اپلیکیشن‌ها به یاری استارتاپ‌ها می‌آیند!
۱۰ اپلیکیشنی که هر استارتاپی بدان‌ها نیاز دارد + لینک دانلود
وقتی کسب و کاری را راه‌اندازی می‌کنید، مسیر درازی را تا رسیدن به هدف، از شبکه‌سازی گرفته تا یافتن فضای کاری مناسب، در پیش دارید. با وجود تمام مشغله‌هایی که دارید، فناوری می‌تواند به کمک شما بیاید و کارتان را راحت‌تر کند. اما تشخیص این که کدام فناوری‌ها می‌توانند ارزشمند باشند و کدام یک از آن‌ها به کار شما نمی‌آیند، کار دشواری است. حال ما چند اپلیکیشن را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند برای هر استارتاپی مفید واقع شوند.

1606683296_1_0.gif

 استارتاپ‌ها به خاطر سرعت پیشرویشان معروف‌اند، اما همین حرکت بسیار سریع در صورتی که افراد حاضر در آن کسب و کار کارشان را به درستی انجام ندهند، موجب نابودی آن می‌گردد. همه ما به چیزهایی نیاز داریم که زندگی را کمی برای‌مان آسان‌تر کنند و این موضوع در مورد زندگی‌ کاری‌مان هم صادق است. اما حرکت بسیار سریع و شتاب‌زده بدون آن که بدانیم آیا کارها به درستی انجام می‌گیرند، می‌تواند جلوی سرعت شما را بگیرد یا حتی آن را متوقف کند. شما بدون برنامه‌ریزی و فکر نمی‌توانید از پس این کار بربیایید.

10 اپلیکیشن وجود دارند که هر استارتاپی باید از آن استفاده کند:

1- WhatsApp  

امروزه، بدون شک واتس‌اپ یکی از معروفترین اپلیکیشن‌ها و مسلماً بهترین اپ پیام‌رسانی است. در مارس 2016 ، واتس‌اپ “Documents” را در سرویس پیام‌رسانی فوری خود راه‌اندازی کرد که به کاربران امکان ارسال و دریافت PDF‌ها را می‌دهد. از آنجایی‌که اکثر ما با رابط کاربر واتس‌اپ آشنایی داریم، این یک روش آسان و قابل اطمینان برای انتقال اسناد در میان اعضای تیم یک استارتاپ کوچک ولی در حال رشد است. 

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

2- ToDo     

تودو لیست وظایف را با قابلیت اشتراک‌گذاری و قابلیت ویرایش، عرضه می‌کند که برای کارهای مشارکتی ایده‌آل است. این اپ برچسب‌هایی با کد رنگی، جزییات زمان و مکان، ادغام سیری و فضایی برای یادداشت‌های اضافی را عرضه می‌دارد. به مفهوم ساده‌تر، این اپ یک روش سریع و آسان را میزبانی می‌کند تا در طول فعالیت استارتاپ، یک سازمان مبتنی بر تیم را ترویج دهد.

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

3- ZoHo

صدور فاکتور و ردیابی زمان (از سوی زوهو)، امکان ردیابی مالی و مدیریت هزینه/ فاکتور را با قابلیت چند اکانت فراهم می‌سازد. این اپ می‌تواند فاکتور بسازد و حتی پرداخت‌ها را دریافت کند.

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

4- Trello

تِرِلو یک برنامه‌ریز کار و زندگی و ابزار مدیریت پروژه است. با تِرِلو، کاربران می‌توانند تابلویی‌هایی را ایجاد و همکاران را دعوت کنند تا اسناد را ویرایش و رد و بدل نمایند، گردش کار را سفارشی کرده و وظایف را اضافه و تعیین نمایند. بعلاوه، کاربران می‌توانند عکس‌ها و ویدیوها را آپلود، فایل‌ها را ضمیمه و چک‌لیست‌های قابل ویرایش را اضافه کنند.

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

5- Slack

اسلک سازماندهی مکالمات تیم به کانال‌های مختلف همچون مهندسی، مدیریت یا امورمالی را آسان می‌سازد. بعلاوه اسلک به خوبی با سیستم‌های خارجی از جمله توییتر و سیستم‌های مختلف کنترل منابع ادغام می‌شود. این ویژگی کمک می‌کند که افراد به‌روز باشند. برای پنهان کردن اطلاعات مهم و حساس، پیام‌رسانی مستقیم و گروه‌های خصوصی وجود دارد. امکان ساختن گروه‌های پیام‌رسانی خصوصی برای به گردش انداختن اطلاعات حساس و ایجاد چت‌های چند کاناله نیز وجود دارد، بنابراین چت‌های گروهی مجزا مثل بازاریابی، فروش یا تیم‌های حمایتی را می‌توان ایجاد نمود. 

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

6- Quip

کوئیپ یک اپ سازمانی و همکاری مبتنی بر تیم است که در یک مکان، چت، اسناد، لیست وظایف و صفحه‌گسترده‌ها را عرضه می‌دارد. وجود اپ‌های زیاد مختلف در یک مکان با پشتیبانی آفلاین، از ضروریات است.

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

7- Evernote

اورنوت یک اپ همکاری چند دستگاهه است که هدفش تشویق در به اشتراک‌گذاری ایده‌ها، اسناد و عکس‌ها است. کاربران می‌توانند اسناد مشترک را که به راحتی ویرایش می‌شوند از طریق تمام کارمندان به طور همزمان بسازند. اورنوت ویژگی ردیابی زمان را ارائه می‌دهد تا از بهره‌وری نقشه‌برداری کند و حوزه‌هایی که مورد استفاده ناکافی قرار می‌گیرند را کشف نماید.

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

8- ExpenseBot 

همانطور که از نامش پیدا است، اکسپنس‌بات لاگ یا گزارش قبض رسید و مسافت طی شده را پیگیری می‌کند. کاربران می‌توانند از رسیدهای کاغذی عکس بگیرند و اکسپنس بات تاریخ، مقدار و نام را به آن می‌افزاید. ثبت وقایع سفر نیز برای مدیریت بهره‌وری و گزارش ساعت‌های کاری موجود است. 

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

9- Nuzzel

  نازل روش فوق‌العاده یافتن داستان‌ها و اخبار جالب از فیدهای توییتر و فیس‌بوک است. نازل پروفایل‌های اجتماعی را یکی می‌کند و اطلاعاتی را که فکر می‌کند برای شما جالب است ارسال می‌کند. وقتی می‌خواهید در راس اخبار صنعتی این روزها باشید، می‌توانید از این اپ فوق‌العاده استفاده کنید. 

دانلود: اندروید - آی‌او‌اس

10- Inkflow

Inkflow مناسب کسانی است که طوفان‌های مغزی در سر دارند. اگر جزو کسانی هستید که ایده‌ها زمانی به سراغ شما می‌آیند که در مسیر خانه یا در رستوران هستید و هیچ قلم و کاغذی ندارید؛ این اپ مناسب کار شما است. اینک‌فلو به شما کمک می‌کند تا ایده‌هایتان را یادداشت کنید یا حتی آن‌ها را در یک شکل دیداری با کشیدن و طراحی کردن، تجسم نمایید. همچنین می‌توانید از آن‌ها PDF بسازید و با همکارانتان به اشتراک بگذارید. تنها ایرادی که اینک‌فلو دارد این است که فقط در فروشگاه‌های اپل یافت می‌شود اما اپ‌های جایگزین آن در اندروید وجود دارند. 

دانلود: آی‌او‌اس

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟