مراقب حساب کاربری خود باشید
چگونه قابلیت تاییدیه دو مرحله‎ای را در واتس‎اپ فعال کنیم
تاییدیه دو مرحله‎ای یا Two-Step Verification یک پروتکل امنیتی مهم است که روز به روز فراگيرتر می‎شود. در این روش به جای وارد کردن کلمه عبور به تنهایی، شما برای ورود به حساب کاربری خود علاوه بر یک کلمه عبور به یک چیز دیگر نیز نیاز خواهید داشت. این کار باعث می‎شود امکان نفوذ به حساب‎های آن‎لاین شما بسیار سخت‎تر شود. اکنون با اضافه شدن قابلیت تاییدیه دو مرحله‎ای به اپلیکیشن واتس‎اپ، می‎توانید امنیت حساب کاربری خود را افزایش دهید.

در گذشته حساب کاربری واتس‎اپ شما وابسته به شماره تلفن شما بود و تا همین اواخر شما قادر به محافظت از حساب کاربری خود توسط کلمه عبور نبودید. اگر شخصی موفق به سرقت سیم کارت شما می‎شد، می‎توانست با قرار دادن آن در یک تلفن دیگر و نصب اپلیکیشن واتس‎اپ مستقیما وارد حساب شما شود. حالا با استفاده از پروتکل تاییدیه دو مرحله‎ای می‎توانید امنیت حساب کاربری خود را افزایش دهید. در ادامه مراحل انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

واتس‎اپ را باز کرده و به بخش Settings و گزینه Account وارد شوید.

اگر از آخرین نسخه این اپلیکیشن استفاده می‎کنید، گزینه Two-Step Verification را مشاهده خواهید کرد. اگر این گزینه را پیدا نکردید واتس‎اپ را به‎روزرسانی کنید. روی Two-Step Verification تقه بزنید و آن را فعال کنید.

در ادامه از شما خواسته خواهد شد که یک گذرواژه شش رقمی‎ را وارد کرده و بعد آن را تایید کنید. این گذرواژه باید با کلمه عبور امنیتی تلفن شما متفاوت باشد.

در مرحله بعد، آدرس ای‎میل خود را وارد کرده و مجدد آن را تایید کنید. هر چند با انتخاب گزینه skip می‎توانید این مرحله را نادیده بگیرید، اما این کار توصیه نمی‎شود. بدون اضافه کردن یک آدرس ای‎میل به حساب واتس‎اپ، شما قادر نخواهید بود کلمه عبور خود را بازنشانی (reset) کنید.

روی دکمه Done تقه بزنید تا تاییدیه دو مرحله‎ای حساب شما فعال شود. فراموش نکنید که هر زمان که مایل باشید می‎توانید از طریق بخش settings این اپلیکیشن کلمه عبور و آدرس ای‎میل خود را تغییر دهید.

از این به بعد، هر زمان که اپلیکیشن واتس‎اپ را روی یک تلفن جدید نصب می‎کنید باید علاوه بر کلمه عبور، کد یک بار مصرفی را که به شماره تلفن شما فرستاده می‎شود را نیز وارد کنید.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟