دوربین هوشمندی با قابلیت تشخیص افراد غریبه
شرکت نست از دوربین‌‌‌های ضد آب مجهز به تشخیص چهره خود رونمایی کرد
شرکت نست در جریان کنفرانس خبری خود از جدیدترین محصولات هوشمند خانگی رونمایی کرد. اما دوربین‌های هوشمند جدیدی که در نقش درب بازکن ظاهر شده و می‌توانند چهره افراد را تشخیص چهره دهند در نوع خود جالب توجه هستند.

shabake-mag.jpg

در رویدادی که در همین ارتباط برگزار شد شرکت نست از مجموعه تجهیزات سخت‌افزاری خانگی خود رونمایی کرد. ویژگی مشترک همه محصولاتی که نست از آن‌ها رونمایی کرد هوشمندی این محصولات است. در حالی که محصولاتی همچون IQ Outdoor به فناوری تشخیص چهره تجهیز شده‌اند، در مقابل تعداد دیگری به صورت از پیش ساخته شده از گوگل اسیستنت استفاده می‌کنند. در این میان دوربین‌هایی که که از فناوری FaceNet شرکت گوگل به منظور تشخیص چهره استفاده می‌کنند در نوع خود جالب توجه هستند.

گوگل از فناوری FaceNet برای تشخیص و شناسایی افرادی که در تصاویر قرار دارند استفاده می‌کند. این دوربین در راستای دوربین‌های داخلی Nest Cam IQ که در ماه ژوئن این شرکت از آن‌ها رونمایی کرد ساخته شده است. دوربین IQ Outdoor از همان فناوری و تراشه قبلی این شرکت استفاده کرده اما در مقابل در زمینه وای‌فای بهبود پیدا کرده و دوربین داخلی آن نیز به فناوری تشخیص چهره تجهیز شده است. دوربین‌های فضای باز قبلی نست به شما درباره فعالیت‌هایی که در خارج از منزل انجام می‌شد، اطلاع می‌دادند و به اندازه کافی هوشمند بودند تا بتوانند اعلام دارند یک ماشین یا یک حیوان در فضای بیرونی خانه قرار دارد. اما با استفاده از فناوری FaceNet این دوربین‌ها هشدار Familiar Face را روی برنامه موبایل نست به نمایش در می‌آورند.

با راه‌اندازی خط تولید دوربین‌های هوشمند، شرکت نست نیز به جمع شرکت‌های کوچکی پیوست که در گذشته تلاش کرده‌اند فناوری تشخیص چهره را با دوربین‌های درب باز کن خانگی تلفیق کرده و در اختیار مشتریان خانگی قرار دهند. در حالی که این دوربین‌ها وعده نظارت دقیق بر خانه‌ها را داده‌اند اما پرسش‌هایی در ارتباط با حریم خصوصی و امنیت درباره این دوربین‌ها مطرح است.

شرکت نست می‌گوید، دوربین‌های 349 دلاری Nest Cam IQ مقاوم‌ترین دوربین‌های ضد آبی هستند که این شرکت تاکنون ساخته است. دوربینی که موفق شده است امتیاز 66 را در این زمینه به دست آورد. نست می‌گوید، بلندگوهایی این دوربین 15 برابر قوی‌تر از نمونه‌های قبلی خود هستند. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات فیزیکی این دوربین‌ها کابل‌هایی است که از پشت دوربین خارج شده و مستقیما به درون خانه وارد می‌شوند.

تجهیز شدن این دوربین‌ها به فناوری هوشمند تشخیص چهره به معنای آن است که حضور یک غریبه در پشت درب را اطلاع می‌دهند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟