معرفی بهترین کتاب‌های دنیای فناوری
۶ کتاب پیشنهادی برای علاقه‌مندان برنامه‌نویسی
کتاب بهترین منبع و دستیار برای دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه‌ها است. هرچه‌قدر در وب جست‌وجو کنید و مطلب بخوانید؛ باز تاثیرگذاری و یادگیری کتاب بهتر است و اگر بتوانید کتاب‌های معروف دنیای فناوری را به زبان اصلی و قلم خود نویسنده بخوانید؛ برنده اصلی رقابت دانش‌آموختگی هستید. در یک سری مطلب دنباله‌دار می‌خواهیم بهترین کتاب‌های دنیای فناوری به‌خصوص حوزه‌های مختلف علوم کامپیوتری را به شما معرفی کنیم تا از هر کدام خوش‌تان آمد؛ دانلود و استفاده کنید.

1606683296_1_0.gif

برنامه‌نویسی از جمله مباحثی است که همواره بر یادگیری آن تأکید می‌شود. بر همین اساس توصیه می‌کنیم در سال جدید، فرصتی را به یادگیری زبان برنامه‌نویسی اختصاص دهید.

3D Game Programming for Kids
نویسنده: Chris Strom
چکیده: آیا می‌دانید ساخت بازی از بازی کردن لذت‌بخش‌تراست؟ حتی اگر کاملاً تازه‌کار باشید، کتاب «برنامه‌نویسی سه بعدی برای کودکان» به شما یاد می‌دهد چگونه بازی‌های آنلاین خود را همراه با مثال‌های تعاملی طراحی کنید. با استفاده از این کتاب، برنامه‌نویسی را تنها با یک مرورگر یاد خواهید گرفت و نتایج کار خود را به صورت سه‌بعدی مشاهده خواهید کرد.

این کتاب به شما مهارت‌های برنامه‌نویسی دنیای واقعی را با استفاده از جاوا اسکرپیت، زبان برنامه‌نویسی وب، آموزش خواهد داد. زمانی‌که بازی‌های تعاملی و سرگرم‌کننده خود را با استفاده از این کتاب طراحی کردید، از خود متعجب خواهید شد. انتشارات Pragmatic Bookshelf در سال 2013 این کتاب را در 250 صفحه منتشر کرده است.

مطلب پیشنهادی

۵ کتاب پیشنهادی برای علاقه‌مندان اینترنت اشیا
معرفی بهترین کتاب‌های دنیای فناوری

Beginning C# 6.0 Programming with Visual Studio 2015
نویسندگان: Benjamin Perkins, Jacob Vibe Hammer, Jon D. Reid
چکیده: این کتاب هر آن چیزی که برای یادگیری گام‌به‌گام برنامه‌نویسی سی‌شارپ و کتابخانه دات‌نت به آن نیازی دارید، در اختیارتان قرار می‌دهد. کتاب مذکور، از ابتدا اصول پایه، همچون متغیرها، حلقه‌های تکرار، برنامه‌نویسی شی‌گرا، برنامه‌نویسی وب، دسترسی به داده‌ها در بانک‌های اطلاعاتی و XML را آموزش می‌دهد. زمانی‌که با این اصول اولیه آشنا شدید، در ادامه با مباحث پیشرفته‌تری همچون برنامه‌نویسی کلاود، تکنیک‌های پیشرفته برنامه‌نویسی کلاود، لینک، بانک‌های اطلاعاتی، WCF، برنامه‌های یونیورسال و غیره آشنا خواهید شد. انتشارات Wrox در سال 2015 این کتاب را در 840 صفحه به چاپ کرده است.

Intro to Java Programming, Comprehensive Version, 10th Edition
نویسندگان: Y. Daniel Liang
چکیده: زبان برنامه‌نویسی جاوا این روزها بسیار پرطرفدار شده است. اگر نگاهی به آگهی‌های استخدام شرکت‌ها بیندازید، مشاهده می‌کنید که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال برنامه‌نویسان جاوا هستند. کتاب «مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی جاوا» در حقیقت مرجع کاملی برای یادگیری این زبان برنامه‌نویسی است و بیش از 10 بار تجدید چاپ شده است. این کتاب از برنامه‌نویس تازه‌کار، برنامه‌نویس حرفه‌ای خلق می‌کند.

دنیل لیانگ، در این کتاب به شما مفاهیم مرتبط با برنامه‌نویسی شی‌گرا را به شیوه بسیار دقیقی آموزش می‌دهد. این کتاب در ابتدا مفاهیم ابتدایی و مقدماتی را آموزش داده و در ادامه سراغ فهرست‌ها، صف‌ها، گراف‌ها، برنامه‌نویسی موازی و چند وظیفگی و برنامه‌نویسی بانک اطلاعاتی می‌رود. انتشارات Prentice Hall در سال 2014 این کتاب را در 1344 صفحه چاپ کرده است.

100+ C++ Programs with Output: For Students & Professionals
نویسنده: Aniket Pataskar
چکیده: کتاب «100 برنامه سی‌پلا‌س‌پلاس همراه با خروجی»، مجموعه‌ای از برنامه‌های مفید نوشته‌شده به زبان سی‌پلاس‌پلاس را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. آهنگ نگارش این کتاب به‌گونه‌ای است که مثال‌های آن از ساده به پیچیده هستند. تمامی برنامه‌های این کتاب همراه با خروجی هستند.

این کتاب به‌عنوان منبع اطلاعاتی ارزشمندی برای دانشجویان و علاقه‌مندانی است که در نظر دارند  زبان برنامه‌نویسی سی پلاس‌پلاس را یاد بگیرند. این کتاب در سال 2016 و در 319 صفحه به چاپ رسیده است.

Programming Like a Pro for Teens
نویسنده: Charles R. Hardnett
چکیده: کتاب «برنامه‌نویسی شبیه به یک حرفه‌ای ویژه نوجوان» به ساده‌ترین شکل ممکن سعی دارد از برنامه‌نویسان نوجوان و تازه‌کار، متخصصان حرفه‌ای ترتیب کند. این کتاب سعی می‌کند به ساده‌ترین شکل مفاهیمی را که متخصصان روزانه استفاده می‌کنند، آموزش دهد.

کتاب مذکور، تفکرات الگوریتمیک و حل مشکلات با استفاده از زبان سی‌پلاس‌پلاس را آموزش می‌دهد. اگر به دنبال یادگیری مفاهیم برنامه‌نویسی و همچنین زبان برنامه‌نویسی سی‌پلاس‌پلاس به شکل ساده هستید، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به این کتاب بیندازید. انتشارات Course Technology PTR در سال 2011 این کتاب را در 432 صفحه به چاپ رسانده است.

Sams Teach Yourself in 24 Hours: Python Programming for Raspberry Pi, 2nd Edition
نویسندگان: Christine Bresnahan, Richard Blum
چکیده: دومین ویرایش کتاب «برنامه‌نویسی پیتون ویژه رزبری‌پای در 24 جلسه» که هر یک از آن‌ها یک ساعت به طول می‌انجامد، سعی دارد برنامه‌نویسی پیتون ویژه رزبری‌پای را به خوانندگانش آموزش دهد. این کتاب در ابتدا اصول برنامه‌نویسی مقدماتی و پیشرفته و مواردی همچون کار کردن با رشته‌ها، کار با ماژول‌ها، عبارات باقاعده، مدیریت استثنا‌ها و برنامه‌نویسی گرافیکی در پیتون را آموزش داده است و در ادامه به سراغ ساخت پروژه‌های اصلی پیتون بر مبنای رزبری‌پای می‌رود، به‌گونه‌ای که خوانندگان توانایی بارگذاری سیستم‌عامل Raspbian را از روی کارت حافظه داشته باشند. انتشارات SAMS در سال 2016 این کتاب را در 624 صفحه به چاپ رسانده است.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟

دیدگاه‌ها

تصویر soheil
soheil

قبلش چند تا کتاب برای آموزش زبان انگلیسی هم معرفی میکردید!


تصویر user
user

از کجا تهیه کنیم