یک نگاه، چند بازی شماره ۱۸۱
معرفی جدیدترین بازی‌های پی‌سی و کنسول
بازی‌هایی که این شماره می‌خواهیم معرفی کنیم برای کامپیوتر پی‌سی و انواع کنسول‌های بازی‌های ویدیویی عرضه شدند و در سبک‌های نقش‌آفرینی، اکشن، اکشن اول شخص و نقش‌آفرینی تاکتیکی هستند.

ثبثبثب.gif

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster؛ نهایت خوشبختی 

پلتفرم:  PC 
سبک:  نقش‌آفرینی
سازنده:   Square Enix 
تهیه‌کننده: Square Enix

بعد از سه‌گانه «فاینال فانتزی۱۳» حالا نوبت به «فاینال فانتزی۱۰» و قسمت دوم آن رسیده است که برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شوند. اگر اهل بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی باشید، تقریباً تا چند ماه احتیاج به بازی دیگری در این سبک نخواهید داشت. این دو بازی که پیش از این برای پلی‌استیشن۲ منتشر شده بودند، اکنون با بازسازی باکیفیت و HD بازگشته‌اند و مکانیک‌های گیم‌پلی نیز با توجه به مخاطب نسل جدید بهبود یافته‌اند. فاینال فانتزی۱۰ و ادامه‌ آن، قبل از این برای پلی‌استیشن۳، پلی‌استیشن۴ و پلی‌استیشن ویتا نیز به بازار آمده بودند و با سیاست‌های جدید «اسکوئر انیکس»، می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده «فاینال فانتزی۱۵» نیز برای رایانه‌های شخصی آماده شود.

مطلب پیشنهادی

شکاف کوانتومی؛ در جست‌وجوی زمان ازدست‌رفته

 

Shadow Complex؛ متروید- وانیا 

پلتفرم:  PC, Xbox 360, Xbox One, PS4 
سبک:  اکشن، سکوبازی دوبعدی
سازنده:   Chair Entertainment 
تهیه‌کننده: Microsoft Game Studios

باز هم با بازسازی دیگری از یک بازی قدیمی برای رایانه‌های شخصی طرف هستیم که مخاطبان این پلتفرم را بسیار خوشحال کرده است. زمانی که هنوز شبکه ایکس‌باکس لایو در ابتدای راه خود بود، «Shadow Complex» توانست با اکشن خاص خود در سبک دوبعدی خوش بدرخشد و به یکی از موفق‌ترین بازی‌های ایکس‌باکس۳۶۰ تبدیل شود. با اینکه بازی دوبعدی است، اما دشمنان در پس‌زمینه‌ هم با شما درگیر می‌شوند و می‌توانید با لایه‌های مختلف صحنه درگیر شوید. طراحی نقشه‌های بازی یادآور مجموعه‌های «کسلوانیا» و «متروید» است و با پیشرفت در بازی، توانایی‌های جدیدی برای سکوبازی و دستیابی به قسمت‌های تازه نقشه‌ها به دست می‌آورید.

Battleborn؛ جنگجویان 

پلتفرم:  PC, PS4, Xbox One 
سبک:  اکشن اول شخص
سازنده:   Gearbox Software 
تهیه‌کننده: 2K Games

این روزها تعداد بازی‌های چندنفره و آنلاینی که منتشر می‌شوند تا حدی زیاد است که امتحان کردن هم‌زمان آن‌ها غیرممکن است. معمولاً تعداد زیادی از مخاطبان بازی‌‌های آنلاین، یک بازی را انتخاب می‌کنند و در میان تمام کردن بخش داستانی و تک‌نفره بازی‌های دیگر، به پیشرفتشان در آن ادامه می‌دهند. «بتل‌بورن» تازه‌ترین بازی در این سبک، تلاش کرده است با تعداد زیاد شخصیت‌هایش مخاطبان بسیاری را جذب کند. بتل‌بورن ۲۵ شخصیت با توانایی‌ها و امکانات مختلف دارد که با پیشرفتتان در بازی در اختیارتان قرار می‌گیرند. فارغ از هشت مرحله داستانی، تجربه اصلی این اکشن اول شخص در حالت آنلاین و همکاری گروهی در نقشه‌های مختلف است.

The Banner Saga 2؛ حماسه پرچم

پلتفرم:  PC, PS4, Xbox One 
سبک:  اکشن، نقش‌آفرینی تاکتیکی
سازنده:   Stoic Studio 
تهیه‌کننده: Versus Evil

نقش‌آفرینی تاکتیکی، یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های بازی‌ها، سال‌ها است دوران طلایی خود را پشت سر گذاشته است. مخاطبان قدیمی این سبک به‌خوبی شاهکارهایی مانند «سرزمین بی‌حاصل» (Wasteland) را به یاد دارند که رایانه‌های شخصی پلتفرم و مقصد اصلی‌شان بود. «حماسه پرچم» یکی از بازی‌های موفقی بود که توانست همان تجربه‌های لذت‌بخش را با داستان و ایده‌های جدیدش ترکیب کند و با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان رو‌به‌رو شود. حالا بعد از اینکه شماره نخست، سراغ پلتفرم‌های مختلفی رفت، نوبت به قسمت دوم حماسه پرچم رسیده است تا گیم‌پلی موفق قسمت نخست را در دنیای وایکینگ‌ها ادامه دهد.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟