با لرزش دست کیفیت دوربين تلفن هوشمند خود را پایین نیاورید
گجت ساده‌ای برای گرفتن لرزش دست در عکاسی موبایل
امروزه توانایی و قابلیت‎های دوربين تلفن‎های هوشمند افزایش چشم‌گيری پیدا کرده است و این پیشرفت در آینده نیز ادامه خواهد داشت، اما دستانی که قرار است این دوربين‎ها را نگه دارد همچنان تحت فشار به لرزه می‎افتد. اگر شما به دنبال گرفتن تصاویری تا حد ممکن ثابت و یکنواخت هستید و یا اگر می‎خواهید لرزش دست باعث فیلم‎برداری لرزان و سرگیجه آور نشود، بد نیست نگاهی به یک پایه مخصوص تلفن هوشمند به نام Shoulderpod S1 بیاندازید.

Shoulderpod نام یک شرکت بارسلونایی کوچک است که در ساخت چنین تجهيزاتی مهارت دارد، و با وجودی کهS1  یک ابزار کمکی بسیار ساده است، برای بسیاری از کاربرانی که به تصویربرداری ثابت و بدون لغزش نیاز دارند کفایت می‎کند. این گجت کارآمد با قیمت 35 دلاری خود نسبتا مقرون به صرفه نیز هست.

ساختار خود این کیت بسیار ساده است: یک گیره برای تلفن، یک دسته آلومنيومی‎ که برای افزایش طول به آن متصل می‎شود و یک مچ بند هم دارد. گیره اتصال به تلفن به راحتی قابل تنظیم است و می‎تواند هر تلفنی را با طول تقریبی 48 تا 93 میلی متر (شامل تقريبا تمام تلفن‎ها) نگهداری کند. این گیره از پلاستیک ساخته شده است، اما از استحکام کافی برخوردار است و عکاسان می‎توانند آن را روی سه پایه سوار کنند. همچنین می‎توان از آن به عنوان یک پایه نیز استفاده کرد و به شما اين امکان را می‎دهد که تلفن خود را روی یک میز نگه دارید.

وقتی هم که پیش تلفن هستید، S1 وظیفه خود را به خوبی انجام می‎دهد. این پایه نگه دارنده محکم به دستگاه شما پیچ می‎شود و از افتادن آن جلوگیری می‎کند، در نتیجه میزان لرزش آن به مراتب کمتر از زمانی خواهد بود که شما تلفن را با دست نگه داشته‎اید. نقطه ضعفی که در طراحی آن وجود دارد نداشتن یک دکمه شاتر نزدیک به انگشتان برای فشار دادن است.

چند سالی هست که از عرضه S1 می‎گذرد و در این مدت بازخوردهای مثبتی نیز به دست آورده است. نتیجه بررسی سایت‎های معرفی مثل Digital Trends, DPReview, CultOfMac و CNET خوب بوده است و این دستگاه در سایت آمازون رتبه 4.6 را در بین کاربران کسب کرده است. 

حالا دیگر شما هم می‎توانید به جمع مشتاقان عکاسی با تلفن هوشمند بپیوندید و با یک دوربين با کیفیت تلفن هوشمند و ابزار ساخته دست Shoulderpod خاطرات خود را به صورت حرفه‎ای ثبت کنید.

========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟