شکار بدافزارها را آنلاین تجربه کنید
معرفی بهترین آنتی‌ویروس‌های آنلاین دنیا + لینک
آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته‌اید که به یک آنتی‌ویروس نیاز مبرمی داشته باشید، اما هیچ ابزاری در اختیار شما قرار نداشته باشد؟ در چنین زمان‌هایی بهترین گزینه‌ای که پیش روی شما قرار دارد، آنتی‌ویروس‌های آنلاین هستند. ابزارهایی که به سادگی قادر هستند فرآیند اسکن تجهیزات و حتا سایت‌های اینترنتی را به خوبی مدیریت کنند.

Bitdefender QuickScan

اگر به دنبال یک پویشگر سریع و کارآمد هستید، چه گزینه‌ای بهتر از بیت‌دیفندر قادر است به این نیاز شما پاسخ دهد. بسته امنیتی بیت‌دیفندر هر ساله جایزه بهترین آنتی‌ویروس را در زمینه سرعت، عملکرد و دقت بالا از آن خود می‌کند. اگر به هر دلیلی قادر نیستید نسخه ایستای این محصول را استفاده کنید، نسخه آنلاین همراه در اختیار شما قرار دارد. تنها چیزی که در این زمینه به آن نیاز دارید یک ارتباط اینترنتی است.

ESET

اگر به دنبال ابزار آنلاین و رایگانی هستید که بتواند تهدیدات را به شیوه کارآمدی شناسایی کند، پیشنهاد ما به شما EEST است. از جمله قابلیت‌های ویژه این ابزار می‌توان به مکانیزم ساده به کارگیری، شناسایی و حذف بدافزارها، به‌روز بودن بانک اطلاعاتی و... اشاره کرد. زمانی که در صفحه این ابزار روی دکمه Scan Now کلیک می‌کنید، فایل اجرایی این برنامه که حجم کمی دارد دانلود می‌شود. پس از اجرای این برنامه باید صبر کنید تا بانک اطلاعاتی آن به صورت آنلاین دانلود شود.

اگر در مدت زمان جستجو این ابزار تهدیداتی را شناسایی کند، آن‌ها را فهرست کرده و به شما اجازه می‌دهد که فرآیند پاک‌سازی آن‌ها را انجام دهید.

VirusTotal

هر چند VirusTotal را به صورت مستقیم نمی‌توانید مورد استفاده قرار دهید، اما واقعیت این است که نمی‌توان از این ابزار آنلاین صرفنظر کرد. اگر یک فایل مشکوک را روی VirusTotal آپلود کنید، این سرویس با استفاده از 50 آنتی‌ویروس مختلف فایل شما را مورد بررسی قرار داده و یک تحلیل بسیار عمیق روی فایل آپلود شده انجام می‌دهد. در حالی که در بسیاری از موارد تعدادی از آنتی‌ویروس‌ها اعلام می‌دارند فایلی سالم است، اما ممکن است تعداد دیگری از آن‌ها موارد مشکوکی را شناسایی کنند. در چنین حالتی بهتر است، دو روز صبر کرده و مجددا با این سرویس فایل خود را بررسی کرده تا از صحت و سقم سالم بودن فایل خود اطمینان حاصل کنید. زمانی که فایلی توسط 50 آنتی‌ویروس مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد طبیعی است کوچک‌ترین مورد مشکوکی در آن شناسایی می‌شود. نکته جالب توجه دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که VirusTotal حتا قادر است‌، آدرس‌های اینترنتی را به لحاظ مخاطره آمیز بودن مورد بررسی قرار دهد.  

Metascan Online

VirusTotal را می‌توان سلطان آنتی‌ویروس‌های رایگان در نظر گرفت، اما بنا به دلایلی رقیب آن Metascan نیز مورد توجه قرار کاربران قرار دارد. ایده اصلی به کار رفته در این سرویس شباهت بسیاری به VirusTotal دارد. زمانی که فایلی روی این سرویس آپلود می‌شود؛ Metascan فایل را با آنتی‌ویروس‌های مختلفی مورد بررسی قرار داده و گزارشی همراه با جزییات در اختیار کاربر قرار می‌دهد. Metascan در مقایسه با VirusTotal که از 50 موتور پویش‌گر استفاده می‌کند از تعداد کمتری موتور (43 مورد) استفاده می‌کند. اما این موضوع به هیچ عنوان خبر بدی نیست، به دلیل این‌که در مقایسه با VirusTotal از فایل‌هایی با حجم بیشتری ( 140 مگابایت در مقابل 128 مگابایت) پشتیبانی می‌کند. همچنین در صفحه تاریخچه گزارش کاملی از فرآیندهای شناسایی و تغییراتی که در طول آزمایش‌ها رخ داده است به کاربر نشان می‌دهد. این سرویس به تازگی افزونه ویژه مرورگر کروم را در اختیار کاربران قرار داده است.

F-Secure Online Scanner

پویشگر آنلاین دیگری که در اختیار شما قرار دارد، F-Secure نام دارد. این ابزار به شما کمک می‌کند تا بدافزارها و نرم‌افزارهای جاسوسی را روی دستگاه خود شناسایی کرده و آن‌ها را از میان بردارید. حتا اگر آنتی‌ویروس‌هایی را روی دستگاه خود نصب کرده باشید، این ابزار باز هم می‌تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

Payload Security

موتور آنتی‌ویروس‌ها به‌طور معمول اقدام به شناسایی تهدیدات بر مبنای تطابق فایل‌ها با امضاء بدافزارها می‌کنند. این الگو در ارتباط با تهدیدات شناخته شده به خوبی جواب می‌دهد. اما مشکل زمانی به وجود می‌آید که شما با یک بدافزار جدید روبرو می‌شوید. Payload Security یک سرویس آنلاین بوده که از امضاء بدافزارها استفاده نمی‌کند، در عوض الگوی رفتاری فایل‌ها را برای شناسایی رفتارهایی همچون مخرب بودن آن‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد. هر چند این فرآیند ممکن است کمی زمان‌بر باشد، اما در مقابل گزارش نهایی ارائه شده از سوی آن با جزییات زیادی همراه است. این گزارش به وضوح اطلاعاتی همچون ساختار فایل اجرایی، توابع استفاده شده، DNS یا درخواست‌های وب (web requests) ، ماژول‌های بارگذاری شده، فایل‌های باز شده، رشته‌های ایمیج و موارد متعدد دیگری را به شما نشان می‌دهد. هر چند ممکن است اطلاعات ارائه شده توسط این سرویس فنی باشند اما باید بگوییم این سرویس در مواجه با تهدیدات جدید خوب عمل می‌کند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟