زندگی شکوهمندانه‌ای که فروریخت
دستگیری هکر لینکدین رازهای دیگری را فاش کرد
همان‌گونه که اطلاع دارید چند وقت پیش هکر لینکدین دستگیر شد. در حالی که در آن زمان مقامات مربوطه گمانه‌زنی‌هایی در ارتباط با دست داشتن این فرد در فعالیت‌های مجرمانه دیگری را مطرح کرده بودند، اکنون به نظر می‌رسد دامنه فعالیت‌های مجرمانه این فرد فراتر از لینکدین بوده است. مقامات مربوطه اعلام داشته‌اند، این فرد در پس‌ پرده فعالیت‌های مجرمانه‌ مرتبط به دراپ‌باکس، لینکدین، FormSpring و BitMarket.eu قرار داشته است.

1606683296_1_0.gif

هکری که به تازگی در جمهوری چک دستگیر شده است به نظر می‌رسد نزدیک به 400 هزار دلار از سایت BitMarket.eu که در زمینه تبادل بیت‌کوین‌ها به فعالیت اشتغال داشت به سرقت برده باشد. این سایت در عمر کوتاه و دو ساله خود (2011 تا 2013) بارها و بارها در معرض حملات هکری قرار گرفت. این حملات هکری باعث به وجود آمدن نوسانات زیادی برای این سایت شد، به گونه‌ای که سرانجام دست‌اندرکاران این سایت را مجبور ساخت برای حفظ حیات خود و ارائه سرویس به کاربران درخواست کمک مالی کنند. این مشکلات که به واسطه سرقت‌های متعدد به وجود آمده‌ بودند به اندازه‌ای حاد شد که بیت‌مارکت حتا قادر به استرداد سرمایه کاربران به آن‌ها نبود.

مطلب پیشنهادی

هکر لینکدین دستگیر شد!
آیا هکر بازداشت شده کلید حل معماهای سر به مهر است؟

بیت‌مارکت حداقل در چند نوبت هدف حملات هکری قرار گرفت. بدترین حمله در سال 2012 میلادی به وقوع پیوست که باعث شد این سایت 12.2 میلیون دلار خود را از دست بدهد. Trębacz از دست‌اندرکاران این سایت در ارتباط با حمله هکری فوق در انجمن BitcoinTalk گفته بود: «در این مورد بیت‌مارکت مقصر حادثه نیست. ما در نظر داشتیم یک صندوق تامین بیت‌کوین راه‌اندازی کنیم. این ایده اکنون بسیار رایج و مرسوم است. برای این منظور ما از Bitcoinica استفاده می‌کنیم. این سرویس به منظور سرمایه‌گذاری‌های سریع مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متاسفانه سرویس Bitcoinica خودش در ماه می هک شد. به همین دلیل ما قادر نیستم این حجم از پول به سرقت رفته خود را بازیابی کنیم.»

مطلب پیشنهادی

سرقت صد خودرو فقط با یک لپ‌تاپ در امریکا

درست به فاصله سه ماه پس از این حمله هکری، خبر دیگری منتشر شد که نشان می‌داد بازهم بیت‌کوین‌های این سایت به سرقت رفته است. این‌بار نزدیک به 620 بیت‌کوین به ارزش تقریبی 400 هزار دلار از حساب این سایت به سرقت رفته بود. Trębacz یکبار دیگر جزییات مربوط به این حمله را در انجمن BitcoinTalk منتشر کرد: « روز 14 فوریه 2013 میلادی یک حمله تزریق کد SQL برای دسترسی به سرورهای ما به وقوع پیوست. این هکر با نام کاربری chinabig01 و آدرس ایمیل chinabig01@gmail.com در سایت ما ثبت نام کرده بود. این هکر در ادامه موفق شد به بانک اطلاعاتی بیت‌کوین‌ها دست پیدا کرده و در ادامه از داشبورد کاربری سایت به ترتیب یک، نه، پنجاه‌وپنج و در نهایت 554 بیت‌کوین را به سرقت ببرد. در حالی که منبع این تراکنش‌ها مشخص نیست اما در مجموع 592 هزار دلار به سرقت رفته است که نشان می‌دهد، حمله دیگری نیز به وقوع پیوسته است.»

گزارشی که بعدها منتشر شد نشان داد که یوگنی نیکولین در مدت زمان دو هفته چیزی نزدیک به یک میلیون دلار را جابجا کرده و این رقم را به حساب‌های بیت‌کوین دیگری انتقال داده است. chinabig01 یکی از نام‌های کاربری است که در فهرست پلیس فدرال به عنوان متهم اصلی حمله به لینکدین و دراپ باکس قرار دارد. زندگی پر زرق و برقی که این هکر برای خود ساخته بود مهر تاییدی بر این فعالیت‌های مجرمانه بود. یوگنی نیکولین در بخش دیگری از فعالیت‌های مجرمانه خود داده‌های سایت FormSpring را به مبلغ 5500 یورو در وب تاریک به فروش رسانده بود. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟