تلفیق کسب‌و‌کار با هوش مصنوعی
اولین کلینیک پزشکی علمی-تخیلی جهان شروع به‌کار کرد!
یک استارتاپ جدید به نام فوروارد(Forward)، اولین کلینیک پزشکی علمی-تخیلی خود را اخیرا در سان‌فرانسیسکو افتتاح کرد. دفتر کار پزشکان در این کلینیک جدید بر پایه گجت‌های جدید و فناوری هوش مصنوعی است.

این کلینیک جدید بیشتر از اینکه به یک مطب سنتی شبیه باشد، به Apple store شباهت داشته و فوروارد رویکردهای کاملا متفاوتی نسبت به بهداشت و درمان را در این کلینیک به اجرا در آورده است. بیماران تنها با پرداخت حق عضویت ناچیز به صورت ماهانه می‌توانند به منابع پزشکی دسترسی پیدا کنند.

بیماران به محض ورود به کلینیک با استفاده از یک iPad ثبت‌نام کرده و وارد یک اسکنر می‌شوند که به طور سفارشی طراحی شده است. این دستگاه بلافاصله انواع داده‌های بیومتریک بیمار را پردازش کرده و اطاعات به دست آمده از طریق یک اپلیکیشن روی گوشی هوشمند کاربر در دسترس خواهد بود. بیمار در زمان ورود به اتاق معاینه با یک صفحه نمایش لمسی غول پیکر بر روی دیوار مواجه خواهد شد که تاریخچه پزشکی بیمار و داده‌های بیومتریک اخیر بر روی آن قرار دارد.

در حین اینکه دکتر در مورد مسائل پزشکی و سلامت صحبت می‌کند و تصمیم می‌گیرد، یک سیستم هوش مصنوعی بر گفتگوی پزشک و بیمار نظارت کرده و یادداشت‌ها را نمایش می‌دهد و در نهایت درمان پیشنهادی را ارائه می‌کند. این کلینیک همچنین به ابزارهای پزشکی اختصاصی جدید مانند گوشی پزشکی بی‌سیم دیجیتال مجهز بوده که می‌تواند ضربان قلب بیمار را از روی لباس تشخیص دهد و یک ابزار نور مادون قرمز دستی که رگ‌ها را برای کمک به فرایند گرفتن خون واضح و نمایان می‌کند. در این کلینیک انواع فناوری‌های پوشیدنی که به اپلیکیشن فوروارد متصل شده برای بیماران فراهم شده و بیماران می‌توانند به کارکنان پزشکی دسترسی پیدا کرده و یک فناوری هوش مصنوعی بر داده‌های سلامت آنها نظارت دارد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟