که قرار است این دوربين‎ها را نگه دارد همچنان تحت فشار به لرزه می‎افتد. اگر شما به دنبال گرفتن تصاویری تا حد ممکن ثابت و یکنواخت هستید و یا اگر می‎خواهید لرزش دست باعث فیلم‎برداری لرزان و سرگیجه آور نشود، بد نیست نگاهی به یک پایه مخصوص تلفن هوشمند به نام Shoulderpod S1 بیاندازید.

1606683296_1_0.gif

Shoulderpod نام یک شرکت بارسلونایی کوچک است که در ساخت چنین تجهيزاتی مهارت دارد، و با وجودی کهS1  یک ابزار کمکی بسیار ساده است، برای بسیاری از کاربرانی که به تصویربرداری ثابت و بدون لغزش نیاز دارند کفایت می‎کند. این گجت کارآمد با قیمت 35 دلاری خود نسبتا مقرون به صرفه نیز هست.

ساختار خود این کیت بسیار ساده است: یک گیره برای تلفن، یک دسته آلومنيومی‎ که برای افزایش طول به آن متصل می‎شود و یک مچ بند هم دارد. گیره اتصال به تلفن به راحتی قابل تنظیم است و می‎تواند هر تلفنی را با طول تقریبی 48 تا 93 میلی متر (شامل تقريبا تمام تلفن‎ها) نگهداری کند. این گیره از پلاستیک ساخته شده است، اما از استحکام کافی برخوردار است و عکاسان می‎توانند آن را روی سه پایه سوار کنند. همچنین می‎توان از آن به عنوان یک پایه نیز استفاده کرد و به شما اين امکان را می‎دهد که تلفن خود را روی یک میز نگه دارید.

وقتی هم که پیش تلفن هستید، S1 وظیفه خود را به خوبی انجام می‎دهد. این پایه نگه دارنده محکم به دستگاه شما پیچ می‎شود و از افتادن آن جلوگیری می‎کند، در نتیجه میزان لرزش آن به مراتب کمتر از زمانی خواهد بود که شما تلفن را با دست نگه داشته‎اید. نقطه ضعفی که در طراحی آن وجود دارد نداشتن یک دکمه شاتر نزدیک به انگشتان برای فشار دادن است.

چند سالی هست که از عرضه S1 می‎گذرد و در این مدت بازخوردهای مثبتی نیز به دست آورده است. نتیجه بررسی سایت‎های معرفی مثل Digital Trends, DPReview, CultOfMac و CNET خوب بوده است و این دستگاه در سایت آمازون رتبه 4.6 را در بین کاربران کسب کرده است. 

حالا دیگر شما هم می‎توانید به جمع مشتاقان عکاسی با تلفن هوشمند بپیوندید و با یک دوربين با کیفیت تلفن هوشمند و ابزار ساخته دست Shoulderpod خاطرات خود را به صورت حرفه‎ای ثبت کنید.

========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟