سرقتی تاثیرگذار
میلیون‌ها دلار بیت‌کوین به سرقت رفت!
در اقدامی کم سابقه هکرها موفق شدند، 72 میلیون دلار بیت‌کوین را از یک صرافی هنگ‌کنگی به سرقت ببرند. Bitfinex شرکتی که در زمینه مبادلات بیت‌کوین به فعالیت اشتغال دارد، قربانی اخیر هکرها بوده است. دامنه این سرقت به اندازه‌ای گسترده بوده که ارزش بیت‌کوین‌ را در بازارهای جهانی با افت شدیدی روبرو کرده است. این رخداد ناگوار دولت هنگ‌کنگ را بر آن داشت تا از فناوری‌ Blockchain در جهت مستحکم‌تر کردن امنیت سرویس‌های تجاری خود استفاده کند.

1606683296_1_0.gif

Bitfinex در سایت خود اعلام کرد قربانی یک حمله هکری شده است، اما هیچ‌گونه اشاره‌ای به جزییات این حمله نداشته است. زیت تاک، مدیر توسعه محصولات و ارتباطات شرکت Bitfinex در سایت رددیت نوشت: « در حال حاضر می‌توانم بگویم، مقدار بیت‌کوین‌هایی که در این حمله به سرقت رفته است بالغ بر 119 هزار و 756 بیت‌کوین بوده، اما به احتمال زیاد تعداد بیشتری بیت‌کوین به سرقت رفته‌اند.» در همین ارتباط شرکت Bitgo که مسئولیت برقراری امنیت شرکت Bitfinex را عهده‌دار بوده است، در شبکه توییتر اعلام کرد، هیچ‌گونه مدرکی دال بر وجود رخنه در سرورها پیدا نکرده است. با توجه به اینکه کیف‌های پول بیت‌کوین‌ مشتریان به صورت جداگانه نگه‌داری می‌شود، در نتیجه دامنه این سرقت محدود بوده است.»

مطلب پیشنهادی

پسری که از سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین به ساخت هدست واقعیت مجازی رسید
وقتی مادربزرگ، شانس و خلاقیت دست به دست هم می‎دهند

در همین ارتباط مجله فاینانشیال تایمز گزارش داد: «اخبار این هک باعث سقوط ارزش بیت‌کوین به میزان بیست درصد شده و قیمت این پول الکترونیکی را از 604 دلار به 482 دلار رسانده است. به‌طوری که بیت‌کوین به کمترین ارزش خود در دو ماه گذشته رسیده است.» در همین ارتباط شرکت  ItBlt یکی دیگر از شرکت‌های هنگ‌کنگی فعال در زمینه بیت‌کوین‌ها روز پنجشنبه اعلام کرد، موفق شده است، 544.71 دلار از بیت‌کوین‌های به سرقت رفته خود را باز پس گیرد.

در همین ارتباط هنگ‌هنگ قراردادی را به منظور مستحکم‌تر کردن سازوکار بیت‌کوین‌ها با شرکت Credits به امضاء رسانده است. Credits یکی از ارائه دهندگان زنجیره قالب است. زنجیره قالب که Blockchain نامیده می‌شود، یک مدل بانک‌اطلاعاتی توزیع شده در زمینه بیت‌کوین‌ها است که اولین بار در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. این بانک‌اطلاعاتی به طور پیوسته فهرستی از رکوردها که هر یک به گزینه‌های قبلی فهرست ارجاع پیدا می‌کنند را حفظ کرده و بر مبنای این راه‌کار به مقابله با بازنگری غیرمجاز می‌پردازد. این سازوکار باعث مستحکم‌تر شدن بیت‌کوین‌ها می‌شود.

حمله اخیر به اندازه‌ای مهم بوده که شرکت Credits را مجبور ساخته است تا زنجیره قالب به عنوان سرویس (Blockchain-as-a-Service) را در بخش‌های عمومی انگلستان فعال کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟