Sony RX100
محبوب‌ترین دوربین کامپکت بازار به انتخاب کاربران
سایت گیزمودو از کاربران خود خواسته است بهترین دوربین کامپکت یا اصطلاحاً Point-and-shoot را از نظر خودشان انتخاب کنند. در این نظرسنجی دوربین‌های سری RX100 سونی با بیشترین آرا برنده اعلام شدند.

دوربین‌های کامپکت دوربین‌هایی کوچک و جمع‌وجور هستند که بیشتر برای عکاسان آماتور و کاربران خانگی مناسب بوده و امکان تعویض لنز برایشان وجود ندارد. همین‌طور، در این دوربین‌ها برخی تنظیمات مانند تنظیم فاصله، نوردهی، فوکوس، تعادل رنگ سفید و غیره به طور خودکار انجام شده و کاربرد دخالتی ندارد. 

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید بهترین دوربين بدون آینه برای تازه‌کاران

در این نظرسنجی نزدیک‌ترین رقیب به دوربین‌های کامپکت سونی، دوربین کانن G7 X است که دوربین بسیار خوبی ارزیابی می‌شود و قابلیت‌های پیشرفته فراوانی دارد ولی باز در میان کاربران به اندازه دوربین‌های سری RX100 سونی محبوب نیست. دوربین‌های سونی  با کسب 56 درصد آرا محبوب‌تر از کانن هستند. البته، در برخی مشخصات فنی مانند اندازه سنسور نیز دوربین‌های سونی بهتر از G7 کانن هستند. در میان دوربین‌های سری RX100 سونی مدل DSC-RX100M II محبوبیت بیشتری دارد و از قیمت مناسب‌تری برابر 598 دلار سود می‌برد. مدل گران‌تر این دوربین DSC-RX100M III با قیمت 798 دلار است. پایین‌تر از این دو مدل باید دوربین  DSC-RX100/B را معرفی کرد که 448 دلار قیمت دارد.  

برچسب: