چگونه از روی برخی نشانه‌ها به ویژگی‌های شخصیتی افراد پی ببریم؟
آدم‌ها با این 7 چیز شخصیت شما را قضاوت می‌کنند!
بعضی‌ها سعی می‌کنند به خیال خودشان طوری رفتار کنند یا حرف بزنند که نیت قلبی‌شان مشخص نشود، غافل از این که نشانه‌هایی وجود دارند که افراد از روی آن‌ها می‌توانند به راحتی به شخصیت و منش آن‌ها پی ببرند و آن‌ها را به قضاوت بنشینند. اطلاع از ویژگی‌های شخصیتی فرد مقابل می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی کمک نماید.

از لحظه‌ای که اولین بار شخصی را ملاقات می‌کنید، می‌خواهید هرچه سریعتر بفهمید که آن فرد چه  کسی است و چه شخصیتی دارد. شاید به همین دلیل است که به دقت به ویژگی‌های خاصی همچون مهربانی، صداقت و هوش و زیرکی توجه دارید.

با توجه به چنین ویژگی‌های است که می‌توانید در مورد ادامه ارتباط خود با یک شخص تصمیم بگیرید. قضاوت در مورد شخصیت و منش یک فرد می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مهمی همچون ادامه یک رابطه صمیمی، استخدام یک شخص یا پذیرش پیشنهاد کار نقش اساسی داشته باشد. آدم‌ها براساس همین خصوصیات شخصیتی است که شما را قضاوت می‌کنند و در مورد این که چه کسی هستید و چه کسی ممکن است نباشید، اظهارنظر کنند. 

حال بیینیم این خصوصیات شخصیتی مهم کدام‌اند: 

1- دست‌خط

براساس مطالعه انجام گرفته، روش نوشتن افراد و اندازه دست‌خط آن‌ها می‌تواند اطلاعات مهمی را درباره آن شخص در اختیار شما قرار دهد. طبق این تحقیق که به رهبری شرکت National Pen صورت گرفته، مشخص شد که افرادی که دست‌خط ریزی دارند خجالتی، دقیق و درس‌خوان هستند و کسانی که اجتماعی‌تراند، سعی می‌کنند با دست‌خط بزرگ‌تر جلب توجه کنند. افرادی که مسائل را جدی می‌گیرند، هنگام نوشتن قلم خود را بیشتر روی کاغذ فشار می‌دهند، درعوض کسانی که به قلم فشار نمی‌آورند و آن را سبک در دست می‌گیرند معمولاً حس همدلی دارند و حساس‌تراند.

2- رنگ مورد علاقه

طبق مقاله‌ای که در مجله روانشناسی امروز آمده، رنگ‌هایی که غالباً برای لباس‌های خود انتخاب می‌کنید یا به آن‌ها وابسته‌اید، نکاتی زیادی را در مورد شخصیت شما برملا می‌کنند. آدم‌هایی که اغلب رنگ مشکی را انتخاب می‌کنند، افرادی حساس و هنرمند هستند و به جزییات توجه دارند، آدم‌هایی که عاشق رنگ قرمزاند در زندگی بسیار پویا و فعال‌اند. عاشقان رنگ سبز وفادار و مهربانند و کسانی که به رنگ سفید علاقه دارند، افرادی منظم و منطقی هستند و طرفداران رنگ آبی باثبات و حساس‌اند و ملاحظه دیگران را می‌کنند.

3- جویدن ناخن‌ها

برخی رفتارهای تکرار شونده متمرکز بر بدن می‌تواند گویای شخصیت شما باشد. واکنش بدن شما به موقعیت‌های مختلف، مثلاً کشیدن مو، جویدن ناخن یا کندن پوست می‌تواند بیانگر بی‌صبری، سرخوردگی، خستگی و نارضایتی شما باشد. برای مثال همین جویدن ناخن. طبق یک تحقیق، کسانی که اقدام به جویدن ناخن خود می‌کنند، کمال‌گرا و همچنین مضطرب و اغلب عصبی هستند.

4- کفش‌ها

بنا به گفته روانشناسان، شما می‌توانید با نگاه کردن به کفش‌های یک شخص به درستی در مورد او قضاوت کنید. با بررسی قیمت، مدل، رنگ و حالت کفش، می‌توانید تا 90 درصد خصوصیات فردی مالک آن همچون درآمد، وابستگی سیاسی، جنسیت و حتی سن وی را حدس بزنید.

5- چشم‌ها

چشم‌های شما آینه روح شما هستند. چشم‌ها می‌توانند حرف‌های زیادی در مورد شما بگوید، این که به چه فکر می‌کنید، چه احساسی دارید، فریبکاراید یا وفادار. طبق مطالعات صورت گرفته، سازگاری افراد چشم آبی در مقایسه با کسانی که چشمان تیره‌تری دارند، کمتر است. از جمله اطلاعاتی که چشمان یک فرد ممکن است لو ‌دهد، عدم توانایی وی در داشتن یک ارتباط چشمی یکنواخت و ثابت با دیگران است که این بیانگر فقدان خودکنترلی و ضعف وی می‌باشد.

6- وقت‌شناسی

زود رسیدن یا دیر رسیدن به محل قرار یا جلسات می‌تواند تاثیر مثبت یا منفی در شخصیت شما داشته باشد. دیر رسیدن به یک قرار مهم، تاثیر منفی در شخصیت شما خواهد داشت؛ در حالی که زود رسیدن به محل قرار به این معنی است که شما برای وقت دیگران احترام قائلید و ذهنی سازمان یافته دارید.

7- دست دادن

مشخص شده کسانی که محکم دست می‌دهند اعتماد به نفس دارند و این گونه دست دادن بیانگر شخصیت مطمئن و قوی آن‌ها است. این افراد به احتمال زیاد برونگرا هستند و احساسات خود را بروز می‌دهند و کمتر متین و آرام‌اند. کسانی که آرام دست می‌دهند، اعتماد به نفس ندارند و همیشه به دنبال راهی آسان برای خروج از چالش هستند. حتی پیشنهاد دست دادن می‌تواند بین کسانی که کناره‌گیر یا مهربان و صمیمی هستند، متفاوت باشد.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟

دیدگاه‌ها

تصویر P F
P F

پیش خودت چی فکر کردی شاید یکی نداشته باشه بپوشه بره لباس بخره این دیگه شدش ملاک شناختن دیگران کدوم روانشناس یا ادمی همچین قضاوتی ملا ک تشخیص دیگران میدونه برو جمع کن خودت شناخت ا دمهات و ....اینجا رو باش لباس نو ملاک تشخیص دیگران