افزایش بهره‌وری با نرم‌افزارهای رایگان
۲۰ اپلیکیشن برای کسب‌وکارهای کوچک (بخش پایانی: برنامه‌های سازمانی)
داره کردن کسب‌وکارهای کوچک ضمن رسیدگی به شکایات مشتریان، پیگیری زمان‌بندی کار کارمندان و نظارت بر هزینه‌ها، کار دشواری است. اگر به دنبال افزایش بهره‌وری و سازمان‌دهی هستید یا اگر در نقش کارآفرین قصد دارید زندگی خود را کمی آسان‌تر کنید، یک اپ خوب، همان چیزی است که به آن نیاز دارید. برای اینکه به شما کمک کنیم در دریای بی‌پایان اپ‌ها گشتی بزنید، فهرستی از بهترین اپ‌ها را گردآوری کرده‌ایم. این 20 اپ کمک می‌کنند فهرست وظایف روزانه خود را در کسب‌وکار کوچکتان سازمان‌دهی کنید و همچنان در صدر باشید.

Boxmeup:  اپ اندرویدی رایگانی است که بسته‌‌ها و کانتینرهای شما را ردیابی می‌کند. با کمک این اپ می‌توانید برچسب‌های مناسب QR را چاپ و اسکن کنید و هر زمان که بخواهید از طریق تلفن همراه خود فهرست اقلام را در کانتینر متوقف کنید. با استفاده از Boxmeup می‌توانید تمام کانتینرهای خود را برای یافتن یک قلم جنس خاص جست‌وجو کنید. متأسفانه، اپ مخصوص آیفون وجود ندارد، گرچه می‌توانید با استفاده از آیفون به وب‌سایت موبایل Boxmeup دسترسی داشته باشید.

Evernote:  از این اپ می‌توان برای سینک کردن یادداشت‌ها در تمام دستگاه‌های موبایل و دسکتاپ استفاده کرد. اگر کار خود را با یک کسب‌وکار کوچک راه‌اندازی می‌کنید، احتمالاً با سیلی از توصیه‌ها و نصایح اطرافیانتان مواجه می‌شوید. Evernote فضای فوق‌العاده‌ای برای سازمان‌دهی این‌گونه تراوش‌های عقلی است.

مطلب پیشنهادی

۲۰ اپلیکیشن برای کسب‌وکارهای کوچک (بخش دوم: نرم‌افزارهای پرداخت)

نسخه رایگان Evernote به کاربران اجازه می‌دهد تا هر ماه 60 مگابایت داده آپلود کنند. نسخه Plus هر سال 24.99 دلار هزینه دارد، اما دارای آپلود ماهیانه یک گیگابایت است و می‌توانید هنگامی که آفلاین هستید، به یادداشت‌ها دسترسی داشته باشید و ایمیل‌ها را در Evernote ذخیره کنید. نسخه پریمیوم هر سال 49.99 دلار هزینه ‌دارد و 10 گیگابایت داده در ماه و همچنین ویژگی‌های زیاد دیگری را ارائه می‌دهد. Evernote مخصوص کسب‌وکار، به ازای هر کاربر در ماه 12 دلار هزینه دارد و شامل تمام ویژگی‌های پریمیوم است، اما با ویژگی‌های اجرایی و گروهی بیشتر؛ مانند: به اشتراک‌گذاری سند و ‌یادداشت‌ها برای سهیم کردن کارمندان در دسترسی به اطلاعات مهم.

KanbanFlow:  با کمک این اپ که مبتنی بر وب است، مدیران می‌توانند وظایفی را برای همکاران خود تعیین کنند، اسناد را آپلود و بر اساس تاریخ، زمان‌بندی کنند.  KanbanFlow جریان کار شما را مجسم کرده و ارتباط میان اعضای گروه را ساده می‌کند. نسخه اولیه KanbanFlow رایگان است و در اکثر تلفن‌های هوشمند، پی‌سی‌ها و مک‌ها  کار می‌کند. نسخه پریمیوم پنج دلار برای هر کاربر در ماه هزینه دارد و با ویژگی‌هایی همچون ضمیمه‌های فایل، تاریخ بازبینی و نمودار cumulative flow همراه است که امکان تجزیه و تحلیل سابقه کاریتان را می‌دهد. برای تهیه نسخه پریمیوم، ابتدا برای اکانت رایگان ثبت نام کرده و بعد روی دکمه «get premium» در گوشه صفحه سمت راست کلیک کنید.

Dropbox: با بیش از 400 میلیون کاربر، این اپ محبوب‌ترین پلتفرمی است که در آن ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری فایل‌ها در ابر صورت می‌گیرد. گرچه ابر Dropbox می‌تواند به نفع تمام کسب‌وکارهای کوچک باشد، اما خدماتی که ارائه می‌دهد، بیشتر برای شرکت‌هایی مفید است که کارهای راه دور انجام می‌دهند و به روش مطمئنی برای اشتراک‌گذاری اطلاعات نیاز دارند. Dropbox برای اشخاص، طرح ابتدایی را رایگان و طرح حرفه‌ای را با قیمت 9.99 دلار در ماه و برای تیم‌ها، طرح تجاری را با قیمت 15 دلار به ازای هر کاربر عرضه می‌دارد. Dropbox دارای نسخه آزمایشی رایگان نیز هست که در تمام دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌ها کار می‌کند.

Mailchimp:  اگر به دنبال این هستید که ایمیل بهتری ارسال کنید، Mailchimp یک ضرورت است. این ابزار در ساخت ایمیل به شما کمک می‌کند تا فهرست نامه‌های ارسالی خود را مدیریت کنید و به‌راحتی برای ارسال به مشترکین خود خبرنامه بسازید. با این ابزار می‌توانید الگوی ایمیل را ساخته و اختصاصی کنید، فهرستی از مشترکین بسازید و گزارش‌های از نحوه عملکرد ایمیل‌هایتان را مشاهده کنید. با این اطلاعات، می‌توانید بیشتر درباره مشتریان خود بدانید و در آینده ایمیل‌هایی را که بیشتر به این مشتریان مربوط می‌شوند، ارسال کنید. قیمت Mailchimp بستگی به تعداد مشترکین دارد و برای ارسال 12.000 ایمیل در ماه در صورتی که 2000 مشترک داشته باشید، رایگان است.

Polaris Office: با کمک این اپ می‌توانید فایل‌های مایکروسافت آفیس را از راه دور مدیریت کنید. این اپ همانند یک جایگزین قابل اطمینان برای iWork اپل عمل می‌کند. می‌توانید فایل‌های مایکروسافت آفیس را در گوشی و دستگاه خود بسازید و سینک کنید. نسخه اولیه رایگان است؛ در حالی که نسخه تجاری هر ماه 6.99 دلار هزینه در پی خواهد داشت.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟