۴ الگوی فکری افراد ثروتمند و قدرتمند
ثروتمندان درباره خودشان چه فکری می‌کنند؟
طرز فکر و رفتار ثروتمندان با بقیه آدم‌ها فرق می‌کند. ثروتمندان با صفت ثروتمند بودن به دنیا نیامده‌اند، بلکه توانسته‌اند این صفات را یاد بگیرند. آن‌ها افرادی هستند که رفتارها و تفکرات خود را انتخاب می کنند.

برای آن که به انسانی موفق تبدیل شویم، باید به سراغ کارهایی برویم که در واقع اصول موفقیت هستند و یکی از مهمترین آن‌ها موفقیت ذهن است. آدم‌های ثروتمند دارای طرز فکر خاصی هستند که برخی اصول در میان آنان مشترک است. پس اولین قدم این است که همانند ثروتمندان بیاندیشیم و اصول آنان را تمرین کنیم.

مطلب پیشنهادی

۱۸ عادت مخرب که موفقیت شما را به تاخیر می‌اندازند!

حال ببینیم که چگونه الگوهای فکری می‌توانند عملکرد شما را بهبود ببخشند و ارزش‌گذاری‌های شما را تغییر دهند:

1- ثروتمندان خودپنداره بالایی دارند

اگر می‌خواهید ثروتمند باشید، باید فکر کنید که می‌توانید یک شخص ثروتمند باشید. لباس شغلی را که می‌خواهید داشته باشید را بپوشید و تصور کنید که همان شخصی هستید که می‌خواهید باشید، چرا که وقتی خودپنداره شما شکل بگیرد، همیشه به شیوه سازگار با آن عمل خواهید کرد.

2- آن‌ها از منطقه امن خود خارج می‌شوند

منطقه امن شما می‌تواند بزرگترین مانع شما در پیشرفت و بهبود عملکردتان باشد. وقتی در منطقه امن خود قرار می‌گیرید، باقی ماندن در این منطقه امن کار ساده‌ای است، حتی اگر بسیار ناچیزتر از قابلیت‌ها و توانایی‌های شما باشد.

3- آن‌ها همیشه مثبت فکر می‌کنند

شما با تغییر ذهنیتی که نسبت به قابلیت‌ها و پتانسیل خود دارید، می‌توانید زمینه‌های پیشرفت خود را فراهم نمایید، بنابراین بهتر است به طور مداوم رفتارهای تفکر مثبت را در مورد امکانات و قابلیت‌هایی  که در اختیار دارید، توسعه دهید.

4- آن‌ها خودآرمانی دارند

اجازه ندهید بهترین برداشت از خودتان در حد معمولی و پیش پا افتاده باشد. نگذارید رویایتان چیزی باشد که می‌دانید می‌توانید به آن برسید. بگذارید نگاه‌تان به قابلیت‌ها و پتانسلی که دارید، جاه‌طلبانه باشد- این که چه درآمدی می‌توانید کسب کنید، کجاها که می‌توانید بروید و موقعیتی که می‌توانید به آن برسید.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟