مسیری پر تلاطم اوبر
سرانجام یک ایرانی سکان هدایت اوبر را به دست گرفت
سرانجام پس از حرف و حدیث‌های بسیار و گمانه‌زنی‌های مختلفی که در ارتباط با انتخاب مدیرعامل شرکت اوبر مطرح شده بود و حتا نام افراد مختلفی همچون مگ وایتمن، جفری ایملت و حتا نام شرلی ساندربرگ نیز مطرح شده بود، قرعه به نام دارا خسروشاهی رقم خورد.

در حالی که هنوز این خبر به‌طور رسمی تایید نشده است اما سایت‌های بزرگی همچون آرس‌تکنیکا، نیویورک تایمز و Recode اعلام کرده‌اند که دارا خسروشاهی مدیرعامل اسبق سایت اکسپدیا که از سال 2005 تا به امروز سکان هدایت یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های مسافرتی دنیا را عهده‌دار بود، به عنوان جایگزین تراویس کالانیک انتخاب شده است. این مدیرعامل ایرانی‌الاصل در شرایطی قرار است هدایت این شرکت بزرگ را بر عهده برگیرد که در چند ماه گذشته اوبر بدون مدیرعامل به کار خود ادامه می‌داد و اکنون در بدترین شرایط خود به سر می‌برد. سایت Recode  نوشته است که آقای خسروشاهی پیشنهاد شرکت اوبر را پذیرفته است اما هنوز قرارداد به‌طور رسمی به ثبت نرسیده است. به همین دلیل هنوز مشخص نیست این موضوع چه زمانی به‌طور رسمی و عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل اوبر استعفا داد
اوبر کالانیک را به خانه برد!

لازم به توضیح است که آقای خسروشاهی موفق شد ارزش شرکت اکسپدیا را در سال گذشته میلادی از رقم 15 میلیارد دلار به رقم باورنکردنی 72 میلیارد دلار برساند. از پست‌های مهم دیگری که آقای خسروشاهی در طول این سال‌ها داشته است به مدیریت IAC/InterActiveCorp، BET و هییت مدیره نیویورک تایمز می‌توان اشاره کرد. مدیرعامل اجرایی اکسپدیا در شرایط سختی به اوبر پیوسته است، به واسطه آن‌که مدیرعامل اسبق این شرکت به واسطه فشارهای زیاد مجبور شد از سمت خود استعفا دهد و در همین حال اوبر با پرونده‌های حقوقی مختلفی دست به گریبان است. اوبر همچنین متهم شده است که فناوری Waymo شرکت گوگل را به سرقت برده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال