با این ترفندهای ساده اپلیکشن گم شده خود روی گوشی آیفون را پیدا کنید
چگونه روی آیفون اپلیکیشن‌ها را مخفی کنیم یا از حالت مخفی خارج کنیم
با توجه به اپلیکیشن‌های فراوانی که روی گوشی نصب می‌کنیم این احتمال پیش می‌آید که بعضی اوقات اپلیکیشن شما در جایی مخفی می‌شود و با جستجو هم نمی‌توانید آن‌را پیدا کنید. اما برای حل مشکل پیدا نکردن اپلیکیشن گم شده روی گوشی‌های آیفون و به‌طور کل دستگاه‌های iOS روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اپلیکیشن گم شده خود را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

وقتی تعداد اپلیکیشن‌هایی که روی آیپد یا آیفون نصب می‌کنید زیاد می‌شود، نمی‌توانید اپلیکیشنی که به‌دنبال آن هستید را به‌راحتی پیدا کنید. پیدا نکردن اپلیکیشن می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. یک دلیل آن است که اپلیکیشن گم شده را داخل یک پوشه دیگر قرار داده‌اید، شاید برای خالی کردن فضای اضافه روی گوشی، آن‌را پاک کرده باشید، یا احتمال دارد که اپلیکیشن موردنظرتان در بین لیست بلند بالای اپلیکیشن‌هایی که روی دستگاه خود نصب کرده‌اید گم شده است.

بدون درنظر گرفتن دلیل گم شدن اپلیکیشن، راه‌هایی وجود دارد که به‌کمک آن‌ها می‌توانید ببینید چه اتفاقی برای اپلیکیشن گم شده روی گوشی آیفون شما افتاده است. اما پیش از آن، لازم است بدانید که چگونه می‌توان اپلیکیشن روی گوشی آیفون را مخفی کنید. در این مقاله به نحوه مخفی کردن اپلیکیشن و آشکار کردن اپلیکیشن روی iOS می‌پردازیم.

چگونه اپ‌های iOS را مخفی کنیم

وقتی اپلیکیشنی را روی یکی از دستگاه‌های آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ مخفی می‌کنید، این‌گونه به‌نظر می‌رسد که تا پیش از این روی هیچ کدام از دستگاه‌هایی که با همان اپل آی‌دی ساین‌این کرده بودید دانلود نشده است. اما مخفی کردن اپلیکیشن به هیچ‌عنوان آن‌را از روی دستگاهی که روی آن نصب شده پاک نمی‌کند.

با انجام مراحل زیر می‌توانید اپلیکیشنهای داخل اپ استور را روی آیفون پنهان کنید

- اپ استور را باز کنید.

- روی Today که در پایین صفحه قرار دارد تقه بزنید.

- روی آیکون عکسی که در گوشه سمت راست بالای نمایشگر است تقه بزنید و سپس Purchased را انتخاب کنید.

- اپلیکیشنی که می‌خواهید پنهان کنید را پیدا کرده و با کشیدن آن به‌سمت چپ گزینه Hide را لمس کنید.

چگونه اپ‌های iOS را مخفی کنیم

نکته: اگر گوشی آیفون شما با شخص دیگری به‌اشتراک گذاشته شده و اپلیکیشنی که مشترک آن هستید را روی گوشی مخفی کنید، شخص دیگر هم‌چنان بابت حق اشتراک اپلیکیشن موردنظر نوتیفیکیشن پرداخت هزینه دریافت می‌کند. یعنی این‌که، پنهان و مخفی کردن اپلیکیشن باعث لغو اشتراک نمی‌شود.

چگونه اپ مخفی شده iOS را دوباره دانلود کنیم

اگر بعد از بارها جستجو موفق به یافتن اپلیکیشن گم شده خود نشدید، این احتمال وجود دارد که قبلا توسط شخص دیگری یا توسط خود شما اشتباها مخفی شده باشد. اما نگران نباشید، این مشکل هم راه‌کار دارد:

- اپ استور را باز کنید.

- روی Today که در پایین صفحه قرار دارد تقه بزنید.

- روی آیکون عکسی که در گوشه سمت راست بالای نمایشگر است تقه بزنید.

- به‌سراغ اپل آی‌دی خود بروید. احتمالا از شما خواسته می‌شود تا اپل آی‌دی خود را تأیید هویت کنید.

- در قسمت Cloud، به سراغ iTunes بروید و روی Hidden Purchases تقه بزنید.

- اپلیکیشن گم شده‌ای که می‌خواهید دوباره آن را روی گوشی آیفون خود دانلود کنید را پیدا و دانلود کنید.

چگونه اپ مخفی شده iOS را دوباره دانلود کنیم

اپلیکیشن مخفی شده را را با استفاده از ویژگی Spotlight Search جستجو کنید

گاهی اوقات پیش می‌آید که اپلیکیشن گم شده فقط روی آیفون شما قرار دارد، اما به‌دلیل وجود چند اپلیکیشن دیگر نمی‌توانید آن‌را پیدا کنید. در چنین مواقعی، با استفاده از یک ویژگی به‌نام Spotlight Search اپلیکیشن گم شده را پیدا کنید. با استفاده از Spotlight Search آیفون خود و هم‌چنین اپ استور را اسکن کنید.

- از وسط صفحه هوم روی گوشی آیفون انگشت خود را به‌سمت پایین بکشید.

- در نوار جستجو، نام اپلیکیشن گم شده خود را تایپ کنید. یک لیست مشاهده می‌کنید. اگر اپلیکیشن گم شده فقط روی آیفون شما باشد، می‌توانید نام آن اپلیکیشن را در زیر بخش Applications ببینید یا اگر در یک پوشه دیگر مخفی شده باشد، نام آن پوشه برای شما نشان داده می‌شود. اما اگر نام اپلیکیشن گم شده شما زیر بخش App Store ظاهر شود، نتیجه می‌گیرید که اپلیکیشن موردنظر روی دستگاه شما نیست.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟