دنیای بزرگ بازی‌های کوچک
معرفی بازی‌های کوچک برای موبایل
در بخش «دنیای بزرگ بازی‌های کوچک» می‌خواهیم بازی‌های کوچکی برای پلتفرم‌های مختلف موبایل معرفی کنیم. بازی‌هایی که می‌توانند روی اسمارت‌فون‌ها نصب شوند و همه‌جا همراه شما باشند.

Magic: The Gathering – Puzzle Quest؛ جادوی جبی

هیچ چیز مثل ترکاندن مکعب‌ها، جواهرات یا جعبه‌های هم‌رنگ بر روی تلفن‌ها و تبلت‌ها لذت‌بخش‌ نیست. فکرش را بکنید همان‌طور که در ایستگاه مترو منتظر نشسته‌اید یا منتظر سرویس‌تان هستید، می‌توانید با یک دست چیزهای یک‌رنگ را در کنار هم قرار دهید و از گیم‌پلی لذت ببرید؛ اما سازندگان مختلف همین گیم‌پلی ساده را وارد مجموعه‌ها و دنیاهای معروفی کرده‌اند تا تنوع بیش‌تری به آن ببخشند. حالا نوبت مجموعه‌ کارتی قدیمی Magic: The Gathering رسیده است تا در این سبک یک بازی داشته باشد؛ همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید این‌جا هم می‌توانید کارت‌هایی با قدرت‌های تازه به دست بیاورید و با دیگران مبارزه کنید.

A Good Snowman Is Hard To Build؛ آدم برفی

«ساختن یک آدم برفی خوب کار سختی است».  نام این بازی دوست‌داشتنی هدف گیم‌پلی سازندگان خلاق بازی را هم نشان می‌دهد. سبک بازی معمایی است و با دوربین از بالا به پایین (ایزومتریک)، داستان هیولای سیاه کوچکی را روایت می‌کند که از قضا باید در مکان‌های بسته و با کمک محیط اطرافش آدم‌برفی‌های دوست داشتنی بسازد. هر بار با یک نقشه‌ اصلی طرف هستید که خود به قسمت‌های کوچک‌تری تقسیم شده است و گلوله‌های برفی هم در مکان‌های مختلف قرار داده شده‌اند تا با حل معماهای فیزیکی بتوانید یک آدم برفی کامل را سر هم کنید.

Dead Center؛ مرکز  اعصاب

در «مرکز بی‌حرکت» با یکی دیگر از آن گیم‌پلی‌های یک‌دست و اعتیادآوری طرف هستید که به توانایی خاصی برای بازی کردن احتیاج ندارد و تنها تمرکز و دقت شما را طلب می‌کند. در بازی با یک علامت مثبت بزرگ طرف هستید که از سیزده خانه تشکیل شده است و یک مرکز دارد. وظیفه‌ شما این است که هر بار ترتیب روشن شدن خانه‌ها به مرکز رسید، فورا صفحه را لمس کنید. شاید به نظرتان کار راحتی برسد؛ اما هر بار با الگو و سرعت متفاوتی برای روشن شدن خانه‌ها طرف هستید و این موضوع لمس کردن به موقع و صحیح مرکز را سخت‌تر می‌کند.

Country Friends؛ مزرعه‌ شادی

معمولا استودیوی «گیم‌لافت» را با بازی‌های بزرگ و گرافیک‌های خیره‌کننده بر روی تلفن‌های همراه و تبلت‌ها می‌شناسند. کافی است نگاهی به مجموعه‌های معروفی مانند Asphalt  و «نبرد نوین» (Modern Combat) بیاندازید تا گرافیک خیره‌کننده و گیم‌پلی جذاب‌شان را که دست کمی از کنسول‌ها ندارد، ببینید؛ اما این بار استودیوی گیم‌لافت سراغ یک بازی مدیریتی در سبک مزرعه‌داری رفته است و بیش از هر چیز بر همکاری و همراهی دوستان در بخش اجتماعی و آنلاین بازی تاکید دارد. مکانیک‌های بازی کاملا شبیه بازی‌های مدیریتی دیگر است و باید با مواد اولیه‌ خاص، بخش‌های مختلف مزرعه را بسازید و منتظر برداشت بمانید؛ البته با کمک حیوانات!

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟