تشخیص سن از روی فعالیت در اینستاگرام
کامنت‌ها و لایک‌های اینستاگرام سن شما را لو می‌دهند!
امروزه استفاده از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار نظیر اینستاگرام به امری بدیهی تبدیل شده و به جز گذاشتن کامنت زیر پست‌ها، لایک کردن تصاویر نیز برای کاربران اهمیت زیادی دارد. اگر بگوییم که می‌توانیم سن شما را از روی فعالیت‌تان در اینستاگرام حدس بزنیم، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ محققان دانشگاه پنسیلوانیا الگوریتم جدیدی نوشته‌اند که ظاهراً این کار را انجام می‌دهد و از آن برای مطالعه میزان فعالیت نسل‌های متفاوت در اینستاگرام و در کل تعاملات اجتماعی آنلاین استفاده می‌کنند که بسیار جالب است.

1606683296_1_0.gif

نسل امروزی، در شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کند. آن‌ها از پلتفرم‌هایی همچون اینستاگرام برای نشان دادن احساسات و حال و هوای خود استفاده می‌کنند. طبق مطالعاتی که در خصوص رابط کاربری اینستا گرام صورت گرفته، نوجوانان بیشتر از همه از طریق لایک‌ و کامنت‌ با عکس‌ها تعامل برقرار می‌کنند. بهرحال، گرچه به نظر می‌رسد آن‌ها با پست‌های بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند اما از نظر آماری در مقایسه با دیگران پست‌های کمتری می‌گذارند.

مطلب پیشنهادی

 چرا مادران عکس فرزندشان را پشت‌سر‌هم در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند؟
علت پست‌های بی‌وقفه مادران امروزی در فیس‌بوک

دلیل این موضوع آن است که آن‌ها بیشتر تمایل به حذف پست‌هایی دارند که لایک نمی‌خورند. نوجوانان در مورد این که پست‌هایشان چقدر با دیگران تعامل برقرار می‌کنند و چقدر لایک می‌خورند، بسیار حساس هستند. همچنین، نوجوانان تمایل دارند در مورد موضوعات محدودتری پست بگذارند، شاید به این دلیل که بزرگسالان درآمد اختیاری بیشتری دارند و می‌توانند در مورد موضوعات بیشتری مثل تعطیلات و فعالیت‌های دیگر پست بگذارند.

در ضمن به نظر می‌رسد نوجوانان به محبوبیت پست‌هایی که می‌گذارند بسیار وابسته‌‌اند و توجه زیادی دارند، اما در هر شبکه اجتماعی، این فعل و انفعالات دچار پیچیدگی‌ می‌شوند. فیس بوک اخیراً ایموجی‌ها یا شکلک‌ها را به عنوان جایگزین “Like” معرفی کرده است تا کاربران بتوانند بدون گذاشتن کامنت احساسات خود را عنوان کنند. این شکلک‌ها شامل قلب، خنده، تعجب و خشم هستند. شکلک‌ها نه تنها باعث اجتماعی‌تر شدن فیس‌بوک می‌گردند، بلکه هر شکلک می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. برای مثال، قلب ضرورتاً به معنی دوست داشتن مطلب پست شده نیست، بلکه می‌تواند بیانگر توجه کاربر به نویسنده آن مطلب باشد.

و این برای یک الگوریتم سخت است که بداند منظور کاربر در تعاملی که انجام می‌دهد، چیست. دانگ وون لی، پرفسور شرکت‌کننده در این تحقیق می‌گوید:" حتی اگر ما الگوریتمی بسازیم که معانی یک لایک را طبقه‌بندی ‌کند و دریابد، هیچ کس نمی‌تواند بگوید که نتیجه الگوریتم ما درست است یا نه".

تیم حاضر در پنسیلوانیا روی سیستمی کار می‌کنند که بتواند مقصود و انگیزه پشت این تعاملات در فیس‌بوک  و دیگر شبکه‌های اجتماعی پیچیده را شناسایی کند، اما این که آن‌ها کار خود را با اینستاگرام آغاز کرده‌اند بسیار جالب است. دیدن  تعامل افراد یک چیز است، و این که بدانیم چرا تعامل می‌کنند یک چیز دیگر، یافتن دلیل این پرسش می‌تواند هدف بزرگ بعدی شبکه‌های اجتماعی آنلاین در زندگی واقعی باشد.  

=========================

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟