Computer Sciences یا EMC
22/03/1394 - 14:56
خرید بزرگ بعدی اچ‌پی کدام شرکت است؟
گمانه‌زنی‌ها درباره خرید بزرگ بعدی شرکت اچ‌پی قوت بیشتری گرفته است. برخی رسانه‌ها از قطعی شدن خرید Computer Sciences سخن می‌گویند و البته برخی شایعه‌ها پیرامون خرید EMC دور می‌زند.

نشریه بلومبرگ می‌گوید اچ‌پی با Computer Sciences، یکی از چند شرکت مشاوره فعال در حوزه فناوری اطلاعات بر سر خرید 10.3 میلیارد دلاری به توفق رسیده است. این دو شرکت توافق کردند پس از خرید، مدیرعامل Computer Sciences روی بخش کسب‌وکار گسترده این شرکت مدیریت کند و بخش‌های دیگر این شرکت به اچ‌پی اضافه شوند. اچ‌پی در سال 2008 هم یک شرکت بزرگ مشاوره فناوری اطلاعات به نام EDS را به ارزش 13.9 میلیارد دلار خریداری کرده بود. بنابراین، دور از انتظار نیست که نزدیک به 11 میلیارد دلار برای خرید یک شرکت دیگر مشاوره IT بپردازد. اچ‌پی با این خرید به دنبال تقویت برخی بخش‌های خودش است. 

در این میان، یک شایعه بزرگ دیگر نیز سر زبان‌ها است؛ ادغام دو شرکت HP و EMC. این خبر بدون شک می‌توان یک شوک بزرگ برای دنیای IT به خصوص صنعت شبکه و مجازی‌سازی باشد. دو غول دنیای شبکه و ذخیره‌سازی دست در دست یکدیگر می‌توانند محصولات سخت‌افزاری/نرم‌افزاری بسیار قدرتمندی بسازند. سایت The Register یکی از رسانه‌هایی است که این خرید را قطعی می‌داند و آن را یک خرید منطقی می‌داند. این سایت می‌گوید از زبان برخی تحلیل‌گران شرکت اچ‌پی در لاس‌وگاس شنیده‌اند که EMC با اچ پی ادغام می‌شود تا قدرت محاسباتی و شبکه آینده این شرکت افزایش یابد. 

جالب است بدانید که هر دو شرکت HP و EMC در بازار با چالش‌ها و رقبای سرسختی روبرو هستند و باید برای فناوری‌های نوظهوری  راه‌کار بدهند. ادغام این دو شرکت می‌تواند بازار 120 میلیارد دلاری را به خظر بیندازد. 

مطمئناً در چند ماه آینده خبر قطعی خرید بزرگ بعدی اچ‌پی منتشر می‌شود و پس از آن باید منتظر تغییراتی در بازار شبکه، ذخیره‌سازی و مجازی‌سازی بود. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟