تحویل غذا بر مبنای فناوری
فروشگاه KFC در چین از طریق فناوری تشخیص چهره پول غذا را دریافت می‌کند
فروشگاه KFC واقع در کشور چین در اقدامی جالب به مشتریان خود اجازه داده است از طریق اسکن چهره خود در کیوسک‌های مربوطه و وارد کردن شماره تلفن همراه خود غذای خود را تحویل بگیرند. KFC این شیوه پرداخت را ابتدا در شهر هانگ ژو واقع در بخش شرقی چین به طور آزمایشی به کار گرفته است. روشی که به گفته یوم چاینا برای اولین بار در جهان به کار گرفته شده است.

مشتریان برای آن‌که بتوانند به این شکل غذای خود را دریافت کنند باید چهره خود را مقابل دستگاه قرار دهند و در ادامه شماره تلفن همراه خود را وارد کنند. در ادامه سامانه چهره آن‌ها را بر اساس چهره‌ای که در زمان ثبت نام تعیین کرده‌اند تطبیق داده و غذای آن‌ها را تحویل می‌دهد. این فناوری که با نام با لبخند پرداخت کن  (Smile to Pay) معروف شده است به دنبال آن است تا مفهوم یک فروشگاه مبتنی بر سلامت و شادابی را توسعه داده و به این شکل مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب کند.

 سازوکار مکانیزم فوق به این شکل است که یک مشتری باید مقابل کیوسک مربوطه قرار بیگرد و شماره تلفن همراه خود را وارد کنند. در ادامه سامانه از طریق فناوری تشخیص چهره سفارش هویت فرد را تایید می‌کند. جیدونگ چن، مدیر بخش فناوری بیومتریک این فروشگاه گفته است: « برای آن‌که سامانه فوق مورد سوء استفاده افراد غیر مجاز قرار نگیرد به یک دوربین سه بعدی و الگوریتم تشخیص چهره زنده تجهیز شده است. Smile to Pay به شکل موثری تلاش‌های کلاه‌بردارانه را شناسایی می‌کند. در نتیجه افراد سودجو قادر نیستند از طریق نشان دادن یک تصویر یا یک ویدیو به سامانه آن‌را فریب داده و به طور رایگان غذا سفارش دهند. این سامانه کاملا ایمن است.»

منوی ارائه شده از سوی این فروشگاه شامل محصولات فصلی، سالاد و پانیس است. مرغ نیز در منوی این فروشگاه به صورت سوخاری درست شده و تحویل داده می‌شود. همچنین نوشیدنی‌های خنک و تازه نیز در اختیار مشتریان قرار دارد. البته ایده به کار گرفته شده از سوی شرکت یوم چاینا که مسئولیت اداره کردن فروشگاه‌های مرغ سوخاری کنتاکی در چین را بر عهده دارد جدید نیست به واسطه آن‌که مک دونالد مشابه چنین ایده‌ای را به طور آزمایشی به کار گرفته است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟