دنیای دوربین
درسی که کوک به ما آموخت
تیم‌کوک پس از پایان یک رقابت ورزشی حساس تصمیم گرفت از شادی پس از بازی عکسی بگیرد و این عکس را فوراً روی توییتر قرار دهد. او این‌کار را کرد و ماجرا آغاز شد! خیلی‌ها با توجه به‌اینکه او مدیرعامل شرکت اپل است؛ احتمال دادند که وی این عکس را با یکی از محصولات شرکت خود مثلاً با یک آی‌فون گرفته است و دقایقی طول نکشید که کاربران شروع کردند به اظهارنظر درباره عکسی که او گرفته بود: «این عکس با آی‌فون گرفته شده؟

 امیدوارم این‌طور نباشد.» خیلی‌ها از اینکه آی‌فون قادر نیست مثل سایر تلفن‌های‌همراه در شرایط ناپایدار عکس‌های واضحی بگیرد، انتقاد کردند. کاربری خطاب به کوک کامنت گذاشت؛ «واقعاً این بهترین عکسی است که می‌توانی بگیری؟» و کاربری به او پیشنهاد داد: «برای گرفتن یک عکس بهتر، گوشی‌های سامسونگ را امتحان کن.» مدتی بعد از این انتقادات، کوک عکسی دیگر را در توییتر به اشتراک گذاشت که کیفیت بهتری داشت.
اپل مدت‌هاست که از توانایی‌های تصویربرداری ابزارهای همراه خود سخن می‌گوید و تبلیغات زیادی در این زمینه می کند. حتی این شرکت برای نمایش توانایی دوربین آی‌فون در گرفتن تصاویر مسحور‌کننده و بی‌نظیر، یک صفحه اینترنتی ویژه اختصاص داده است که در آن تصاویر حیرت‌انگیزی که با آیفون گرفته شده‌اند به نمایش گذاشته می‌شود؛ اما عکسی که کوک در توییتر خود منتشر کرد، یک تناقض آشکار را به‌نمایش گذاشت. نویسنده «دیجیتال ترندز» در مقاله‌ای، از این ماجرا این‌طور نتیجه‌گیری کرد که عکس خوب را عکاس خوب می‌گیرد نه دوربین خوب. این درسی بود که کوک به ما آموخت.

========================

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

دوربینی که اجازه عکس گرفتن تکراری را نمی‌دهد!

عکاسی در فضا و رد هواپیمایی که می‌گذرد

ابزاری برای امتیازدهی عکس‌های به یاد ماندنی

توصیف عکس برای افراد نابینا در فیس‌بوک

بزرگ‌ترین عکس نجومی از کهکشان راه شیری

قابلیت پنهان دوربین‌های دیجیتال: ثبت تصاویر سه بعدی بدون قطعه سخت‌افزاری

عکاسی در فضا و رد هواپیمایی که می‌گذرد

محبوب‌ترین دوربین کامپکت بازار به انتخاب کاربران

این دوربین جدید 4K سونی در محیط‌های تقریبا تاریک هم به خوبی عکس می‌گیرد!

بهترین محصولات سال 2015 (دوربین)

 CES 2016: آی‌زون؛ یک دوربین دوست‌داشتنی دیگر از پولاروید + تصویر

CES 2016: با دوربین L16 عکس ۵۲ مگاپیکسلی بگیرید + عکس و فیلم

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال