آیا هکر بازداشت شده کلید حل معماهای سر به مهر است؟
هکر لینکدین دستگیر شد!
هکری که در سال 2012 باعث شد، داده‌های شبکه اجتماعی لینکدین افشا شود در یک همکاری مشترک میان پلیس فدرال ایالات متحده و پلیس جمهوری چک دستگیر شد. این هکر در سال 2012 باعث شده بود تا داده‌های نزدیک به 117 میلیون نفر از کاربران این شبکه اجتماعی افشا شود.

shabake-mag.jpg

به گزارش رسانه‌های خبری هکری که پنج اکتبر در شهر پراگ دستگیر شده، مضنون اصلی یکسری حملات هکری به ایالات متحده است. این هکر حتا با اتهام نفوذ به کمپین‌های انتخابی در ایالات متحده روبرو است. لینکدین در بیانه خود گفته است: «ما از تلاش‌‌های بی وقفه پلیس فدرال که در نهایت منجر به شناسایی و دستگیری عامل این جنایت سایبری شد، تشکر می‌کنیم. حمله‌ای که به واسطه یک آسیب‌پذیری داده‌ای به وقوع پیوست، باعث شد تا اطلاعات مربوط به بسیاری از کاربران سایت لینکدین همچون نام‌های کاربری و گذرواژه‌ها آن‌ها به خطر افتد. از آن زمان ما تعامل مستمری با پلیس فدرال داشتیم تا عامل یا عاملین این نفوذ شناسایی شده و دستگیر شوند.»

اوایل سال جای میلادی هکری با نام مستعار peace اطلاعاتی را در معرض فروش قرار داد. این هکر ادعا می‌کرد بانک اطلاعاتی مشتمل بر 167 میلیون رکورد از آدرس‌های ایمیل و گذرواژه‌های درهم (hash) را به دست آورده است. به طوری که اطلاعات نزدیک به 117 میلیون کاربر سایت لینکدین همچون گذرواژه‌ها درون آن قرار دارد. با این وجود هنوز به درستی مشخص نیست آیا هکر دستگیر شده همان شخصی است که چند ماه بعد تصمیم گرفت این اطلاعات را در وب تاریک به فروش برساند یا او شخص دیگری است.

اما اگر ثابت شود فرد دستگیر شده، همان هکری است که این اطلاعات را در وب تاریک در معرض  فروش قرار داده است، پلیس فدرال برنده اصلی این جریان خواهد بود. به واسطه آن‌که هکر بزرگی را شکار کرده است و در نتیجه ممکن است peace همان هکری باشد که اطلاعات و داده‌های مربوط به یاهو، مای‌اسپیس، Tumblr و vk.com را در بازارهای وب تاریک به فروش رسانده بود. پلیس جمهوری چک در این ارتباط گفته است: «دادگاه در مورد استرداد این هکر به ایالات متحده تصمیم خواهد گرفت. جایی که او به اتهام این جنایات هکری باید آماده پاسخ‌گویی به قانون باشد.» 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟