به‌روزرسانی جدید را دانلود کنید
فایل‌های تصویری آی‌فون شما را هک می‌کنند!
پیچیده‌تر شدن سیستم‌عامل‌ها زمینه‌ساز به وجود آمدن رخنه‌های جدیدی می‌شوند. حال آن‌که رخنه‌های قدیمی نیز درون سیستم‌عامل‌ها پا بر جا خواهند بود و به این شکل دستگاه‌ها را تهدید می‌کنند. جدیدترین گزارش منتشر شده نشان می‌دهد هکرها با استفاده از فایل‌های PDF یا Jpeg آلوده می‌توانند کنترل دستگاه کاربران را به دست آورند.

کارشناسان حوزه امنیت همواره به کاربران هشدار می‌دهند به سراغ سایت‌های متفرقه و مشکوکی که بیم آن می‌رود، دستگاه آن‌ها را در معرض خطر قرار دهد، مراجعه نکنند. اما زمانی که به شما بگوییم فایل‌های تصویری همچون Jpeg، فایل‌های PDF حتا فونت‌ها این توانایی را دارند تا دستگاه شما را در معرض تهدید قرار داده و حتا کنترل آن‌را در اختیار هکرها قرار دهند با خود چه خواهید گفت؟ از شنیدن این حرف متعجب شده‌اید؟ این حرف صحت دارد. هکرها این توانایی را دارند تا با استفاده از فایل‌های گرافیکی کنترل آی‌فون یا آی‌پاد شما را به دست گرفته و در ادامه کدهای مخرب خود را روی دستگاه شما اجرا کنند.

مطلب پیشنهادی

آیفون 7 و آیفون 7 پلاس اپل رسما معرفی شدند + گالری عکس

این آسیب‌پذیری بسیار خطرناک به شماره CVE-2016-4673 به ثبت رسیده است. اپل نیز از این موضوع اطلاع پیدا کرده و در به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل خود نسخه iOS 10.1 وصله‌های لازم برای ترمیم این آسیب‌پذیری را ارائه کرده است.نسخه جدید ضمن ترمیم این آسیب‌پذیری تعداد دیگری از باگ‌های موجود در این سیستم‌عامل را برطرف کرده است. به کاربرانی که از نسخه قدیمی iOS استفاده می‌کنند توصیه می‌شود برای حفظ امنیت خود در اولین فرصت سیستم‌عامل خود را به‌روز کنند.

مطلب پیشنهادی

راهنمای رفع عیب وای‎فای در iOS 10
آخرین سیستم عامل موبایل اپل هم دردسرهای خاص خود را دارد!

در کنار ترمیم رخنه اجرای از راه دور کدها، نسخه جدید نزدیک به یازده مورد رخنه امنیتی را در ارتباط با میان‌افزار آی‌فون، آی‌پاد و آی‌پاد تاچ ترمیم کرده است. این رخنه‌ها در ارتباط با آسیب‌پذیری اجرای محلی کدها، ترمیم باگ اجرای از راه دور کدها در ارتباط با وب‌کیت و رخنه‌ای در اطلاعات تماس بوده است که به یک برنامه کاربردی اجازه می‌داد جزییات دفترچه آدرس‌ها را حتا زمانی که اجازه دسترسی به Address Book باطل شده است، به دست آورد.

برای به‌روزرسانی سیستم‌عامل دستگاه خود کافی است به مسیر  Settings → General → Software Update مراجعه کنید.

اپل همچنین به کاربران سیستم‌عامل macOS Sierra توصیه کرده است، سیستم‌عامل خود را به نسخه 10.12.1 ارتقا دهند. نسخه جدید 12 آسیب‌پذیری شناخته شده مک را ترمیم می‌کند. دو رخنه در ارتباط با دستکاری تصاویر به شماره CVE-2016-4673، یک خطای منع سرویس در درایور کارت گرافیک انودیا و یک باگ در ارتباط با گذرواژه کاربران و رخنه اجرای از راه دور کدها Remote Code Execution که به منظور سوء استفاده از فونت‌ها و فایل‌های PDF مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترمیم شده‌اند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟