با ابزار هوشمند آی‌بابر لذت ماهیگیری چند برابر می‌شود
با تلفیق فناوری‌های قرون ۱۹ و ۲۱ می‌توان تجربه جالبی از ماهیگیری داشت. «آی‌بابر» (iBobber) توانسته با کنار هم قرار دادن «سونار» و ارتباط با اپلیکیشن لذت ماهیگیری را افزایش دهد.

«آی‌بابر» در حقیقت ابزاری است که به انتهای قلاب ماهیگیری وصل می‌شود و مشخص می‌کند که ماهی در کدام قسمت از آب قرار دارد و هم‌چنین عمق آب در آن منطقه چقدر است. سپس این اطلاعات را از طریق بلوتوث برای اسمارت‌فون ارسال می‌کند و ماهیگیر با بهره‌گیری از اطلاعات دریافت شده قادر خواهد بود تا قلاب را به عمق مورد نظر بفرستد و به این ترتیب شانس بیشتری برای گرفتن طعمه داشته باشد.

البته «سونار» نمی‌تواند تا عمق خیلی پایین برود. در مشخصات آن آمده که فقط تا عمق 40 متری را می‌تواند شناسایی کند و زاویه آن‌هم ۴۲ درجه است. پس دایره شناسایی آن در انتهای قلاب حدود 60 متر می‌شود که عدد قابل‌توجهی است. سونار اطلاعاتی از قبیل پستی و بلندی‌های کف آب و هم‌چنین حواشی آن جمع‌آوری کند؛ به‌غیر از آن می‌تواند اندازه و بزرگی ماهی را مشخص کند.

تا این‌جا امکاناتی که گفته شد مربوط به کسانی است که اطلاعات چندانی از ماهیگیری ندارند اما «آی‌بابر» به فکر حرفه‌ای‌ترها هم بوده است. برای آن‌هایی‌که اطلاعات بیشتری از ماهیگیری دارند دانستن دمای آب مهم است و «آی‌بابر» این اطلاعات را برای آن‌ها فراهم می‌کند. هم‌چنین وی با در اختیار داشتن یک تقویم قمری از زمان و مکان ایده‌آل برای ماهیگیری مطلع می‌شود.

زمانی‌که ماهی به قلاب گیر کند؛ «آی‌بابر» ماهیگیر را خبردار می‌کند. اگر هر کدام از این قابلیت‌ها باعث آزار و اذیت ماهیگیر شود یا این‌که علاقه‌ای به آن‌ها نداشته باشد می‌تواند به‌راحتی در داخل اپلیکیشن غیرفعالشان کند. اما برای کسانی‌که این ورزش را تازه شروع کرده‌اند «آی‌بابر» بهرین دستیار و مشاور است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟